Menu +

SK Horácká Slavia Třebíč - O kapku lepší hokej

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Hokej – národní sport, který má sílu spojovat a pomáhat. Právě díky tomu vznikl projekt pojmenovaný O kapku lepší hokej. Stejně jako k hokeji nepatří jen výhry, i v životě není vždy veselo. Díky spojení s Nadačním fondem Kapka naděje se náš klub stejně jako další hokejové kluby v ČR připojuje k iniciativě, která povede ke zvýšení povědomí o jedné z nejzákeřnějších nemocí – rakovině. Konkrétně půjde o podporu boje s leukémií, která je nejčastějším nádorovým onemocněním v dětském věku. Symbolem se stanou oranžové stužky, oranžové omotávky na hokejky nebo přelepky na helmách.
Sdílejte článek
 

Oranžová barva bude v různé formě komunikována v rámci Tipsport extraligy i Chance ligy v utkáních od 11. do 15. února 2020. Hráči i rozhodčí nastoupí s přelepkami na helmách s logem projektu díky vstřícnosti titulárního partnera společnosti Tipsport, resp. Chance. Na vybraných stadionech proběhne též dobročinná sbírka. Diváci si budou moci pořídit oranžovou stužku a k projektu se tak připojit. Do oranžového hávu se dočasné obalí oficiální profily na hokejových sociálních sítích (hashtag #okapkulepsihokej).

Kromě osvěty dárcovství krve a kostní dřeně je smyslem projektu také získat finanční prostředky. Vyjma již zmíněných kasiček (zakoupení stužky) na stadionech půjde zejména o aukci dresů hokejové reprezentace a hokejky kapitánů extraligových či prvoligových celků. Aukce proběhne v březnu na webu sportovniaukce.cz, o přesném termínu zahájení budeme včas informovat.

Již od roku 2000 pomáhá Nadační fond Kapka naděje zachraňovat dětské pacienty s poruchou krvetvorby, nádorovými onemocněními a ty, jejichž léčba vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Cílem fondu je zlepšovat vybavenost českých nemocnic, přispět ke zlepšení psychické pohody léčených dětí i jejich rodičů. Výtěžek projektu O kapku lepší hokej půjde právě na podporu dětských pacientů s onkologickými onemocněními.

Kalendář utkání, ve kterých bude možné stužku zakoupit najdete na webu okapkulepsihokej.cz. Sledujte také naše sociální sítě nebo si informace selektujte s hashtagem #okapkulepsihokej.

„Hlavní tváři projektu O kapku lepší hokej bude v Třebíči Míša Holík,“ sdělil Daniel Šlapák, a dále doplňuje: „Míša dříve patřil k talentovaným mladíkům HST, pak mu ale byla diagnostikována akutní leukémie, čímž započal jeho nejdůležitější životní zápas. Odhodlaný bojovník jej dokázal vyhrát. V nejbližších dnech vám přineseme podrobný Míšův příběh, který nám povyprávěl jeho tatínek. HST předá Míšovi speciálně vyrobený dres, který bude vyveden v oranžové barvě. Právě tato barva totiž patří projektu O kapku lepší hokej. Zároveň si Míša prohlédne zákulisí hokejového zápasu HST – Prostějov a v neposlední řadě navštíví kabinu prvního týmu. Míša vhodí čestné buly zápasu a poté mu všichni společně zatleskáme za jeho „vyhraný životní zápas.“

Míša bude v Třebíči hlavní tváří projektu O kapku lepší hokej.

Horácká Slavia se zároveň pravidelně účastní dobrovolného odběru krve. V následujícím odkazu si můžete přečíst reportáž z jejího nejaktuálnějšího pokračování.

Odkaz na článek zde


Podobné články

Aktuální zprávy

Radek Novák by dnes oslavil 48. narozeniny.

05.07.2020
Aktuální zprávy

Top zápasy podzimu. Aneb, proč si pořídit permanentku?

01.07.2020
Aktuální zprávy

Horácká Slavia Třebíč spouští prodej permanentních vstupenek pro sezonu 2020/2021

17.06.2020