Semifinálová série nekončí, budeme bojovat a hrát pro Vás!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Tato odhodlaná výzva zní z kabiny Horácké Slavie před stěhováním série před třebíčské publikum. Bílé hvězdy sice na ledě favorita soutěže oba zápasy prohrály, nenechaly mu však rozhodně nic lacino. V pátek 14. března a v sobotu 15. března zkříží své hokejky oba soupeři potřetí, resp. počtvrté. Pojďte svůj tým podpořit do hlediště, za předvedené výkony a velké srdce si to určitě zaslouží! Oba dva zápasy začínají na ledě Zimního stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL ARENY v tradičních 17:30 hodin.

Bruslaři domácího prostředí využili, co Bílé hvězdy?

První dva zápasy odehrály Bílé hvězdy ve ŠKOENERGO Aréně, tedy na domácí půdě týmu BK Mladá Boleslav. A oba dva zápasy rozhodla až závěrečná koncovka, totiž inkasovaná branka při power-play Horácké Slavie. Bruslaři si tak do Třebíče dovezli náskok v sérii v poměru 2:0.

Bílé hvězdy svedly v úvodním zápase semifinále 1. ligy na ledě Středočechů vyrovnaný souboj, Mladá Boleslav ale potrestala dvakrát vyloučení Třebíče. V páté minutě mohl skórovat Čuřík, jeho ránu ale zastavilo břevno. Gólu se proto dočkali nejprve domácí, když využili zásluhou Výborného přesilovou hru. Srovnat brankový stav však dokázal ve druhé třetině Lukáš Nahodil. Na začátku třetího dějství šli Mladoboleslavští do vedení, které navýšili v čase 55:44 při další přesilové hře. O tři minuty později vykřesal naději David Dolníček, při power-play ale pečetili domácí vítězství střelou do prázdné branky.

Do druhého semifinálového zápasu vstoupila Třebíč úspěšně, neboť se ve třetí minutě prosadil Lukáš Nahodil a po dalších pěti minutách hry zužitkoval početní výhodu Tomáš Kaut. Ani vedení o dvě branky ale Horácké Slavii nestačilo. Mladoboleslavští totiž ještě do přestávky vyrovnali na 2:2. Ve druhé třetině přišla série vyloučení hostů za vysokou hůl, jednu z dvojnásobných přesilových her domácí využili. V poslední minutě utkání pak vítězství a stav 2:0 v sérii pojistili.

To, co spojovalo semifinálové zápasy na ledě Bruslařů, byla hra v nerovnovážném počtu hráčů na hřišti. Středočeši měli k dispozici celkem 13 přesilových her, ze kterých vytěžili tři branky. Naproti tomu stejnou výhodu dostali Třebíčští pouze 6-krát a jedenkrát v této výhodě mohli slavit brankový úspěch. V oslabení dokázali skórovat jen Bolelsavští a to dokonce dvakrát. Jaký bude průběh zápasu v MANN+HUMMEL Aréně?

“Je to strašně složité hrát v Boleslavi takhle dlouho ve třech a ve čtyřech, stálo nás to spoustu sil. Za způsob, jakým jsme se s tímto vyrovnali, si podle mě hráči zaslouží veliké uznání. Proti nám stojí obrovská síla, se vším všudy. Nám nezbývá než bojovat. Myslím si, že toto mužstvo dokázalo, že bojovat umí a bude!“ zdůraznil Třebíčský lodivod Kamil Pokorný a zároveň zve do ochozů všechny věrné fanoušky Horácké Slavie. “Věřím, že s velkou podporou diváků doma jsme schopní tuto sérii natáhnout.“

Sestavy obou soupeřů v poslední vzájemném zápase

BK Mladá Boleslav: Will – Protivný, Toman, Ovčačík, Jindra, Meland, Pojkar, Kurka – Nouza, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Látal, Musil, Lenc – Jarůšek, Vrbata, Kubica – Marek.

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Malena, Bilčík, Dietz, Šaur, Peroutka, Přibyl, Šidák – Dolníček, Dočekal, Laš – Čuřík, Nahodil, Fořt – Kadela, Kaut, Křivohlávek – Juráň, Trojan, Čech.

PER ASPERA AD ASTRA - PŘES PŘEKÁŽKY KE HVĚZDÁM!