Třebíčskou partu čeká doma proti Kozlům útok na čtvrtou výhru v řadě!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Svěřenci Kamila Pokorného se chystají na další výzvu, kterou je střetnutí s Kolínem. Bílé hvězdy dál vedou soutěž, ale musejí si dávat pozor na konkurenty, kteří také baží po prvním místu. Kolín naopak bojuje o svou pozici v předkole. Porazil sice několik silných týmů, ale s nejbližší konkurencí ztratil, což mu řádně zhatilo plány. Zápas mezi Horáckou Slavií a Kozly startuje v pondělí v 17:30 v třebíčské KHNP aréně. Utkání můžete sledovat živě na HOKEJKA TV.

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy mají za sebou velmi hektický zápas s Rysy. Klání se pro partu okolo kapitána Ladislava Bittnera vůbec nevyvíjelo dobře, ale nakonec přišel mocný finiš, který přinesl maximální počet bodů. Třebíčští hokejisté nezlomili zápas nikde jinde než v přesilových hrách, v nichž mají nejúdernější speciální formaci. Obrat se ale nevyvíjel jednoduše, jelikož prolomení nuly ve skóre přišlo až v pětapadesáté minutě, ale pak se s třebíčskými střelci roztrhl pytel. Bílé hvězdy opět ukázaly týmového ducha, což ocenil i trenér Kamil Pokorný.

„Před třetí třetinou jsme si řekli, že budeme chtít ten zápas zlomit a řekli jsme si, jakým způsobem v útočném pásmu chceme hrát. Deset minut se nám to dařilo, ale bohužel gól jsme z toho nedali. Pak nám domácí ujeli do brejku a dali na 2:0. Na konci zápasu nám dali šanci, konečně přišla přesilovka pět na čtyři a vzápětí i pět na tři. Využili jsme obě dvě a zápas směřoval do prodloužení. Ale hraje se šedesát minut a Martin Dočekal to po chybě domácích rozhodl, vítězství jsme pečetili do prázdné brány. Jsme za to hrozně rádi, i když pro domácí to musí být kruté, ale takový sport někdy je. Bereme tři body a jsme za ně hodně rádi.“

Horácká Slavia se bude muset dále obejít bez svého mistra přihrávky v podobě Michala Vodného, který dál doléčuje zranění.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Marin Dočekal (21+26)

nejlepší střelec: Marin Dočekal (21+26)

nejlepší nahrávač: Marin Dočekal (21+26), Antonín Bořuta (5+26)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 93,19 %, Jan Mičán 91,99 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Mičán (Jekel) – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Vodička – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – Holec, D. Michálek, Ferda (A) – Malý, Šilhavý, I. Sedláček – Krliš, Maty. Svoboda, Mat. Novák.

Co říkají týmové statistiky?

Bílé hvězdy dál táhnou statistiky přesilových her s úspěšností 26,45 %. Kolín je úplně na opačném pólu tohoto hodnocení a na čtrnáctém místě má procento využití pouhých 14,13 %. Horácké Slavii se daří i v oslabení, kde má bránící speciální formace hodnotu ubránění na čísle 86,13 %. Kozlové jsou na osmé pozici se statistikou 82,39 %. Zatímco třebíčští hokejisté se na trestné lavici objevují jen minimálně, tak Kolín je čtvrtým nejvylučovanějším celkem soutěže.

SC Marimex Kolín

Kozlové v posledních pěti duelech zvítězili pouze dvakrát a budou muset pořádně zabojovat o svou pozici v tabulce. Vítězství nad věhlasným Vsetínem a skvěle hrajícími Litoměřicemi jsou sice vysoce cenná, ale ztráty s konkurenty typu Sokolova, Beranů hodně zamotaly karty. K tomu ještě přičtěte prohru s rozjetým Prostějovem. Kozlové jsou zatím devátí, ale musejí se pořád dívat pod sebe a na dálku soupeřit s Duklou, Frýdkem-Místkem, či Sokolovem.

Kolín ještě před přestupovou uzávěrkou pořádně posílil. Zlanařil totiž zkušeného Martina Kadlece, který bude v týmu působit minimálně do konce probíhajícího ročníku. Kadlec se tak po nevydařeném angažmá v béčku Dynama přesouvá ke Kozlům, kteří potřebují pomoci v boji o vyřazovací část. Probíhá také budování kádru pro následující sezony. V týmu se na prodloužení smlouvy domluvila současná brankářská jednička v podobě Jakuba Soukupa. Pakt platí pro následující dva ročníky.

Statistiky hráčů Kolína

lídr kanadského bodování: Zdeněk Král (8+29)

nejlepší střelec: Kryštof Ouřada (15+10)

nejlepší nahrávač: Zdeněk Král (8+29)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Jakub Soukup 91,27 %, Tomáš Sajdl 89,88 %, Jan Růžička 96,88 %

Sestava Kolína z minulého utkání: Soukup – Piegl, Čáp, Aubrecht, Naar, Cibák, Zajíc, Jelínek – Sklenář, Morong, Z. Král – D. Šedivý, Korkiakoski, Kadlec – Síla, Matějček, Ouřada – Hora.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!