Menu +

Třebíčskou branku bude i nadále hájit Pavel Jekel, podepsal nový kontrakt

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Pavel Jekel v Třebíči působí už sedm sezón, od ročníku 2016/17, kdy do Třebíče přišel jako mladík z Komety Brno. Po podpisu nové smlouvy s Horáckou Slavií je již jisté, že přidá další. Jekel se v Třebíči vypracoval pod dohledem trenéra brankářů Jaroslava Odehnala ve špičkového gólmana, který dlouhodobě patří k nejlepším brankářům Chance ligy. V mnoha zápasech patřil k nejlepším hráčům svého týmu.
Sdílejte článek
 

Ve středu 29. března 2023 se ve VIP prostorách Zimního stadionu Města Třebíče – KHNP ARENY odehrála malá slavnost. Novou dvouletou smlouvu s Horáckou Slavií totiž podepsal jeden z nejlepších brankářů naší druhé nejvyšší soutěže Pavel Jekel.

Smlouvu za klub podepsal hlavní trenér a sportovní manažer týmu mužů Kamil Pokorný, kterého jsme požádali o komentář.

“Už dříve jsme avizovali, že chceme udržet kostru týmu, která je dominantní. Máme z té kostry už podepsané jak útočníky, tak i obránce, ale jeden ze základních stavebních kamenů je gólman tohoto mužstva. Vnímali jsme, že Pavel Jekel má díky svým stabilním výkonům nabídky i z jiných organizací, ale samozřejmě jsme rádi, že jsme se dokázali domluvit na jeho dalším pokračování v našem klubu. Pavel to tady u nás už zná, působí tady řadu sezón. Podává nadstandardní výkony, výrazně pomáhá mužstvu k výsledkům, které se nám v poslední době podařilo uhrát a jsme rádi, že se rozhodl pro Třebíč a náš klub. Jedná se o novou dvouletou smlouvu. Nová smlouva s takto kvalitním hráčem by nebyla možná bez podpory předsedy klubu Martina Svobody, který se na podpisu smlouvy s Pavlem Jekelem významně podílel.“

Pavel Jekel je v Třebíči už zabydleným hráčem. Jeho popularita u fanoušků je extrémní a to nejen díky jeho vynikajícím výkonům, ale i díky jeho vstřícnosti a přátelské povaze. V Třebíči dokonce založil rodinu a narodil se mu zde i potomek. V posledních třech sezónách Pavel dokazuje, že dorostl v brankáře s vynikající a stabilní výkonností. Také „nového“ třebíčského gólmana jsme požádali o krátký komentář ke slavnostnímu podpisu nové smlouvy.

“Se ženou jsme tady už doma, máme to tady moc rádi. Vím, jak se tady v klubu ke mně lidé chovají, cítím se tady skvěle. Třebíč mi nabídla novou smlouvu a na podmínkách jsme se dohodli, takže jsem neměl moc nad čím přemýšlet. Nějaké další nabídky jsem měl, ale jak říkám, cítím se tady výborně, na podmínkách jsme se dohodli, tak jsem se rozhodl tady zůstat.“

V posledních třech sezónách Pavel dokazuje, že dorostl v brankáře s vynikající a stabilní výkonností. Za něj mluví jasnou řečí čísla. V sezóně 2020/21 odchytal 1 700 minut, vychytal pět čistých kont a měl průměr 91,76 procenta. V ročníku 2021/22 strávil v brankovišti 2 073 minut, připsal si šestkrát čisté konto a průměrnou úspěšnost zásahů 93,14 procenta. V základní části zatím poslední sezóny 2022/23 odchytal celkem 2 466 minut s průměrnou úspěšností 92,56 procenta a pětkrát zaznamenal shot out.

Pavlu Jekelovi přejeme hodně štěstí v dalších sezónách v dresu Horácké Slavie Třebíč

Podobné články

Aktuální zprávy

Známe rozpis Chance ligy, začínáme doma se Vsetínem

před 3 dny
Aktuální zprávy

HST se zúčastní charitativních akcí. Everesting v Třebíči a Happy run ve Valči

23.05.2023
Aktuální zprávy

Kvalita a zkušenosti do obrany, posílí ji Lukáš Kříž. Těším se na mančaft, říká

11.05.2023