Menu +

Třebíč doplňuje soupisku. Za bílé hvězdy může naskočit mistr světa v kategorii do 18 let Jack Glover

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Třebíčský hokejový klub doplňuje svoji soupisku, když na střídavé starty přivádí amerického obránce Jacka Glovera z Komety Brno.
Sdílejte článek
 

Třebíčský hokejový klub doplňuje na svou soupisku zajímavé jméno. Zadní řady Horáků může vyztužit urostlý americký zadák Jack Glover. Ten je momentálně kmenovým hráčem Komety Brno, přičemž směrem do Třebíče má vyřízeny střídavé starty.

191 centimetrů vysoký rodák z Golden Valley platí za mimořádně důrazný defenzivní štít. Díky svým parametrům je platný v prostoru před oběma brankami. Nedělá mu problém ani shodit rukavice, což je ostatně zvykem snad u všech zámořských hokejistů.

Třiadvacetiletý Glover strávil naprostou většinu své dosavadní kariéry v zámoří. Nastupoval coby hráč tamních nižších soutěží, ať už to byla NCAA, ECHL nebo AHL. Letošní ročník zahájil v Jacksonville, odkud putoval na začátku prosince do brněnské Komety, což je pro něj shodou okolností první evropské angažmá. Mezi mantinely tuzemské nejvyšší soutěže prozatím odehrál čtyři střetnutí.

Gloverův největší úspěch se váže do roku 2014. Tehdy slavil s americkou osmnáctkou titul na světovém šampionátu. Jeho spoluhráči byli tenkrát například Auston Matthews, či Jack Eichel.

„Dnes se nám podařilo dotáhnout do úspěšného konce dohodu ohledně střídavých startů Jacka Glovera z Komety Brno. Je to obránce, který má velmi dobré fyzické parametry, proto věříme, že nám bude v případě startu za Horáckou Slavii prospěšný,“ prozradil sportovní manažer HST Radek Novák.

Jack Glover.

Podobné články

Aktuální zprávy

Dohoda na ukončení spolupráce

16.10.2020
Aktuální zprávy

Vyjádření hráčů HST k událostem v klubu

13.10.2020
Aktuální zprávy

Aktuální zpráva

12.10.2020