Menu +

Spanilá jízda třebíčské juniorky v regionální lize

Mládežnický hokej
Ve čtvrtek 13.1. a v neděli 16.1.2022 odehrají junioři HST poslední dvě kola základní části regionální ligy juniorů. Z hlediska bodů se jedná o pouhou formalitu, jelikož už minulý pátek si v Břeclavi s předstihem zajistili první místo ve skupině 11. regionální ligy a s tím i postup do nadstavbové části soutěže.
Sdílejte článek
 

S potěšením tedy můžeme říct, že kluci z třebíčské juniorky předvedli v základní části spanilou jízdu, kdy v doposud 23 odehraných zápasech ztratili pouze 5 bodů a to při dvou prohrách a jedné výhře na nájezdy. To fakticky znamená, že s žádným ze soupeřů v základní hrací době neprohráli. Zároveň se mohou pyšnit největším počtem vstřelených gólů (5,5 gólu/zápas) a zdaleka nejmenším počtem obdržených branek (1,39 g/z) v odehraných zápasech v moravské části soutěže.

Svěřenci hlavního trenéra Davida Dolníčka st. tak beze zbytku splnili základní úkol stanovený před sezónou, kterým byl postup do nadstavbové části soutěže regionální ligy. Nyní již budou všichni z HST netrpělivě vyhlížet los nadstavbové části, který určí další soupeře pro naše juniory v následující části soutěže. Mužstvo bude zařazeno do šestičlenné skupiny, která se následně utká tříkolově a vítěz této skupiny bude moci bojovat o postup do Ligy juniorů.

David Dolníček se svým úspěšným týmem juniorů HST

Jelikož od příštího týdne se již junioři začnou připravovat na nadstavbovou část soutěže a v neděli 23.1.22 by mělo proběhnout první kolo nadstavby, oslovili jsme s několika otázkami hlavního trenéra kategorie juniorů HST Davida Dolníčka st.

Davide, nelze se nezeptat, jak hodnotíš odehranou základní část soutěže, kde jsi s třebíčskými juniory v podstatě dominoval v moravské části soutěže?

Přestože do konce základní části zbývají ještě odehrát dva zápasy, máme zajištěné první místo ve skupině a tím postup do nadstavby a splněný první dílčí úkol týmu. Je proto jasné, že jsme v trenérském týmu spokojení s proběhlou základní částí jak výsledkově, tak i herně. Myslím, že se nám soupeři těžko vyrovnávali v tempu hry a jsme především rádi, že se ve hře objevovaly věci, na kterých s Jardou Barvířem pracujeme v rámci tréninku tak, aby se co nejvíc přiblížily dnešnímu dospělému profi hokeji.

Dosažené výsledky a předváděná hra jsou výsledkem Tvé práce, práce spolupracovníků i celého mužstva. Co bys na letošním mužstvu juniorky vyzdvihl, jaké byly základní faktory, které zapříčinily úspěch v základní části?

Musím vyzdvihnout pracovitost týmu a to už od letní přípravy. Oproti předešlým sezónám jsme šli i dřív na led, abychom tým pořádně poznali a dostali do hráčů nějaké individuální záležitosti. V posilovně se o kluky stará kondiční trenér Viktor Konečný a i tam je vidět posun. První polovinu sezóny jsme opravdu dominovali, ale postupně se lepšili i soupeři a druhá polovina sezóny už byla náročnější, za což jsme vzhledem k dalším zápasům a stoupající kvalitě soupeřů rádi. Těžko vyjmenovávat nějaké rozhodující faktory, hráli jsme skvěle týmově, co prošlo, pochytal výborně Lukáš Vejmelka, případně Jan Martin.

O produktivitu se staral především lídr a kapitán Zdeněk Vedral, ale sekundovali mu i ostatní hráči, znovu opakuji, spokojenost, ale sezóna pokračuje a my se chceme posouvat stále dál dopředu, což je s Jardou Barvířem náš největší úkol.

Jaké jsou úkoly a cíle pro následnou část soutěže a co naopak stojí v cestě, popřípadě s jakými problémy se nyní mužstvo potýká?

Cíle na další fázi sezóny jsou stále stejné. Do každého zápasu jít s velkým nasazením a pokusit se ho vyhrát. Každým tréninkem se zlepšovat a uvidíme, co nám to výsledkově přinese. O dalších cílech je asi předčasné v tuto chvíli hovořit. Postupový klíč je strašně náročný a všichni víme, jak složitá je situace kolem karantény a různých onemocnění. Navíc i dorost HST hraje výborně o postup, takže tam taky moc do sestavy sahat nechceme. Starosti máme i se zdravotním stavem našich dvou obránců - Adama Svobody a Dominika Furcha, kde to v tuto chvíli nevypadá příliš dobře. Prostě budeme pracovat dál a uvidíme.

My chceme na závěr klukům popřát hodně štěstí ve zbývajících dvou utkáních základní části a samozřejmě ještě více štěstíčka a úspěchů v nadstavbě soutěže.

Podobné články

Mládežnický hokej

Junioři završili krásnou sezonu, pro dorost ještě jízda nekončí

04.04.2022
Mládežnický hokej

Juniorka i dorost HST hlásí postup z nadstavbových skupin!

14.03.2022
Mládežnický hokej

DOROST HST: hlásí splnění úkolu pro sezónu 2021/22

07.03.2022