Menu +

Šest branek ve třetí třetině? Bylo to nahoru dolů, říká Lukáš Chalupa.

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Lukáš Chalupa? Toho na ledě nepřehlédnete nejen díky výrazným vousům, ale také díky tvrdé hře. V Třebíči je na zkoušce a bojuje o smlouvu. V úterý odehrál svůj třetí duel v dresu Horáků a byl u vítězství 7:4. Víte, proti komu dával loňskou sezonu svůj jediný gól?
Sdílejte článek
 

Třebíčští měli proti Žďáru povedenou první třetinu, po které vedli 3:0. Jenže další periody už skončily remízou (1:1 a 3:3). „Asi jsme nečekali, že se zápas bude hrát v takovém tempu. Po prvních dvou třetinách jsme vedli 4:1 a najednou se to málem srovnalo. Nevím pak, co se stalo. My jsme vlastně celý zápas točili formace, trenéři si chtěli zkusit nějaké varianty. Možná i tohle hrálo nějakou roli, protože kluci hráli každou třetinu s někým jiným,“ komentuje zadák Lukáš Chalupa, který odehrál také 55 duelů v extralize.

Pro hosty se jednalo o první duel v letošní přípravě. „To ani nevím,“ směje se. „Ale asi to někdy bylo znát, někdy až moc lítali po ledě, jak asi byli natěšení,“ myslí si šestadvacetiletý obránce.


Foto: Markéta Křížová

Nejvíce branek padlo v té poslední, a to hned šest! „Bylo to nahoru dolů. Oni pak cítili, že dotahují, i my jsme pociťovali, že jsou docela na koni,“ prozrazuje obránce, který je v Třebíči zatím na zkoušku. Za Horáky doposud odehrál tři přátelské duely.

„Já jsem druhý týden na ledě, takže se ještě hledám. Sám sebe bych asi hodnotit nechtěl, to ať mě hodnotí trenéři,“ sděluje Chalupa. Jak se dívá na hru mužstva? „Když to vezmu týmově, tak to byla druhá výhra. S Jihlavou jsme to měli také dobře rozehrané, ale pak nám to tam napadalo. Ale zatím jsme neodehráli špatné zápasy,“ dodává.

Lukáš Chalupa se k týmu připojil na konci července, takže letní přípravu neabsolvoval nikde v týmu. „Já trénuji letní přípravu individuálně s Michalem Hamršmídem v Praze,“ vysvětluje urostlý bek. „Začátkem července jsem začínal chodit i na led, ale byl jsem pak marod. Minulý týden jsem se připojil sem k týmu, takže teď se do toho zase dostávám,“ sděluje hráč, který dal v loňské sezoně jednu branku, a to zrovna proti Třebíči!

„Vzpomínám si na to, však to byl můj jediný gól,“ rozesmál se Chalupa, který prozradil, že mu to v Třebíči teď nikdo nevyčítal. „Já si myslím, že si to kluci ani nepamatovali,“ usmívá se bývalý hráč Kadaně, Litoměřic či Chomutova.

V novém prostředí je spokojený a s adaptací mu pomáhají jeho spoluhráči. „Určitě si nemám na co stěžovat, teď nedávno mě kluci vzali do města na oběd a všechno mi ukázali. Takže super,“ těší Lukáše Chalupu, který znal před příchodem třeba Šimona Szathmáryho, Martina Šťovíčka nebo Ondřeje Malce.


Foto: Markéta Křížová

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek nemůžeme dostávat, tvrdí Martin Šťovíček. V sobotu musíme vyhrát, burcuje

17.09.2020
Ohlasy po utkání

Makali jsme, na ligu jsme připraveni, říká po vítězné generálce střelec vyrovnávací branky Václav Krliš

08.09.2020
Ohlasy po utkání

Jsem rád, že mi trenéři věří a že můžu hrát, říká Tomáš Šoustal po utkaní s Porubou

20.08.2020