Menu +

Třetí výhru v řadě si může třebíčská parta připsat na ledě Rysů!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Svěřenci Kamila Pokorného vyrážejí do Frýdku-Místku, kde budu usilovat o prodloužení vítězné série. Zatímco parta okolo kapitána Ladislava Bittnera bude bojovat o udržení prvního místa před Porubou a Vsetínem, tak Rysi musí bránit svou pozici v předkole. Celek vedený Martinem Janečkem potřebuje také doma odčinit minulý debakl s jihlavskou Duklou, která soupeře smetla sedmi brankami. Zápas mezi Horáckou Slavií a Rysy startuje v sobotu v 17:00 ve frýdeckomístecké aréně . Utkání můžete sledovat živě na HOKEJKA TV.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Horácká Slavia má před sebou další těžkou prověrku. V té minulé doma čelila houževnatým Zubrům. Že šlo těžké utkání, dokazuje zranění Michla Vodného a Václava Krliše. Na ledě se hodně přiostřovalo a nechyběla ani krev. Zubry stálo nakonec provinění proti pravidlům celý zápas. Michal Furch propálil vše co mu stálo v cestě a poslal Třebíč do vedení. Skvěle chytající Jekel změnu skóre nedopustil, a tak mohl při závěrečném risku bez brankáře na 2:0 upravit Jakub Malý. O tom, že šlo o mimořádně vypjatý a silově náročný duel vypovídá i pozápasové hodnocení hlavního trenéra Kamila Pokorného.

„Za vítězství jsme strašně rádi, nerodilo se vůbec lehce. Dva zranění útočníci jsou pro náš úzký kádr špatná zpráva, ale hráčům musím poděkovat za to, jak se semkli a před domácími diváky uválčili tři body. Výsledek odpovídá tomu, že se potkala dvě mužstva s nejlepšími obranami v soutěži. Nejenom s nejlepšími obranami, ale Přerov hraje i důrazně v obraně, má to zmáknuté, velmi kvalitní byli oba gólmani, proto padlo tak málo gólů. Byli jsme velmi rádi, že jsme v přesilovce dali první gól a získali tři body.“

Bodovat opět nezapomněl Martin Dočekal, který připravil trefu do prázdné branky. Třebíčský kanonýr je stále druhým nejproduktivnějším hráčem ligy s dvoubodovou ztrátou na Jaromíra Kverku.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Marin Dočekal (20+24)

nejlepší střelec: Marin Dočekal (20+24)

nejlepší nahrávač: Antonín Bořuta (3+26)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 93,19 %, Jan Mičán 92,19 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Tureček, Bořuta, Furch, Forman, Vodička, Poizl, Fajmon – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, D. Michálek, Holec – I. Sedláček, Malý, Vodný – Krliš, Šilhavý, Mat. Svoboda.

Co říkají týmové statistiky?

Horácká Slavia se nadále pyšní nejlepšími přesilovými hrami, jejichž hodnota úspěšnosti je 25,66 %. Rysi jsou na deváté pozici s procentuálním využitím 17,93 %. Výborně funguje i třebíčská speciální formace na oslabení, která ubrání 86,47 % početních výhod soupeře, což je druhý nejlepší výsledek napříč ligou. Frýdek-Místek je na osmé pozici s číslem 82,32 %. Bílé hvězdy jsou dále suverénně nejslušnějším týmem ligy. Frýdek-Místek se trestné lavici také velkým obloukem vyhýbá.

HC Frýdek-Místek

Rysi v posledních šesti kolech čtyřikrát zvítězili a v tabulce se konečně dostávají do klidného středu. Liga se ovšem začíná mezi sedmou a jedenáctou pozicí pořádně vyrovnávat. Rysi tedy hrají o každý bod, aby svou pozici před dotírající konkurencí uhájili. Po očekávaném vítězství nad Draky dokázali frýdeckomístečtí hokejisté zaskočit i takové soupeře, kterými jsou Poruba, Prostějov či Litoměřice. Ztráta přišla naopak proti Beranům, kteří vydřeli důležité body a snaží se o resuscitaci kádru. Poslední klání s Duklou bylo velice neúspěšné, jelikož tým vedený Martinem Janečkem schytal sedmičku a velmi vysoko prohrál.

Polský kanonýr Alan Lyszczarczyk (13+14) dál táhne celek z Moravskoslezského kraje dopředu a výrazně mu pomáhá i Oskar Haas, který nepolevuje ve sběru bodů a dál pokračuje ve své turbulentní sezoně. Trojlístek produktivity doplňuje Daniel Vrdlovec, který se po opuštění sestupujícího ústeckého Slovanu skvěle chytil na farmě třineckých Ocelářů.

Statistiky hráčů Frýdku-Místku

lídr kanadského bodování: Alan Lyszczarczyk (13+14)

nejlepší střelec: Alan Lyszczarczyk (13+14), Oskar Haas (13+13)

nejlepší nahrávač: Jakub Teper (4+16), Daniel Vrdlovec (4+16)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Vojtěch Mokrý 93,56 %, Patrik Švančara 93,36 %, Ondřej Kacetl 93,14 %, Daniel Šimonů 93,55 %

Sestava Frýdku-Místku z minulého utkání: Mokry (34. Švančara) - Zeleňák, Homola, Jaroměřský, Kowalczyk, Sova, Žůrek, J. Adámek - Doktor, Vrdlovec, Dostálek - Łyszczarczyk, Haas, Hotěk - Bednář, Matěj, Klimša - Geidl, Macháček, Ramik.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Semifinále je po osmi letech opět v Třebíčí! Horácká Slavia vyzve Berany!

17.03.2023
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří do Přerova, kde bude série čtvrtfinále za stavu 1:1 pokračovat!

12.03.2023
Pozvánky na zápas

Vyřazovací část je tady! Horáckou Slavii čeká domácí dvojzápas se Zubry!

07.03.2023