Menu +

Sezóna 2020/21 pohledem HST

Aktuální zprávy
Je poslední březnový den tohoto roku a na třebíčském zimním stadionu se už v tuto chvíli rozpouští led. Sportovně sezona 2020/21 skončila a i když administrativně trvá až do konce dubna, nadešel čas na její krátké zhodnocení.
Sdílejte článek
 

Právě ukončená sezóna se rozhodně zapíše do historie HST, bohužel však ne pouze v tom dobrém a pozitivním. Vedle tradičních sportovních klání přinesla tragické události jako jsou úmrtí či onemocnění klíčových členů klubu, přerušení Chance ligy, úplné zrušení dětských a mládežnických soutěží, zákaz trénování neprofesionálních sportovců a nesmíme zapomenout ani na zákaz přítomnosti diváků na soutěžních utkáních Chance ligy. To jsou všechno skutečnosti, které z této sezóny udělaly takový ročník, který v minulosti neměl obdoby a zařadí se mezi nejčernější časový úsek historie klubu. Pravdou je, že v první polovině října 2020 byla regulérně ohrožena existence klubu a právě v tomto čase se takříkajíc odrazil od úplného dna.

Co se týče prvního mužstva HST, sezónu 20/21 lze rozdělit do třech časových úseků. První úsek je období května až října 2020, čas poznamenaný tragickými událostmi v podobě úmrtí Radka Nováka, nástupem další vlny pandemie Covidu a následným onemocněním Romana Mejzlíka. Bylo to hektické období, kdy mužstvo přišlo o dva své hlavní trenéry a psychický tlak na hráče, zbylé trenéry a realizačním tým byl enormní.

Druhý časový úsek je listopad 2020 až leden 2021, což byla ze sportovního hlediska nejúspěšnější část sezóny, kdy se tým z posledního místa dostal do pozic atakujících čelní místa tabulky. Zní to banálně, ale je si potřeba uvědomit, že konkrétně 21. listopadu 2020 vezl autobus mužstvo do Sokolova za situace, kdy bílým hvězdám patřila poslední pozice v tabulce s dvěma odehranými zápasy, jedním získaným bodem a propastnou bodovou ztrátou na předposlední pozici. Od tohoto momentu mužstvo přebírá Jarda Barvíř s Davidem Dolníčkem a daří se jim odvádět neuvěřitelný kus práce.

Třetím úsekem je pak únor a březen 2021, tedy závěr základní části a předkolo Play-off. Toto období bylo ovlivněno dvěma skutečnostmi. Na konci ledna rozhodlo vedení A mužstva nikterak zásadně neposilovat a nerozšiřovat kádr mužstva a to s ohledem na dosažené výsledky, ekonomickou situaci a dobrou zdravotní formu týmu. Bohužel se situace rapidně změnila ihned v prvních únorových dnech, kdy přišla série zranění a to byla ta druhá skutečnost, která ovlivnila tuto část sezóny. Mužstvo takto značně oslabené, kdy museli být do zápasu nasazováni i ne úplně zdraví hráči, přišlo o své postavení v první čtyřce a muselo absolvovat předkolo Play-off. I zde se naplno projevil faktor zranění a HST se přes předkolo bohužel neprobojovala. Mužstvo jelo zdravotně skutečně na doraz. Každopádně za celou sezónu a především za její závěr, patří všem hráčům, trenérům i realizačnímu týmu velký dík a velké uznání.

Ještě více covidová situace poznamenala uplynulou sezónu v oblasti mužstev dětí a mládeže. Už tradiční začátek v květnu byl ovlivněn první vlnou pandemie, kdy se nesmělo plnohodnotně trénovat. Následné období června až září 2020 byl chod mužstev víceméně standartní, pouze omezený hygienickými opatřeními. V celé HST se dařilo vzdorovat onemocnění Covidem, jediným mužstvem postiženým touto nemocí se stali junioři a to na začátku záři. Totální zvrat nastal v druhém říjnovém týdnu minulého roku. Přerušení soutěží, úplný zákaz provozování tréninkové činnosti pro všechny dětské a mládežnické kategorie. V prosinci se na chvíli otevřelo termínové okénko pro tréninkovou činnost, kdy se začalo trénovat na zimní stadionu i na nově otevřené ploše “Na Hvězdě”, ale i to bylo před Vánocemi zrušeno. Definitivní konec pak nastal k 31.1.2021, kdy ČSLH zrušil veškeré soutěže dětí a mládeže pro sezónu 2020/21.

Hodnocení uplynulé sezóny tedy bohužel nemůže být pozitivní. S důsledky jejího průběhu se budeme pravděpodobně potýkat i v následujících letech. Každopádně HST již pracuje na zajištění další sezóny a na dalších dlouhodobějších úkolech. V první polovině dubna lze očekávat nové informace ze všech oblastí činnosti HST, počínaje A mužstvem až po informace o rekonstrukci našeho zimního stadionu.

Podobné články

Aktuální zprávy

Ptáme se Kamila Pokorného

včera
Aktuální zprávy

Cena za oddanost hokeji ponese jméno Radka Nováka

před 2 dny
Aktuální zprávy

Hlavním trenérem A mužstva pro příští sezonu bude osvědčený Kamil Pokorný

16.04.2021