Menu +

Rozjetá Horácká Slavia změří ve středu své síly s posledním Baníkem

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Bílé hvězdy čeká cesta do vzdáleného Sokolova, kde budou usilovat o důležité body, které potřebují k závěrečnému sprintu za play-off. Hokejisté Třebíče prožívají v současné době nejpovedenější pasáž v celé sezoně a načasovali si ji opravdu skvěle. Horácká Slavia se díky svým kvalitním výkonům probojovala v tabulce o účast v předkole až na druhou pozici hned za Jihlavu. Bílé hvězdy si navíc drží pětibodový náskok na svého největšího konkurenta z Frýdku-Místku. Teď je důležité, aby hráči Třebíče uspěli v Sokolově a dobře se naladili na nadcházející kvarteto veledůležitých klání. Zápas mezi Baníkem a Horáckou Slavií startuje ve středu v 18:00 na sokolovském zimním stadionu
Sdílejte článek
 

Devět vítězství z deseti utkání

Horácká Slavia se změnila v ničivý válec, který poráží klub za klubem a jasně míří za postupovou pozicí, která zajišťuje účast ve vyřazovacích bojích. Třebíčským hokejistům herní systém lodivoda bílých hvězd Radka Nováka očividně nadmíru svědčí. Horácká Slavia se momentálně veze na vítězné vlně, která v současné chvíli čítá už šest bitev v řadě. Navíc v těchto kláních neztratila třebíčská družina ani jeden jediný bod. Díky této obdivuhodné sérii se hokejisté s bílou hvězdou na hrudi vyšplhali až na druhou postupovou pozici a vše mají nyní pouze ve svých rukou.

Do konce základní části ale ještě zbývá odehrát půltucet utkání a je více než jasné, že půjde o lítý boj až do posledního kola. Po zápase se sokolovským Baníkem přijde na řadu kvarteto zápasů s tabulkovými sousedy, v nichž se bílé hvězdy potkají s tradičním rivalem z Jihlavy, Prostějovem, a dokonce dvakrát s největším konkurentem Frýdkem-Místkem. Nic lehkého tedy na svěřence Radka Nováka a Jaroslava Barvíře nečeká. Horácká Slavia má však v současné chvíli formu jako hrom a díky skvělé týmové hře podpořené skvělými výkony brankářů jsou její šance na úspěch velmi vysoké. Navíc si na rysy z Frýdku-Místku stále drží náskok pěti bodů.

O náročném programu třebíčských hokejistů mluvil také premiérový střelec bílých hvězd Martin Padrnos: „Bude to hodně náročné. Do Sokolova to není úplně blízko, takže i s tou cestou bude regenerace obtížnější. Myslím si, že máme natrénováno a každý se s tím nějak vypořádá a je to i příprava na play-off, kde se hrají dvě utkání ve dvou dnech.”

Horácká Slavia se může pochlubit celou škálou útočných zbraní, které vévodí především dvě jména. Fanoušci bílých hvězd zcela jistě tuší, že jde o lídry týmové produktivity Lukáš Nedvídka s Martinem Šťovíčkem. Oba mají již na svém kontě čtyřicet bodů a společně s Michalem Vodným (32 bodů) vytváří údernou první formaci. Opomenout nesmíme ani Ladislava Bittnera, který hraje v nevídané formě a pravidelnými bodovými příděly táhne Třebíč do vysněné desítky. Přesné pálí také Marek Laš, který v deseti kláních vstřelil pět branek, šest jich připravil a má průměr větší než bod na zápas. Bílé hvězdy se mohou spoléhat i na své maskované muže, kteří mají výtečná čísla. Procentuální úspěšnost zásahů Pavla Jekela je 91,45% a Dominik Svoboda má úspěšnost zákroků 90,33%.

Poslední odehrané zápasy Třebíče

SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov 5:2

HC Frýdek-Místek - SK Horácká Slavia 2:3

SK Horácká Slavia Třebíč - SK Trhači Kadaň 11:1

HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč 0:1

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústí nad Labem 6:2

Baník na konci základní části marně hledá formu

Sokolov před uzávěrkou přestupů opustili klíčoví hráči, což se na výkonech Baníku velmi výrazně podepsalo. Celek z Karlovarského kraje zvítězil naposledy dvanáctého února nad ústeckými Lvy a od té doby nepřidal do tabulky ani bod. V současné době je Baník přikován u dna tabulky a na předposlední Trhače ztrácí devět bodů.

Fanoušci Sokolova stále spoléhají alespoň na produktivního Matěje Zadražila, který získal z 50 zápasů celkem 37 bodů. V těsném závěsu se drží Martin Osmík se čtrnácti trefami a osmnácti asistencemi. V posledním odehraném kole využil Baník brankářskou dvojici, kterou tvořili David Fečo a Adam Horák. První jmenovaný má úspěšnost zákroků 85,9% a jeho kolega má úspěšnost zásahů o pár procent vyšší. Konkrétně 88,9%.

Poslední odehrané zápasy Baníku

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Baník Sokolov 3:5

SK Trhači Kadaň - HC Baník Sokolov 2:1

HC Baník Sokolov - HC Dukla Jihlava 2:6

HC Baník Sokolov - LHK Jestřábi Prostějov 3:5

HC Baník Sokolov - HC Frýdek-Místek 2:6

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Furch, Szathmáry, Padrnos, Nedbal, V. Čejka, Hort, Jenáček – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Laš, Bittner, Psota – Malec, Václavek, Ferda – Michálek, Tadeáš Král, P. Kratochvíl.

Sestava Sokolova minulého utkání: Fečo (35. Horák) – Záruba, Kadeřávek, Vodička, Přindiš (A), Pařízek, A. Rulík, P. Michálek – Grim, M. Zadražil (A), Švec – Bečvář, T. Rohan (C), Čejka – Uhlík, Osmík, Urban – Houška, Berčík.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020