Menu +

Třebíčský klub hlásí první posily do obrany i útoku, přichází i tvůrce hry Martin Šťovíček

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Horácká Slavia Třebíč usilovně pracuje na tvorbě nového kádru před dalším ročníkem Chance ligy. Z příchodů je zřejmé, že svou aktivitu vedení klubu zaměřilo letos trošku jiným směrem, než tomu bylo v minulých sezónách. Více informací najdete v článku, další pak ve spolupráci se sportovním manažerem Radkem Novákem chystáme na příští týden. V Třebíči se vždy velmi dobře pracovalo s hráči, kteří měli potenciál, chtěli pracovat a zlepšovat se. Doufejme, že vedení našeho klubu bude mít podobně šťastnou ruku i při tvorbě nového kádru.
Sdílejte článek
 

Z nových hráčů v týmu je nejvýraznější posilou útočník Martin Šťovíček.

„Na příchodu Martina jsme s jeho agentem pracovali mnoho týdnů. Jsme rádi, že jsme se dohodli na vzájemné spolupráci. Od Martina očekáváme jednoznačně kvalitu do naší ofenzivy. Martin je hráčem, který již více sezón střídavě startuje jak v naší soutěži, tak i v extralize. Martinovo připojení k týmu je naplánované na pondělí 13. 5. 2019,“ přidává důležitou informaci o nově příchozí výrazné posile útočných řad Radek Novák.

Na nových smlouvách se Horácká Slavia domluvila s  brankářem Pavlem Jekelem a obráncem Lukášem Formanem. Oba hráči se již připravují s týmem na novou sezónu Chance ligy 2019 – 2020.

K týmu se dále připojili a smlouvu s Horáckou Slavií podepsali útočníci Petr Patyk a David Michálek. Jan Václavek k nám přichází ze Zlína. Obranné řady posílil také Jakub Jenáček, který je kmenově také hráčem Zlína a podepsal smlouvu s HST.

„Petr Patyk je hráčem Kladna a v sezóně 2018 – 2019 hostoval v druholigových Řisutech. David Michálek k nám přichází z nedalekého Havlíčkova Brodu. Oba hráči jsou mladí a talentovaní. Mají předpoklady, aby zvládli přechod z 2. ligy do Chance ligy a dále hokejově rostli. Jan Václavek má za sebou i extraligové starty za Zlín a Jakub Jenáček hrál v loňské sezóně mimo jiné Chance ligu za Vsetín,“ doplňuje sportovní manažer třebíčského hokejového klubu.

Naopak Vlastimilu Bilčíkovi a Vladimíru Brožovi Horácká Slavia Třebíč neuplatnila opci pro sezónu 2019 – 2020.

„Oběma hráčům Horácká Slavia děkuje za odvedené služby pro náš klub a tým v sezóně 2018 – 2019,“ doplňuje na závěr Radek Novák.


 • SOUPISKA HORÁCKÉ SLAVIE TŘEBÍČ PRO SEZÓNU 2019 - 2020 ZDE

 • Horácká Slavia oznamuje změny v kádru. Končí Bilčík s Brožem, přichází Šťovíček či Václavek

  Prvním květnovým dnem odstartovalo přestupové období pro tuzemské hokejové soutěže. Horácká Slavia nyní své příznivce informuje o nových změnách v kádru.

  Vedení třebíčské hokejové organizace usilovně pracuje na tvorbě týmu pro následující prvoligový ročník. V něm nebude hájit naše barvy duo obránců Vlastimil Bilčík a Vladimír Brož, neboť, jak je již uvedeno výše, HST neuplatnila směrem k těmto hráčům opční právo.

  Naopak nové smlouvy s klubem podepsali brankář Pavel Jekel, respektive obránce Lukáš Forman. Pavel Jekel patří ke gólmanům s extraligovými zkušenostmi, který svoje kvality potvrzuje rovněž v třebíčském dresu. To stejné platí pro beka Lukáše Formana, ten byl loni druhým nejproduktivnějším obráncem týmu. Během ročníku 2018-2019 vstřelil 9 branek a na dalších 13 asistoval. Jedná se tak o velmi důležité podpisy, které Třebíči zaručují nespornou kvalitu, což potvrdil i sportovní manažer Radek Novák: „Pavla i Lukáše jsme chtěli mít v našem týmu i pro příští sezónu. To, že se společná jednání podařila dotáhnout až k podpisu hráčských smluv, vnímáme jako velmi pozitivní signál pro naši kabinu i fanoušky.“

 • Kdo jsou noví hráči v našem dresu, aneb nové posily - nové výzvy
 • Martin Šťovíček - foto: piratichomutov.cz

  Velmi výraznou posilou Bílých hvězd pro následující sezonu je Martin Šťovíček. Čtyřiadvacetiletý útočník, který si ve své kariéře připsal 72 extraligových startů za chomutovské Piráty, přichází do Třebíče jako rozdílový hráč. Loni sbíral kanadské body za Kadaň a Ústí nad Labem. Na Vysočině bude jeho úkolem patřit k lídrům mužstva. Předpoklady na to rozhodně má, jelikož jde o útočníka, který velmi dobře čte hru a je schopen přesně zakončit. „Na příchodu Martina jsme s jeho agentem pracovali mnoho týdnů. Jsme rádi, že jsme se dohodli na vzájemné spolupráci. Od Martina očekáváme jednoznačně kvalitu do naší ofenzivy, protože je hráčem, který již více sezon střídavě startuje jak v naší soutěži, tak i v extralize. Martinovo připojení k týmu je naplánované na pondělí 13. 5. 2019“, pověděl k příchodu forvarda s extraligovými zkušenostmi sportovní manažer Radek Novák a doplňuje: „Martin bude v našem týmu hrát výraznou roli, měl by být náhradou za Adama Rašku a věříme, že tyto předpoklady naplní a společně s Lukášem Nedvídkem se stane tvůrcem naší hry.“

  David Michálek - foto: bkhb.cz

  David Michálek přichází do Třebíče z Havlíčkova Brodu. Jde o bruslivého, technicky zdatného útočníka, který patřil poslední dvě sezony mezi tahouny havlíčkobrodských Bruslařů. To potvrzují i čísla, neboť během minulé sezony zaznamenal 35 kanadských bodů. To vše za 36 utkání.

  Jan Václavek - foto: hokejprerov.cz

  Útočník Jan Václavek patří mezi odchovance zlínského hokeje. Loni hájil barvy Poruby a Přerova. Nastoupil taktéž do jedenácti střetnutí za extraligový Zlín, v nichž zaznamenal jednu asistenci. Má zkušenosti rovněž s mládežnickými reprezentacemi České republiky.

  Jakub Jenáček - foto: hc-vsetin.cz

  Obránce Jakub Jenáček loni hájil zejména vsetínský dres. Za Valachy si během 36 utkání připsal bilanci 1+8. Střídavě taktéž vypomáhal Valašskému Meziříčí. Svá juniorská léta absolvoval ve Zlíně a Vsetíně.

  Petr Patyk - foto: hokej.cz

  Petr Patyk je hráčem Kladna, který minulou sezonu oblékal dres druholigových Řisut, kde prokazoval svůj potenciál. Jeho bilance po skončení sezony činila 17 branek a 20 asistencí, což z něj dělalo jednoho z nejproduktivnějších hráčů svého týmu.

  Podobné články

  Aktuální zprávy

  Radek Novák by dnes oslavil 48. narozeniny

  05.07.2020
  Aktuální zprávy

  Top zápasy podzimu. Aneb proč si pořídit permanentku?

  01.07.2020
  Aktuální zprávy

  Horácká Slavia Třebíč spouští prodej permanentních vstupenek pro sezonu 2020/2021

  17.06.2020