Stanislav Dietz: Měli jsme až moc velký respekt

T ř e b í č – Poslední domácí mistrovský zápas v měsíci září sehráli hokejisté Horácké Slavie proti celku z Mladé Boleslavi. Urputná bitva nenabídla příliš pohledný hokej. Třebíčští začali s respektem, s postupem času se osmělili a byli zkušenému hostujícímu celku vyrovnaným sokem. V základní hrací době skončilo utkání spravedlivou remízou v poměru 1:1. Bod navíc získali hosté v samostatných nájezdech.

Třebíčský lodivod hodně vytěžoval obránce Stanislava Dietze, jehož jsme si pozvali k mikrofonu, aby zhodnotil zápas 6. kola mezi Třebíčí a Boleslaví. „Myslím si, že ten zápas jsme zvládli docela dobře. Tohle je vlastně špička první ligy, takže si myslím, že můžeme být spokojeni s bodem,“ konstatoval krátce po utkání vytáhlý obránce.

Boleslavští měli lepší vstup do utkání. Navíc se jim podařilo jít velice brzy do vedení. Na domácích hráčích bylo znát, že nemají lehkost a sebedůvěru, která z nich čišela v předchozích zápasech, které odehráli ve své aréně. Na obranu, v čele s Markem Čiliakem, se valil v první třetině jeden útok za druhým. „Bylo hodně těžké chytat jejich rozjeté útočníky. Ty další dvě třetiny jsme si to trochu srovnali v hlavě a byli jsme pro Boleslav vyrovnaný soupeř,“ uznal hráč, který nosí na zádech číslo 90. „Měli jsme až moc velký respekt. Měli jsme do zápasu jít s respektem, ale ne až takovým, jako jsme do toho šli,“ uznal Dietz kvality a zkušenosti soupeře.

Po první třetině nabádali trenéři Pokorný s Novákem své svěřence k větší aktivitě a častější střelbě. Toto pak vyvrcholilo vyrovnávací brankou z hole Davida Dolníčka. „Něco jsme si řekli v kabině. Pak jsme to dělali dobře, jak jsme si řekli. Ty zbývající dvě třetiny už byly podle plánu tak, jak nám radili trenéři,“ potvrdil mladý obránce slova Kamila Pokorného z tiskové konference po utkání.
Ve třetí třetině hrály oba týmy ze zajištěné obrany. Všem na stadionu bylo jasné, že sebemenší chybička by mohla zlomit vývoj střetnutí ve prospěch soupeře. „Bylo to těžké. Nesměli jsme vypustit ani jeden krok. Ještě jsme tam chodili ob střídání, hráli jsme to na čtyři obránce, takže jsme si docela mákli, ale zvládli jsme to dobře,“ ulevil si s lehkým úsměvem Stanislav Dietz.

Třebíčští uzavřeli zápasy, ve kterých změřili síly s týmy, které dle očekávání hrají na špici první ligy. Nicméně hráči si jsou dobře vědomi, že tabulkové postavení soupeře není rozhodující. Každý zápas začíná za bezbrankového stavu a oba soupeři chtějí urvat všechny body, což potvrdil 192 cm vysoký bek. Teď čeká Horáky s=rie záppasů stýmy, které nepatří k favoritům soutěže, nicméně, jak ukázal dosavadní průběh ligy, každý v ní může porazit každého. „Nebude to lehké, že to jsou spodní týmy. Myslím si, že to bude vyrovnané. Musíme hrát všechno naplno a připravit se pořádně na ty zápasy, abychom je zvládli.“