Menu +

První mistrovské utkání je tady! Bílé hvězdy míří k předehrávce třicátého kola do Litoměřic

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia musela kvůli epidemiologické situaci v kádru Frýdku-Místku odložit domácí klání s rysy. Úplně bez hokeje však třebíčští fandové první hrací den nezůstanou. Namísto původně plánovaného zápasu vyrazí svěřenci Romana Mejzlíka do Litoměřic, kde se střetnou s kališníky. Litoměřice měly totiž podobný problém jako Třebíč. S kališníky se měli v úvodním kole střetnout Trhači, kteří se však v současné chvíli nachází kvůli koronavirové nákaze v karanténě. Jak Horácká Slavia, tak i Litoměřice se tedy dohodli na předehrání třicátého kola Chance ligy, které se tedy nově odehraje už v sobotu v 17:00 na litoměřickém zimním stadionu.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy v přípravě navázaly na fascinující výkony z konce minulé sezony a ze sedmi odehraných duelů si připsaly úžasných šest vítězství, a dokázaly tak, že jsou na blížící se start nové sezony skvěle připraveny.

Mezi třemi tyčemi se gymnastickými zákroky výborně prezentoval brankář Jan Mičán, který uspěl na zkoušce a nově bude tvořit tandem se zkušeným Pavlem Jekelem. Horácká Slavia se tak bude moci opřít o vysoce kvalitní brankářskou dvojici.

Vedení Horácké Slavie vhodně doplnilo i defenzivní řady a k obraným pilířům v podobě Šimona Szathmáryho, Karla Nedbala a Václava Čejky přivedlo další zvučná jména. Místo v týmu si vybojoval například zkušený Lukáš Chalupa, který má zkušenosti i ze zahraničních hokejových soutěží. Dres s bílou hvězdou na hrudi bude oblékat i vysoce talentovaný Lukáš Zukal, který v přípravě naskočil i za extraligovou Kometu, kde odehrál duel proti ambiciózním třineckým Ocelářům. Tohoto perspektivního obránce se bílým hvězdám podařilo získat na přestup. Hostovat bude v Třebíči i obranná dvojice Petr Vodička a Dominik Valík. Nechybí ani mladý Ondřej Ševčík, který bude v nové sezoně taktéž hájit barvy Třebíče.

Výbornou zprávou je, že se Třebíči podařilo udržet úderné útočné formace a navíc došlo i k jejich vyztužení. Smlouvu získali Václav Krliš, Tomáš Křehlík a Matěj Kořenek. Novicem je Jakub Čížek, který naskakoval v juniorce Českých Budějovic a ve druholigovém Písku. Pomoci má i nadaný Michal Kunc, který patří k nejtalentovanějším hráčům brněnské dvacítky.

Naopak, jak již mnozí ví, tak se Horácká Slavia rozloučila s Ondřejem Malcem a Robertem Havlátem, kteří už v nové sezoně za Třebíč naskakovat nebudou.

Na Horáckou Slavii a i na ostatní hokejové kluby v České republice čeká velmi nestandartní sezona, v níž se vše rychle mění v závislosti na ochraně zdraví hráčů a fanoušků.

HC Stadion Litoměřice

Kališníci přišli před touto sezonou o několik trumfů, ale také přivedli několik zkušených hráčů, kteří by měli být učiteli pro mladou hokejovou generaci, jež v Litoměřicích vyrůstá.

V brankovišti kališníků bude odvádět svoji práci jednadvacetiletý Adam Beran, který by měl vytvořit dvojici s Tomášem Králem, jenž zatím v Litoměřicích bojuje o smlouvu.

Obranu týmu z Kalich arény opustil velezkušený Aleš Pavlas, který se rozhodl k ukončení hokejové kariéry a pověsil své brusle na hřebík. Dres Litoměřic už nebude oblékat ani mládežnický reprezentant František Klejna, který zamířil do konkurenčního Sokolova. Naopak se na sever Čech přesouvá z Jihlavy obránce Jan Holý, který nasbíral v loňské sezoně osmnáct bodů v základní části soutěže. Kališníci se však s tímto přírůstkem do obrany nespokojili a připravili přestupovou bombu. Do Litoměřic zamířil hvězdný Jan Výtisk, který v loňské sezoně hájil barvy extraligových Vítkovic a ve svém novém působišti by měl působit v roli mentora a předávat zkušenosti svým nástupcům. K těm může patřit například Jan Mlčák, který do Litoměřic přišel na hostování z brněnské Komety.

V útoku došlo k nejcitelnějším změnám. Tu hlavní je určitě odchod pravidelně bodujícího cizince Markuse Korkiakoskiho, který patřil k nejlepším kanonýrům Litoměřic. Tento finský hokejista se však rozhodl kývnout na nabídku od ambiciózní Poruby. Litoměřice opustil i další produktivní hokejista finské národnosti, kterým byl Kristian Kangas, jenž je zatím bez angažmá. Aby toho nebylo málo tak ke konkurenci zamířil také Martin Kadlec, který v základní části nastřádal šedesát bodů z třiapadesáti zápasů. Produktivitu by měl v Litoměřicích znovu pozvednout Martin Procházka, který přichází ze Vsetína. Kališníci budou moci spoléhat i na Patrika Miškáře s Matějem Beranem. Zvučnou posilou je i Lukáš Válek, který má zkušenosti z extraligového Litvínova.

Stadion Litoměřice bude muset nahradit pravidelně bodující hráče, kteří přijali jiné nabídky. Letos bude znovu spoléhat na mix zkušeností a dravého mládí. Úspěch bude záležet hlavně na tom, jak se jim podaří, či nepodaří nahradit produktivního finského šikulu Markuse Korkiakoskiho s Martinem Kadlecem.

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Furch, Szathmáry, Chalupa, Vodička, Čejka, Valík, Zukal – Vodný, Nedvídek, Šťovíček, Š. Kratochvil, Krliš, Psota, Křehlík, Kořenek, Ferda, Michálek, Vedral, Čížek.

Sestava Litoměřic z minulého utkání: Král – Marcel, Holý, Výtisk, Poizl, Mlčák, Kubíček – Beran, Miškář, M. Procházka – Koffer, Válek, Novák – Pšenička, Hašek, Jánský – Čermák, Jindra, Toman.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy na svém ledě v sobotu přivítají ambiciózní Porubu

včera
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou proti své pražské jmenovkyni usilovat o prodloužení vítězné série

před 3 dny
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou v Ústí nad Labem bojovat o skalp tamního Slovanu

30.11.2020