Menu +

První přípravné utkání venku sehrají Bílé hvězdy na ledě nováčka soutěže, Prostějova

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Už tři přípravné zápasy před nadcházející osmnáctou prvoligovou sezónou v řadě sehrála Horácká Slavia Třebíč. Ve všech případech hrála ovšem na vlastním stadionu. Teprve ke čtvrtému přípravnému duelu vyjíždí Bílé hvězdy na hřiště soupeře, do Prostějova, který se po úspěšné baráži vrací po šesti letech mezi kluby prvoligové. Přípravné utkání na tamním zimním stadionu startuje v úterý 12. srpna 2014 od 18:30 hodin.
Sdílejte článek
 

LHK Jestřábi Prostějov

Historie

Hokejový klub v Prostějově byl založen už v roce 1913. V roce 1920 se ustanovil SK Prostějov. V meziválečných letech byl nejúspěšnější ročník 1931/1932, kdy se hanácký celek probojoval až do celostátního mistrovství, ve kterém podlehl ve finále pražskému LTC 3:4. V sezóně 1943/1944 postoupil Prostějov prvně v historii do nejvyšší soutěže.

V poválečném období strávili Prostějovští jeden rok mezi elitou, avšak v následujícím roce putovali opět o soutěž níž a v dalším zase zpátky… Takto to pokračovalo až do roku 1953, kdy se hrála naposledy ve městě nejvyšší soutěž. Přes názvy ČSSZ Prostějov, Tatran Prostějov a TJ Prostějov, s pády až do divize či krajského přeboru, přišla devadesátá léta.

Klub se po několika letech ve třetí nejvyšší soutěži probojoval do první ligy a v ročníku 1995/1996 sehrál dokonce vyrovnané boje ve druhém kole play-off s tehdy do extraligy postupující Opavou. Následovaly majetkové změny, častá přejmenování klubu a odprodej licence včetně hráčů do Rosic. V roce 1999 vznikl HC Prostějov, odkoupil licenci od Havířova a znovu se přidal k týmům prvoligovým.

Po sestupu v roce 2004 se HC Prostějov změnil na HK Jestřábi Prostějov, pak následoval postup, udržení se až v baráži a v sezóně 2007/08 další sestup. Do první ligy se prostějovští znovu vrací díky úspěšné baráži po šesti letech.

Pohled na hráčský kádr Jestřábů – změny před první ligou

V kádru Prostějova už nebudou působit David Šebek, Juraj Jurík a další, novými tvářemi jsou například obránce s bohatými herními zkušenostmi, Lubomír Vosátko, nebo mladý útočník René Kajaba, který vstřelil v dresu druholigového Vsetína 30 branek a připsal si celkově 46 kanadských bodů.

V přípravě jsou i extraligou protřelý Radek Procházka, jenž přichází na zkoušku a o jehož setrvání se teprve rozhodne, nebo Petr Haluza.

Trenéry budou v nové sezóně nově Tomáš Sršeň a Petr Zachar. Sportovním manažerem klubu je pak Jiří Vykoukal, jenž vykonával původně mentálního trenéra, poté se stal druhým asistentem a nakonec z pozice asistenta trenéra dovedl tým do první ligy.

Jednou z hvězd LHK je VLADIMÍR STEJSKAL, který odehrál tři sezóny za Třebíč a jenž byl nejproduktivnějším hráčem letošní baráže o první ligu. Za Prostějov, kde byl nejproduktivnějším hráčem sezóny, si připsal do statistik celkem 92 kanadských bodů. Ofenzivně laděný forvard byl zároveň nejlepším střelcem klubu, v součtu základní části, play-off a baráže vstřelil úctyhodných 43 branek. Foto: Lukáš Majer, lhkjestrabi.cz

Sestava v první přípravě – proti Třebíči změny

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Kolibár, Skřivánek, Jedlička, Kaluža, Švaříček, Liška – Coufal, Belay, Černý – Procházka, Haluza, Kuchta – Kučera, Duba, Sršeň – Mašek, D. Brančík.

Proti Horácké Slavii nastoupí prostějovští zcela jistě v pozměněné sestavě, což potvrdil po prvním přípravném zápase (pozn. red.: Přerov – Prostějov 2:6) hlavní kouč LHK. „V plné sestavě určitě nebudeme, jelikož ta ještě není jasná. Každopádně už nasadíme i ty zkušenější hráče, takže naše soupiska bude o něco odlišná, oproti zápasu v Přerově,“ pronesl pro oficiální stránky klubu Tomáš Sršeň, jenž se stal novým hlavním trenérem prostějovských Jestřábů, kam přišel z druholigové Poruby.

Oficiální soupiska Prostějova

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián, Šimboch, Vydržel – Jedlička, Kaluža, Knesl, Kolibár, Liška, Malý, Roupec, Švaříček, Vosátko – Belay, Coufal, Černý, Duba, Indra, Kajaba, Kučera, Luňák, Mašek, Sršeň, Stejskal, Venkrbec.

Poslední vzájemné zápasy

1. liga, SEZÓNA 2007/08

Třebíč – Prostějov 4:5sn (Zahradník, Přibyl, Matušík, Krätzer)
Prostějov – Třebíč 1:2 (Oliverius, Dolníček)
Třebíč – Prostějov 2:4 (Dolníček, Zahradník)
Prostějov – Třebíč 2:3 (Heřman J. 2, Kreuzer)

LHK Jestřábi Prostějov – SK Horácká Slavia Třebíč
v úterý 12. srpna 2014 v 18:30 hodin
na Zimním stadionu v Prostějově

Podobné články

Pozvánky na zápas

Boj Horácké Slavie o play-off bude pokračovat na ledě ústeckého Slovanu

včera
Pozvánky na zápas

Čas na odvetu! Bílé hvězdy znovu přivítají Benátky nad Jizerou

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy načnou náročný program pátečním střetnutím s Benátkami nad Jizerou

23.01.2020
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Slovan Ústí nad Labem
SK Horácká Slavia Třebíč