Menu +

Shrnutí přípravy. Aneb jak se dařilo Bílým hvězdám?

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Následující článek nabízí možnost nahlédnout pod pokličku zápasové přípravy HST před následujícím prvoligovým ročníkem. Rozebereme si jednotlivé zápasy, podíváme se na aktuální kádr, nebudou chybět ani statistiky a různé zajímavosti. Článek rovněž obsahuje vyjádření hlavního trenéra Martina Sobotky a talentovaného útočníka Radima Ferdy k přípravným, ale i mistrovským střetnutím.
Sdílejte článek
 

Různorodá konfrontace

Začněme obšírněji. Třebíčský hokejový klub před novou sezonou prodloužil smlouvu s generálním partnerem společností KHNP. Tento krok je vždy důležitý pro ekonomickou stabilizaci jakéhokoli sportovního oddílu. Cíle pro letošní sezonu jsou přitom jasné – znovu vrátit třebíčský hokej do vyřazovacích bojů. Bílé hvězdy nicméně opět čeká těžká prvoligová konkurence, a aby se na ni tým trenérů Sobotky a Barvíře co nejlépe připravil, sehrál celkem devět přípravných střetnutí. Třebíčskými soupeři byly prvoligové a druholigové týmy. Celý maraton testovacích zápasů odstartoval souboj s Havlíčkovým Brodem. Střetnutí to bylo pikantní zejména pro útočníka Davida Michálka, který do Třebíče dorazil právě z Kotliny. Diváci se na úvod rozhodně nenudili, kdo čekal opatrný nezáživný hokej, ten se zmýlil. Utkání nakonec nabídlo bohatou porci jedenácti branek, přičemž Bílé hvězdy byly nakonec tím šťastnějším týmem. Výhru jim v nájezdech vystřelil Josef Podlaha

Druhý přípravný zápas svedl dohromady Třebíč a Přerov. Šlo tak o měření sil dvou prvoligových týmů. A diváci si opět přišli na své. Padlo celkem devět branek a utkání opět dospělo až do samostatných nájezdů. V nich byl však tentokrát úspěšnější soupeř. Proti Zubrům dostaly poprvé příležitost plánované opory mužstva jako například Martin Šťovíček, Tomáš Havránek či Michal Vodný a všichni zmínění se dokázali bodově prosadit.

Třetí prověrka znamenala souboj se žďárskými Plameny. Zápas, jenž měl zcela jistě náboj pro hlavního trenéra HST Martina Sobotku, který za Plameny hrál a později je i trénoval, rozhodl přesnou trefou Radim Ferda. Utkání navíc ozdobil čistým kontem brankář Dominik Svoboda.

Následovaly dva dvojzápasy s prvoligisty. Máme na mysli Prostějov a Jihlavu. Střetnutí s Jestřáby se Bílým Hvězdám nepodařila podle představ, byly z toho porážky 0:5, respektive 2:4. Naopak první letošní derby se nesla v duchu velmi vyrovnaných bitev, což je do ostré sezony rozhodně příslibem. Na třebíčském ledě skončil zápas proti odvěkému rivalovi smírně 2:2, v Jihlavě byli po naprosto vyrovnaném průběhu šťastnější domácí, když Bílé hvězdy přemohli těsně 4:3.

Končit se má každopádně vždycky v dobrém, a tak jsme si na konec zápasové rekapitulace nechali dvě vítězství. To výraznější odnesl Šumperk. Draci schytali na Vysočině těžký direkt 0:8, Bílé hvězdy tak ukázaly střelecký potenciál, před kterým by se měli soupeři rozhodně mít na pozoru. Ligovou generálku obstaralo utkání na ledě Benátek nad Jizerou. I to zvládli Třebíčští lépe, než soupeř. Výhra 3:2 znamená rozhodně povzbuzení před prvními ostrými střetnutími. Rozdílovou branku zaznamenal Robert Havlát.

Třebíč – Havlíčkův Brod 6:5 sn.

Třebíč Přerov 4:5 sn.

Třebíč – Žďár nad Sázavou 2:0

Prostějov – Třebíč 5:0

Třebíč – Jihlava 2:2

Třebíč – Prostějov 2:4

Třebíč – Šumperk 8:0

Jihlava – Třebíč 4:3

Benátky nad Jizerou – Třebíč 2:3

Trenér Martin Sobotka o přípravných zápasech:

„Jsme s přípravnými zápasy spokojeni. Samozřejmě jsme měli různé varianty skládání obranných dvojic a útočných trojic, jak by to mohlo vypadat. Měli jsme tu nějaké hráče na zkoušku, takže jsme je všechny chtěli vidět na ledě. Poslední dva přípravné zápasy v Jihlavě a v Benátkách, tam už se nám sestava začala pomaličku dostávat do té finální podoby. Ty zápasy nám ukázaly spoustu věcí, na kterých samozřejmě budeme dál pracovat. Co se týká zdravotního stavu hráčů, zranění Šimona Szathmáryho je asi to nejvážnější, co nás v tomto ohledu trápí. Je to pro nás jeden z klíčových beků do ofenzivy, takže doufáme, že se dá brzo do kupy. V Benátkách odehrál zápas obránce Adam Rutar, který se jevil velmi dobře, takže uvidíme, jestli bude do středy vyřízený, co se týče potřebných formalit. Krom toho rehabilituje Honza Václavek, který by měl být brzy v pořádku, a nějaké další výraznější problémy nás v tomto směru netrápí. Ohledně začátku soutěže možná bychom si uměli představit snazší los, nicméně jedeme do Českých Budějovic na půdu favorita, kde nemáme co ztratit. Nicméně jedeme tam s otevřeným hledím, porveme se o každý bod a necháme na ledě duši. Mám samozřejmě nějaké cíle, ale to se bude vyvíjet zápas od zápasu. Nejraději bychom však skončili v první osmičce, a zajistili si tak přímou účast ve vyřazovacích bojích. Diváky bych chtěl na domácí zápasy pozvat, my se budeme snažit předvádět hokej, který je bude bavit a za kterým budou mít důvod se vracet.“

Martin Sobotka je na hráče náročný, s mladým týmem che společně s Jaroslavem Barvířem tvrdě pracovat a zlepšovat se. Jednoznačným cílem je postup do osmičky.

Kádr Bílých hvězd v přípravném období

Také zde začněme zeširoka. Třebíči se během letní přestávky podařilo udržet naprostou většinu loňských klíčových hráčů. Obranu budou nadále řídit Lukáš Forman se Šimonem Szathmárym, navíc do starého známého prostředí ohlásil během přípravného cyklu svůj návrat také Karel Nedbal. To samo o sobě dává zadním řadám opravdu solidní základ. K tomu připočtěme angažování Martina Padrnose, zlínský mladík už v přípravě ukázal své možnosti, neboť jeden gól vstřelil a na další tři přihrál. I on tak může být platným konstruktivním bekem. Poctivou práci v obraně jako vždy odvede samozřejmě také Václav Čejka. Opomenout nesmíte ani Jakuba Jenáčka, Lukáše Horta, či Michala Furcha. To jsou pro změnu beci, od kterých se čeká další kariérní růst. Také oni mohou Třebíči výrazně pomoct

Rovněž útočné řady předkládají velmi zajímavou situaci. Jména jako Lukáš Nedvídek, Tomáš Havránek, Matěj Psota nebo Michal Vodný není třeba představovat. Všichni zmínění patřili během loňska ke klíčovým hráčům mužstva a všechny se podařilo udržet i pro letošní ročník. Navíc však dorazila další zvučná jména. Jde především o Martina Šťovíčka nebo Denise Kusého, oba mají potenciál patřit mezi nejlepší prvoligové útočníky. O slovo se každopádně hlásí také smečka pořádně hladových a talentovaných mladíků. Jmenujme Radima Ferdu, Michala Matiaška, Josefa Podlahu, popřípadě Jana Václavka. Přidejme k nim osvědčené dříče, kterými jsou Lukáš Paták, Ondřej Malec nebo Tadeáš Král a vyjde vám, že třebíčský fanoušek se na novou sezonu může opravdu těšit.

Z mužstva odešli během přípravy Petr Patyk, jenž se vrátil do druholigových Řisut, Jakub Čejka, který zkusí své štěstí v Šumperku, přičemž třebíčský dres neoblečou ani Filip Jirásek s Miroslavem Rohlíkem. Nepříjemností stoprocentně je zranění produktivního beka Šimona Szathmáryho, jehož blíže nespecifikovaná indispozice připraví o začátek soutěže. Vedení klubu ovšem hbitě reagovalo a přivedlo talentovaného olomouckého obránce Adama Rutara. Ten si svůj debut odbyl už na ledě Benátek nad Jizerou.

Radim Ferda o přípravných zápasech: „Jsem spokojený, samozřejmě vždy je co zlepšovat, ale celkově jsem spokojený. Už se těším na ostré zápasy, momentálně už na trénincích nacvičujeme herní situace a připravujeme se na start ligy. O víkendu nás čeká regenerace a ve středu na to vletíme. Myslím, že největší síla našeho týmu by mohla být v bruslení. Máme mladé mužstvo, takže bychom měli hrát s elánem a velkým nasazením. Tím bychom mohli být pro všechny hodně nepříjemní. Uděláme maximum pro to, aby sezona byla úspěšná.“

Zajímavé individuální statistiky z přípravných zápasů:

Martin Padrnos 1+3

Lukáš Forman 2+3

Tomáš Havránek 4+4

Michal Matiaško 4+0

Josef Podlaha 2+2

Program nejbližších tří domácích mistrovských zápasů:

14.9 Třebíč – Přerov

18.9 Třebíč – Poruba

23.9 Třebíč – Frýdek Místek

Věděli jste, že?...

- První branku Bílých hvězd v nové sezoně vsítil Radim Ferda.

- Oba brankáři, kteří zasáhli do přípravných zápasů (Pavel Jekel, Dominik Svoboda), si připsali jedno čisté konto.

- Třebíčské brankové skóre z přípravných utkání je 30:27.

- Domácí přípravná utkání v KHNP aréně vidělo celkem 2114 diváků.

- Nejvíc diváků přišlo na zápas s Jihlavou. Celkem 673.

Podobné články

Aktuální zprávy

Radek Novák by dnes oslavil 48. narozeniny

05.07.2020
Aktuální zprávy

Top zápasy podzimu. Aneb proč si pořídit permanentku?

01.07.2020
Aktuální zprávy

Horácká Slavia Třebíč spouští prodej permanentních vstupenek pro sezonu 2020/2021

17.06.2020