Menu +

Trénink nikdy nekončí, seznam doporučených cvičení, které lze provádět i doma

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Protože situace zapříčiněná světovou pandemií viru covid - 19 neumožňuje hromadné akce a tedy ani tréninky hokejových týmů, připravila Horácká Slavia seznam cvičení především pro mládežnické kategorie, které lze provádět v domácích podmínkách třeba v obýváku nebo na zahradě.
Sdílejte článek
 

 • ODKAZ NA SEZNAM CVIKŮ ZDE
 • Seznam má sloužit hlavně jako pomůcka názorného provedení jednotlivých cvičení především pro trenéry mládežnických kategorií Horácké Slavie. Hlavním iniciátorem byl Martin Čech, který nově zastává funkci Sportovního manažera klubu pro dětské a mládežnické kategorie a zároveň i Vedoucího úseku přípravkových mužstev. Martin se do ukázek sám zapojil a předvedl jednu ze čtyř výzev (challenge), které v seznamu také najdete.

  Martin Čech k uvedenému seznamu videí a cviků řekl:

  "Protože nám situace nedovolila dokončit letošní hokejovou sezonu a není jisté, jak bude probíhat následující období, rozhodli jsme se vytvořit tréninková videa, která by měla být základem ke cvičením doma. Zároveň budou tato videa sloužit trenérům, aby je mohli posílat svým svěřencům (nebo případně rodičům u mladších kategorií) a sestavovat z nich tréninky v období, kdy nebude umožněno trénovat společně. Jsem rád, že se nám to povedlo realizovat a chtěl bych touto cestou poděkovat Radimovi Ferdovi za předvádění cviků, Danovi Šlapákovi za servis při natáčení, Jirkovi Mokrému za natáčení a následné nahrávání na youtube a také bych chtěl poděkovat fyzioterapeutce Mgr. Ivě Dokulilové za konzultaci a následné zapojení do natáčení videí."

  Samotné natáčení zabralo několik hodin a pro samotného Radima Ferdu, který předcvičoval a byl jakýmsi figurantem pro tato cvičení pro mladší kolegy, byl celý den velmi náročný.

  "Celá akce byla parádní, strašně rád sem se jí zúčastnil a snad jsem aspoň trošku mohl pomoct dětem k pohybu doma a k tomu, co by mohly cvičit, když je tak špatná situace a nemohou se všichni kamarádi scházet na trénincích. Našlo se i plno vtipných momentů. Například challenge, ty byly teda hodně vtipné, třeba ohýbání se pro ten papír. To mi dalo zabrat. (smích) A nejtěžší? Asi to pro mě bylo protahovaní, protože to je pro mě opravdu těžké, ty krajní polohy atd. Cvičení mi i hodně ukázalo, chtěl bych zapracovat doma asi hlavně na koordinaci pohybu, vždycky je co zlepšovat," říkal Radim Ferda, který všechny cviky zvládl, i když některé, například jím uvedená challenge se musela natáčet na několikrát. Ale nakonec to všechno dal. Zvládnete to i vy?

 • ODKAZ NA YOUTUBE KANÁL HST
 • Ne všechno se podaří napoprvé, když cvičíte pět hodin a někdo vás při tom natáčí, není nouze o zábavu.

  Podobné články

  Aktuální zprávy

  Chcete sbírat statistiky a psát Onlajny z domácích zápasů bílých hvězd? Máte možnost!

  před 3 dny
  Aktuální zprávy

  Stabilní i nový partner dnes uzavřel spolupráci s HST

  19.10.2021
  Aktuální zprávy

  Junioři stále bez ztráty bodu a další víkendová utkání

  18.10.2021