Menu +

Třebíč posílí pro derby s Jihlavou kvarteto extraligových hráčů

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Hned čtyři extraligové posily hlásí pro předehrávané derby s jihlavskou Duklou HST. Dres bílých hvězd obleče olomoucký zadák David Škůrek, potažmo tři útočníci z Komety Brno. Pavel Jenyš, Luboš Horký a Silvester Kusko.
Sdílejte článek
 
> Horácká Slavia Třebíč má dnes na programu předehrávané derby s jihlavskou Duklou. Vzhledem k tomu, že stále probíhá reprezentační přestávka, povedlo se vyjednat posílení o kvarteto hráčů s extraligovými zkušenostmi.

Prvním z nich je olomoucký zadák David Škůrek. Důrazný obránce už letos v Třebíči jeden zápas odehrál, když bílým hvězdám pomohl k vítězství 4:1 nad Slavií Praha. Jeho doménou je poctivá defenzivní hra. Často bývá nasazován také do přesilovek. Za Olomouc letos nastoupil do 24 zápasů (3+8).

Hned tří akvizic se dočká třebíčská ofenziva. Máme na mysli útočné trio z brněnské Komety. Všechna tři jména jsou přitom fanouškům Horáků velice dobře známa. Každý z nich už totiž ví, jaké to je oblékat dres HST.

Prvním je Pavel Jenyš. Silový útočník se před letošním ročníkem vrátil z nižších zámořských soutěží, přičemž zakotvil v Brně. Pod Špilberkem letos prozatím odehrál 25 utkání. Objevil se také na Vysočině. Zde si během 4 zápasů připsal 2 góly.

Dále máme na mysli Luboše Horkého. Dvaadvacetiletý forvard už v Třebíči během uplynulých dvou let působil, i když loni to bylo pouze šest zápasů. Vždy však patřil k lídrům kanadského bodování. To dokazují taktéž čísla. Znojemský rodák odehrál v Třebíčí 38 utkání (16+12). Letos hájí barvy brněnské Komety, kde povětšinu času nastupuje v jednom útoku s Tomášem Plekancem.

Třetím forvardem do party je Silvester Kusko. Ten se v HST poprvé objevil už během ročníku 2014/2015 a byl to začátek velkého příběhu. V dalších letech totiž na svoje zdejší působení navazoval, přičemž se postupně vypracoval v jednoho z lídrů týmu. Nejpodařenější sezonu zažil loni. Jeho bilance z ní ukazuje 45 odehraných střetnutí a 44 nasbíraných bodů (21+23. Stejně jako Horký i Jenyš letos obléká i Kusko dres brněnské Komety, kde sehrál 24 zápasů.

„Jsme rádi, že tu dnes tyto kluky máme. Věříme, že nám pomůžou. David Škůrek je kvalitní obránce. Pavel Jenyš. Luboš Horký a Silvester Kusko jsou pro změnu kvalitní útočníci, kteří umí dát gól. Věříme proto, že nám pomohou zvednout produktivitu. Na zápas v Jihlavě se všichni těšíme,“ říká hlavní trenér Horácké Slavie Martin Sobotka.

Podobné články

Aktuální zprávy

Junioři stále bez ztráty bodu a další víkendová utkání

včera
Aktuální zprávy

Další posila, z Karlových Varů přichází forvard Matěj Zabloudil

14.10.2021
Aktuální zprávy

Výsledky hokejového víkendu mládeže a žáků

11.10.2021