Robert Holý: "Spravedlivá by byla alespoň remíza"

Sobotní souboj s Kladnem mohl leckomu připadat jako přepsaný přes kopírák. Tak se totiž svým průběhem shodoval se zápasem s Prostějovem, který minulý týden odehráli Třebíčští na svém ledě. Tehdy prohráli po nevydařeném utkání 2:5, ale k domácímu utkání s Kladnem nastupovali psychicky posíleni cennou výhrou v Opavě.

V Třebíči byla v sobotu vidět letos zatím nejvyšší domácí návštěva. Aby také ne, přijelo přeci Kladno, ještě loni účastník naší nejvyšší soutěže a jeden z nejúspěšnějších hokejových týmů české a československé historie vůbec, dnes vedoucí celkek druhé hokejové ligy. Přes tři tisícovky diváků se těšilo na kvalitní hokej a věřilo, že Kladno z Třebíče body neodveze.

Přes všechny ambice a superlativy, které letos Kladno předcházejí vstupovali jeho hráči na třebíčský led s jistým respektem. "My jsme do Třebíče přijeli především neprohrát. Věděli jsme, že Třebíč hraje doma velice dobře, a že je tady dobrá atmosféra", řekl po utkání kladenský trenér Vladimír Evan. Přesto Kladno vedlo už od třetí minuty gólem Kysely jehož polostřela, polopřihrávka nečekaně doplachtila za záda Jaroslava Suchana.

Tato branka nevybudila třebíčské hráče k větší aktivitě, naopak netrvalo dlouho a po chvíli už domácí prohrávali brankou Kally 0:2. Celou první třetinu byly hosté aktivnější, dařilo se jim kombinačně a hokejisty Horácké Slavie jasně přehrávali. Ve druhé třetině se však, tak jako při utkání s Prostějovem, herní projev domácích výrazně změnil. Najednou jich bylo všude plno a jedna krásná akce střídala druhou. Po brance Tokoše se do listiny střelců zapsal i Robert Holý, pátý muž kanadského bodování 1.ligy. "Do první třetiny jsme nastoupili trošku zbytečně ustrašeně, že přijelo Kladno", poznamenal k nevydařenému začátku Robert. "Ve druhé třetině jsme to vyrovnali a byli jsme lepší".

Přes jednoznačnou převahu domácí nedokázali z tlaku vytěžit více než dvě branky, přitom vyložených šancí měli minimálně trojnásobek. Pak ale přišla chvíle nepozornosti a hosté se opět ujali vedení. Jirka Oliva si posteskl nad promarněnými šancemi:"Měli jsme smůlu, měli jsme dost šancí, ale nedali jsme. Dotáhli jsme na 2:2, ale hned na to jsme dostali gól na tři dva"

Ve třetí třetině tlak třebíčských hokejistů pokračoval, ale již ne v takovém tempu. "Byli jsme kousek od toho, aby to tam padlo na tři tři", řekl Martin Fryauf a pokračoval: Oni mají větší zkušenosti, hráli hokejově, my jsme se do toho snažili dát bojovnost."

Třebíčští však pohřbili i možnost využití při přesilovkách 5:3. Robert Holý vysvětluje: "V podstatě nás vychytal Zdeněk Orct. Myslím, že by byla spravedlivá alespoň remíza. Naše chyba je, že když už to dotáhnem, tak dostanem nakonec trošku zbytečný gól. Oni měli ve druhé třetině jednu šanci a tu využili. Je to zkušeném mužsto."

I asistent třebíčského trenéra Milana Chalupy Roman Mejzlík tvrdil:"Na bod jsme dneska měli." Výsledné skóre však mluví samo za sebe a i tentokrát si soupeř po zajímavém utkání, kdy se stále hrálo nahoru, dolů, odváží tři body. Třebíč podruhé za sebou zůstává v domácím prostředí bodově naprázdno.