Menu +

SK Horácká Slavia Třebíč - O kapku lepší hokej

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Hokej – národní sport, který má sílu spojovat a pomáhat. Právě díky tomu vznikl projekt pojmenovaný O kapku lepší hokej. Stejně jako k hokeji nepatří jen výhry, i v životě není vždy veselo. Díky spojení s Nadačním fondem Kapka naděje se náš klub stejně jako další hokejové kluby v ČR připojuje k iniciativě, která povede ke zvýšení povědomí o jedné z nejzákeřnějších nemocí – rakovině. Konkrétně půjde o podporu boje s leukémií, která je nejčastějším nádorovým onemocněním v dětském věku. Symbolem se stanou oranžové stužky, oranžové omotávky na hokejky nebo přelepky na helmách.
Sdílejte článek
 

Oranžová barva bude v různé formě komunikována v rámci Tipsport extraligy i Chance ligy v utkáních od 11. do 15. února 2020. Hráči i rozhodčí nastoupí s přelepkami na helmách s logem projektu díky vstřícnosti titulárního partnera společnosti Tipsport, resp. Chance. Na vybraných stadionech proběhne též dobročinná sbírka. Diváci si budou moci pořídit oranžovou stužku a k projektu se tak připojit. Do oranžového hávu se dočasné obalí oficiální profily na hokejových sociálních sítích (hashtag #okapkulepsihokej).

Kromě osvěty dárcovství krve a kostní dřeně je smyslem projektu také získat finanční prostředky. Vyjma již zmíněných kasiček (zakoupení stužky) na stadionech půjde zejména o aukci dresů hokejové reprezentace a hokejky kapitánů extraligových či prvoligových celků. Aukce proběhne v březnu na webu sportovniaukce.cz, o přesném termínu zahájení budeme včas informovat.

Již od roku 2000 pomáhá Nadační fond Kapka naděje zachraňovat dětské pacienty s poruchou krvetvorby, nádorovými onemocněními a ty, jejichž léčba vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Cílem fondu je zlepšovat vybavenost českých nemocnic, přispět ke zlepšení psychické pohody léčených dětí i jejich rodičů. Výtěžek projektu O kapku lepší hokej půjde právě na podporu dětských pacientů s onkologickými onemocněními.

Kalendář utkání, ve kterých bude možné stužku zakoupit najdete na webu okapkulepsihokej.cz. Sledujte také naše sociální sítě nebo si informace selektujte s hashtagem #okapkulepsihokej.

„Hlavní tváři projektu O kapku lepší hokej bude v Třebíči Míša Holík,“ sdělil Daniel Šlapák, a dále doplňuje: „Míša dříve patřil k talentovaným mladíkům HST, pak mu ale byla diagnostikována akutní leukémie, čímž započal jeho nejdůležitější životní zápas. Odhodlaný bojovník jej dokázal vyhrát. V nejbližších dnech vám přineseme podrobný Míšův příběh, který nám povyprávěl jeho tatínek. HST předá Míšovi speciálně vyrobený dres, který bude vyveden v oranžové barvě. Právě tato barva totiž patří projektu O kapku lepší hokej. Zároveň si Míša prohlédne zákulisí hokejového zápasu HST – Prostějov a v neposlední řadě navštíví kabinu prvního týmu. Míša vhodí čestné buly zápasu a poté mu všichni společně zatleskáme za jeho „vyhraný životní zápas.“

Míša bude v Třebíči hlavní tváří projektu O kapku lepší hokej.

Horácká Slavia se zároveň pravidelně účastní dobrovolného odběru krve. V následujícím odkazu si můžete přečíst reportáž z jejího nejaktuálnějšího pokračování.

Odkaz na článek zde


Podobné články

Aktuální zprávy

Herní systém Chance ligy pro novou sezónu se rýsuje

před 2 dny
Aktuální zprávy

Sobotní kondiční seminář s Petrem Mockem

před 3 dny
Aktuální zprávy

Přípravné zápasy sezóny 2021/2022

11.05.2021