Menu +

Sezona mládeže: Junioři po boji neprorazili, dorost obstál

Mládežnický hokej
Sezona 2023/2024 skončila také třebíčským mládežníkům. Následující článek přináší kompletní souhrn jejich počínání od juniorů až po žákovské kategorie. Nechybí ani komentáře trenérů, kteří jsou za jednotlivé úseky třebíčské mládeže zodpovědní.
Sdílejte článek
 

Junioři

Třebíčská juniorka zažila pod vedením hlavního trenéra Davida Dolníčka slušný ročník. V základní části Regionální ligy juniorů mladé bílé hvězdy dominovaly, jenže nadstavba jim nakonec nevyšla podle představ. Právě proto se kýžený postup do Ligy juniorů nekonal.

Sezonu bych rozdělil na dvě fáze. V základní části jsme odehráli 25 zápasů s celkovým ziskem 72 bodů. Postupně jsme do sestavy zapracovávali hráče ročníku 06, kteří se i díky práci kondičního trenéra Viktora Konečného silově posouvali do juniorského hokeje. Vzhledem ke kvalitě zápasů základní části jsme některé hráče uvolňovali do 2 ligy, případně do Krajských soutěží mužů. Jsou to kluci, kteří si ve svých ročnících prošli covidovými omezeními, takže do sebe potřebují dostat co největší penzum zápasů," popisuje David Dolníček.

A pokračuje: „Nadstavbu, před kterou vám vymažou všechny získané body, jsme zahájili povinnou výhrou, přičemž rozhodl následující zápasový víkend, v němž jsme ze dvou utkání získali pouze bod. Kluci se přesto nevzdali a bojovali dál. Rozhodovala domácí partie s brněnskými Warriors, kterou jsme měli dobře rozehranou, ale nakonec jsme v ní smolně ztratili bod, takže se z postupu do další fáze radoval soupeř z Brna. Přestože jsme ho v sezoně v pěti případech ze šesti porazili. Systém soutěží je pro nás poslední tři roky smolný. Kdyby to bylo dříve, jak je tomu letos, tak už tři roky hrajeme Ligu juniorů. Jak už jsem ale řekl po letošním posledním zápase, získali jsme 96 z celkového počtu 105 bodů. S hráči se pracuje a je jen na nich, jak budou pokračovat dál," líčí David Dolníček.

Dorost

Třebíčský dorost má za sebou první sezonu v Lize dorostu a nutno říct, že v ní obstál. Důkazem budiž páté místo, které ve své skupině naši dorostenci obsadili. Sezonu dorostenců hodnotí jejich hlavní trenér Nikola Marek.

„Sezonu hodnotím určitě kladně, byla velmi náročná a vyrovnaná. Například se Vsetínem, který naši skupinu vyhrál a každoročně bojuje o extraligu dorostu, jsme to měli na body 6:6. Kluci postupem času plnili vše, co jsme po nich s Michalem Vlašínem chtěli. Předváděli jsme dobrý hokej, na začátku sezony možná takový lehkomyslný, kdy jsme moc neuměli hrát na výsledek, ale herně si myslím, že až na tři čtyři zápasy jsme předváděli velmi dobré výkony. Měli jsme poměrně mladý tým, do kterého jsme začlenili i velké množství kluků z deváté třídy, kteří se ukázali v dobrém světle," říká kouč.

Ještě se potřebujeme zlepšit v koncovce a celkově v zakončení, tam jsme často vyhořeli. Vyzdvihl bych závěr sezony, kde se nám podařilo vyhrát šest zápasů v řadě. Jsem velmi rád za poslední zápas, domácí vítězství nad Technikou, kde už nám o nic nešlo, ale chtěli jsme se s našim zimákem rozloučit výhrou a kluci do toho zápasu dali opravdu všechno. Měli jsme výbornou partu, což se nám ukázalo i na ukončení sezony," popisuje Nikola Marek.

Hlavní trenér dorostu zároveň děkuje kolegům, kondičnímu trenérovi i vedení klubu.

Chtěl bych poděkovat kondičnímu trenérovi Viktoru Konečnému, který kluky už druhý rok na celou sezonu parádně připravil. Poděkování patří rovněž fanouškům, kteří nás zejména v závěru sezony chodili podporovat v hojném počtu. Kluky to určitě nakoplo k lepším výkonům. V neposlední řadě chci poděkovat vedení klubu za velmi dobré podmínky a podporu. Klukům, kteří už v dorostu působit nebudou přeji mnoho štěstí ve sportu i mimo něj. Na ty pokračující se v nové sezoně už těšíme," dodává Nikola Marek.

Žáci

V žákovských kategoriích nejsou klíčové výsledky, ale zejména celkový progres, který malí hokejisté během sezony učiní. V tomto se HST během uplynulé sezony dařilo, jak potvrzuje šéftrenér třebíčské hokejové mládeže Martin Čech.

Z mého pohledu byla sezona dobrá, do žákovských kategorií jsme zahrnuli i 9. třídu, kterou vedli Rosťa Malena se Štěpánem Hrůzou. Sice jsme hráli Ligu devátých tříd, což je v téhle kategorii nižší soutěž, ale skončili jsme nahoře. Během sezony jsme dali příležitost klukům z ročníku 2010 a zároveň jsme půjčili tři hráče do Jihlavy, aby si mohli vyzkoušet vyšší soutěž. Starší žáci taky obstáli, ve své soutěži skončili nahoře. Co se týká mladších žáků a minihokeje, v těchto kategoriích nejde ani tak o výsledky, ale hlavně o to, aby kluci udělali během sezony znatelný posun, což se povedlo. Samozřejmě chceme, aby hra vypadala dobře a když tohle vychází, pak většinou máte i výsledky," má jasno Martin Čech.

Podobné články

Mládežnický hokej

Juniory čeká závěrečný dvojzápas nadstavby. Proti Opavě a Studénce

15.03.2024
Mládežnický hokej

Nadstavba vrcholí! Juniory čekají klíčové zápasy s Warriors a Zlínem

08.03.2024
Mládežnický hokej

Juniory čeká venkovní dvojzápas se Studénkou a Valašským Meziříčím

01.03.2024