Menu +

Třebíčští se zvedají, chceme hrát agresivní, bruslivý hokej, hlásí Daniel Rákos

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Už jen deset kol zbývá do konce celé základní části první ligy a Třebíč jede. Ve velmi důležitém duelu s Mostem získali slávisté zcela zaslouženě tři body. V Třebíči tak neuspěl po Benátkách další slepenec extraligových pendlerů, tentokrát poskládaný z hráčů Karlových Varů a Litvínova. Domácí měli opět větší srdce než hráči hostů, kteří si s bojovností a nasazením Třebíčských nevěděli rady.
Sdílejte článek
 
Reprezentační přestávka doslova míchá se sestavami různých prvoligových klubů. Jak tento trend letošní sezóny oceňují diváci, o tom jasně mluví tabulka návštěvnosti zápasů farem extraligových mužstev. Spíše je to však ke škodě dotčených klubů, alespoň pokud se týká zápasů s Třebíčí. O tom se přesvědčily například Benátky, které se soupiskou prošpikovanou hráči Liberce neodvezly z Třebíče ani bod. Stejně se vedlo i Mostu, jenž měl v sestavě hráče Karlových Varů a Litvínova. Jeho hráči spíše museli odvracet hrozící debakl, ve čtyřiačtyřicáté minutě totiž červenobílí domácí vedli už 6:1.


Na ne úplně stoprocentní výkon a nasazení svých svěřenců v tomto utkání si postěžoval i zkušený kouč, známý hlavně svým působením na lavičce mistrovského Vsetína, Jan Neliba.


Jan Neliba

„Věděli jsme, že Třebíč se hodně zlepšila v posledních zápasech a snažili jsme se pro kvalitu kádru udělat maximum. Bohužel někteří hráči, kteří nám přicházejí z extraligy, si neuvědomují vážnost situace a nepodávají takové výkony, které od nich vidíme v extralize. Tím pádem potom není na naší straně ta kvalita, kterou očekáváme. Mužstvo Třebíče dnes vyhrálo zaslouženě, protože projevilo větší obětavost a bojovnost.“


Brankář Mostu Lukáš Sáblík na Třebíč asi nebude vzpomínat v dobrém. Ještě coby hráč Dukly musel v brance přetrpět zápas, v němž inkasoval deset branek, dnes v dresu Mostu lovil puk celkem šestkrát. Přesto jej Jan Neliba z prohry neviní.


„Myslím, že ta porážka není věcí Lukáše Sáblíka. Z naší strany v první třetině dvě prohraná buly a ve druhé jsme nechali domácí dvakrát ujet do přečíslení dva na jednoho. V Sáblíkovi bych určitě neviděl chybu.“


Naproti tomu trenér domácích Kamil Pokorný mohl svůj tým pochválit.


Kamil Pokorný

„Chtěl bych hráčům poděkovat, protože jak říkal pan Neliba, byla u nich zase vidět velká bojovnost a nasazení, stejně jako v zápase s Benátkami. Skoro mám pocit, že když se naší hráči kouknou na soupisku a vidí tam osm, nebo devět hráčů z extraligy, jako měly Benátky a jako měl dneska Most, který měl hráče z Varů a Litvínova, a nebyli to žádní nazdárci, mají o motivaci postaráno. To jsou kluci, kteří pravidelně nastupují, mají o motivaci postaráno. Naše hráče, jakoby to motivovalo k tomu, že se chtějí ukázat a semknou se. Podali jsme dobrý výkon, padaly krásné branky a vyšly nám dokonce i nějaké nacvičené signály, což trenéra vždycky potěší.“


Třebíčský klub potkaly v den utkání hned dvě nepříjemnosti, které Kamil Pokorný také okomentoval.


“Dnes jsme měli od samého rána velkou smůlu. Po cestě na trénink se u Velkého Meziříčí vyboural Roman Pšurný. Byla to těžká havárka, naštěstí se ale obešla bez zranění. Policisté i hasiči, když viděli to auto, jen kroutili hlavou. Před zápasem při úpravě ledu zkolaboval ledař Standa Jirovský, takže se toho na nás dnes navalilo hodně. I proto jsem rád, že jsme zvládli dnešní zápas a dokázali jsme uhrát vítězství."


Nakonec vítěznou a rozdílovou branku zápasu vstřelil útočník Daniel Rákos.


Daniel rákos

Daniel Rákos

“Myslím, že jsme podali dobrý výkon. Hlavně prvních deset minut první třetiny bylo takových určujících. Zatlačili jsme soupeře a takový byl ten zápas vlastně až do konce,“ připomíná šikovný mladík, jenž Třebíči jezdí vypomáhat z Pardubic, důležitost dobrého vstupu do utkání.


Opravdu výstavní branky dnes nabídli Třebíčští svým fanouškům. Hned ta první, kterou v osmé minutě otevřel skóre Petr Obdržálek, by klidně mohla kandidovat na zlatou helmu v kategorii střela. Ale hezkých branek dnes padlo víc. Ta Rákosova padla ve dvacáté šesté minutě a znamenala vedení 4:1.


“Chtěl jsem jít střídat a všiml jsem si, že jejich pravý bek šel taky na střídačku, tak jsem zůstal na modré, dostal jsem od Kabiho (Tomáš Kaláb – pozn. red.) pěknou nahrávku a pak už jsem jen koukal na gólmana. Prvně jsem mu chtěl střílet mezi nohy, ale viděl jsem, že jen stojí, tak jsem to dal na vyrážečku nahoru,“ velmi přesně popisuje střelec svůj důležitý gól.


Hokej je rychlá hra, která však přináší i vypjaté momenty a tryskající emoce. To potvrdila třicátá minuta, v níž právě hlavním aktérem byl Daniela Rákos. Co že se vlastně stalo?


"Trošku jsem to tam neunesl,“ klopí zrak Rákos.


“Hráli jsme čtyři na čtyři, snažil jsem se vyvézt puk od nás z pásma a jejich hráč mi tam dal koleno. Jen tak, tak jsem se mu vyhnul. Potom nám hned rozhodčí písknul podražení. To mě trošku nastartovalo a neunesl jsem to.“


Z toho, že se mužstva soupeřů posilují třeba jen na několik pro ně důležitých zápasů hráči z pauzírující extraligy, si jednadvacetiletý forvard příliš hlavu nedělá.

“Moc se nedíváme koho mají na soupisce, chceme hlavně hrát naši hru, agresivní bruslivý hokej a poslední dobou se nám to daří,“ pochvaluje si poslední dobré výsledky mužstva hráč, jenž v sedmnácti zápasech za Třebíč nasbíral velmi slušných dvanáct bodů za čtyři branky a osm asistencí.


Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024