První čtvrtina základní části pohledem dosud odehraných zápasů

Aktuální zprávy
T ř e b í č - První hokejová liga má za sebou přesně čtvrtinu základní části, tedy jedenáct odehraných kol. Třebíčským hokejistům po nich v tabulce patří sedmá příčka se ziskem třinácti bodů. Mužstvo dokázalo zatím čtyřikrát zvítězit, jednou prohrálo v prodloužení a šestkrát podlehlo svým soupeřům v normální hrací době.
Přinášíme zde stručnou rekapitulaci odehraných zápasů Horácké Slavie v první čtvrtině základní části.

1. kolo: Kometa – Třebíč 2:4 (1:1, 0:1, 1:2), branky: Zahradník, Kubica, Kukla, Přibyl

Třebíčští hokejisté vstoupili do nové sezóny překvapivým vítězstvím na ledě vysoce favorizované Komety Brno. Horácká Slavia podala zkušený a bojovný výkon, na který domácí Kometa nenašla účinnou zbraň. Vítězství hned na úvod sezóny tak bylo zcela zasloužené.

2. kolo: Třebíč – Olomouc 5:3 (2:1, 1:0, 2:2), branky: 2 Přibyl, Oliverius, Roháčik, Dibelka

Horácká Slavia rozhodla o svém vítězství nad nepříjemným protivníkem v průběhu první a druhé třetiny. O třech bodech pro domácí borce rozhodla především jejich úspěšnost při přesilovkách, v nichž skórovali čtyřikrát, zatím co hosté pouze jednou. Za Třebíč se poprvé v mistrovském zápase gólově prosadili hned tři posily – Michal Oliverius, Michal Roháčik a Lubor Dibelka.

3. kolo: Jihlava – Třebíč 3:1 (0:0, 2:0, 1:1), branka: Roháčik

První derby Vysočiny v nové sezóně poznamenalo mnoho vyloučení. Prakticky neustále se hrálo za nestandardního počtu hráčů na ledě. Dukla střelecky udeřila v prostřední třetině, kdy se dostala do vedení 2:0. Třebíčští sice dokázali v polovině poslední třetiny snížit, ovšem poslední slovo opět patřilo domácím. První derby Vysočiny v novém ročníku tak lépe vyšlo Jihlavě.

4. kolo: Třebíč – Sareza 1:2 (0:0, 1:0, 1:1), branka: Čech

Sareza Ostrava v Třebíči potvrdila, že v letošní sezóně opravdu může hrát hodně vysoko v tabulce. Na první gól utkání se čekalo až do 32. minuty, kdy se prosadil hostující Sochorek. Hosté navíc přidali v úvodu třetí třetiny druhý gól. Třebíčští pak již pouze snížili zásluhou Martina Čecha na konečných 1:2. Zápas navíc nenabídl ani nijak atraktivní hokej.

5. kolo: Šumperk – Třebíč 2:4 (0:1, 0:3, 2:0), branky: 2 Dolníček, Oliverius, Kratzer

Třebíčští po dvou porážkách v řadě za sebou nutně potřebovali bodovat a na ledě nováčka soutěže se jim to podařilo. Už v polovině zápasu vedla Horácká Slavia 4:0 i díky lépe sehraným přesilovkám. Jasné vedení dokázali třebíčští hokejisté již udržet, ačkoliv domácí zápas v poslední třetině ještě dokázali poněkud zdramatizovat.

6. kolo: Havířov – Třebíč 6:2 (2:1, 2:1, 2:0), branky: Roháčik, Kratzer

Utkání v Havířově se herně ani výsledkově příliš nevydařilo. Domácí přehráli Horáckou Slavii ve všech herních činnostech, což po zápase uznal i trenér Horešovský. Severomoravané především prokázali větší vůli po vítězství a proto také zaslouženě všechny tři body zůstaly v Havířově.

7. kolo: Třebíč – Prostějov 4:5 SN (1:2, 2:2, 1:0), branky: Zahradník, Přibyl, Matušík, Kratzer

Hostům z Hané lépe vyšla úvodní třetina, po které o gól vedli. V té druhé se obě mužstva gólově prosadila celkem dvakrát. Třebíčští dokázali vyrovnat až v závěru poslední dvacetiminutovky. Rozhodnutí pak nakonec nepřineslo ani prodloužení. V samostatných nájezdech byl úspěšnější Prostějov. Třebíčští navíc v průběhu zápasu prohrávali i o tři branky, a tak byl bodový zisk nakonec úspěchem.

8. kolo: Třebíč – Kometa 1:3 (1:0, 0:2, 0:1), branka: Kolafa

Kometa se v Třebíči představila jako zkušený soupeř disponující nesmírně kvalitním kádrem. Domácí sice ještě vyhráli úvodní třetinu, ta druhá už ale patřila soupeři. Třebíčští sice v poslední části sahali po vyrovnání, šance však měli i hosté. Kometa své vítězství ještě pojistila při power-play Horácké Slavie svým třetím gólem v utkání. I přes porážku podalo mužstvo proti silnému soupeři solidní výkon, velkou oporou byl i brankář Michal Nedvídek.

9. kolo: Olomouc – Třebíč 4:2 (2:0, 1:1, 1:1), branky: Cunik, Dibelka

Třebíčští na ledě letos zatím výborně hrající Olomouce vůbec nezačali dobře. Hanáci vedli na začátku druhé třetiny už 3:0, což se v dalším průběhu utkání ukázalo jako rozhodující. Třebíčští sice dokázali snížit na rozdíl jediné branky, ale zkušený soupeř si vítězství už pohlídal. Třebíčským se v tomto zápase hodně vymstil špatný začátek, kdy si domácí vypracovali rozhodující náskok.

10. kolo: Třebíč – Jihlava 3:5 (3:0, 0:3, 0:2), branky: 2 Dibelka, Zahradník

Poprvé v této sezóně se odehrálo horácké derby v Třebíči. Horácká Slavia měla soupeři z Jihlavy oplácet porážku z prvního vzájemného měření sil. Domácí měli skutečně výborný nástup do zápasu, když úvodní třetinu vyhráli 3:0. Jenže v dalším průběhu utkání došlo k neuvěřitelnému zvratu. Dukle především hodně pomohl kontaktní gól, kterým snížila na 2:3. Druhou třetinu vyhráli hosté stejným poměrem jako domácí tu úvodní, tedy 3:0. Rozhodnout se mělo v poslední dvacetiminutovce. Jihlava potvrdila skvělou druhou třetinu i v té závěrečné. Přidala ještě dva góly a o vítězi derby tak bylo rozhodnuto.

11. kolo: Sareza Ostrava – Třebíč 1:2 (0:1, 0:1, 1:0), branky: Oliverius, Kundela

Třebíčští hokejisté měli před zápasem v Ostravě na kontě nepříjemnou sérii pěti porážek v řadě. Ovšem na ledě Sarezy ji dokázali přerušit a získat překvapivé, ale zasloužené tři body. Hráči Horácké Slavie předvedli, že umí hrát vysoce účelný hokej. Po celý zápas pozorně bránili, nenutili se do velkých útočných manévrů a tato taktika jim vyšla dokonale. Tři body z ledu Sarezy měly velkou hodnotu, především po minulých neúspěšných výsledcích. Důležitý druhý gól vstřelil v prostřední dvacetiminutovce junior Marek Kundela. Výborně pak zachytal brankář Michal Nedvídek.