Menu +

Tvoří se nová soupiska, koho uvidíme v Moravských Budějovicích?

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Horácká Slavia už pracuje na složení kádru pro nový ročník Chance ligy, který už bude trávit v Moravských Budějovicích kvůli celkové a rozsáhlé rekonstrukci Zimního stadionu Města Třebíče - KHNP ARENY. Vedení klubu vede jednání nejen s hráči současného kádru, ale rozhlíží se i po posilách. Velmi rádi můžeme oznámit, že kostra v posledních sezónách velmi úspěšného týmu opět zůstane pohromadě.
Sdílejte článek
 

Třebíčský hokejový klub v posledních sezónách zaznamenal výrazné zlepšení. Stalo se tak především díky mravenčí každodenní práci všech, kdo se na chodu klubu podílí. Horácká Slavia je pravidelným účastníkem vyřazovacích bojů a promluvila do nich i letos. Informace o jednáních o složení kádru pro novou sezónu vedení HST přislíbilo již dříve, ale z důvodu vrcholících bojů v závěru základní části a účasti v play off Chance ligy se tyto informace rozhodlo pozdržet.

Vedení klubu se povedlo dostat pod smlouvy kvalitní hráče, a to nejen na jednu sezónu. Jádro týmu zůstává delší dobu pohromadě, funguje v něm týmová chemie, což je základní faktor pro úspěšné působení v Chance lize.

Na které hráče se tedy diváci, kteří budou zápasy v Moravských Budějovicích navštěvovat, mohou už nyní těšit?

Brankáři:

Smlouva pokračuje Pavlu Jekelovi, opce byla uplatněna u Jana Mičána. Není však vyloučeno, že budou probíhat jednání související jak s doplněním stávající brankařské dvojce, tak i s možnou změnou složení současné dvojice.

Obránci:

Nový víceletý kontrakt podepsal slovinský reprezentant Miha Štebih. Pokračují i další pilíře obraných řád Antonín Bořuta a Michal Furch. K závěru se chýlí jednání ohledně hráčské smlouvy s Petrem Vodičkou. Také můžeme potvrdit, že HST pro příští sezóny zajistila zvučnou posilu do obrany, ale její jméno bude představeno až na začátku května. Není dořešena situace kolem obránce Lukáše Kříže, možnost jeho pokračování v klubu ale stále trvá. Naopak po několika úspěšných sezónách se s klubem loučí Daniel Poizl.

Útočníci:

I tady máme jen dobré zprávy.

Pokračuje jeden z nejlepších a nejproduktivnějších útoků v celé Chance lize ve složení Matěj Psota, Ladislav Bittner a Martin Dočekal. U Martina Dočekala a Matěje Psoty byla uplatněna opce, u Ladislava Bittnera běží stávající smlouva. Nové víceleté smlouvy podepsali David Michálek, Radim Ferda a Michal Vodný. Poslední kroky chybí k podpisu smlouvy s útočníkem Matyášem Svobodou. Otevřené je ještě další působení hráčů Jakuba Malého a Jana Kučery. V následující sezóně nebudou působit v barvách HST však hráči Šimon Fromel, Jiří Ondráček a Matěj Svoboda.

Jednání s dalšími hráči probíhají a jakmile budou uzavřena, budeme hokejovou veřejnost informovat prostřednictvím webu i sociálních sítí.


TVOŘÍCÍ SE SOUPISKA HST PRO SEZÓNU 2024 – 2025:

Brankáři: Pavel Jekel, Jan Mičán

Obránci: Miha Štebih, Antonín Bořuta, Michal Furch, Petr Vodička (Lukáš Kříž ?)

Útočníci: Matěj Psota, Ladislav Bittner, Martin Dočekal, David Michálek, Radim Ferda, Michal Vodný, Matyáš Svoboda (Jakub Malý ?, Jan Kučera ?)


Podobné články

Aktuální zprávy

Další dvě jména na soupisce: Pokračují Matyáš Svoboda a David Michalčuk

před 2 dny
Aktuální zprávy

Fanoušci děkujeme! HST si převzala výhru v projektu Puky pomáhají

11.04.2024
Aktuální zprávy

HST hlásí nové trenéry, oba jsou úspěšní odchovanci klubu

11.04.2024