Menu +

Ty dvě výhry nás musí nakopnout, přeje si nejlepší střelec Třebíče, Martin Čech

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Konečně, konečně doma za tři body - to byla nejčastější slova, která jste mohli slyšet po utkání Třebíče a Havířova. V něm totiž domácí hráči poprvé na svém ledě zvítězili v normální hrací době a připsali si už druhou tříbodovou výhru v řadě. Navíc podruhé v řadě vstřelili čtyři góly. Vypadá to tedy, že smůla je už snad definitivně opustila. Dvěma brankami se na výhře podílel aktulálně nejlepší střelec týmu Martin Čech a v sestavě se objevila staronová posila z Kladna, bek Marek Trončinský. Oba jmenované hráče jsme po utkání vyzpovídali.
Sdílejte článek
 
Už v Olomouci dokázali třebíčští hráči, že smůla, která je v dřívějších utkáních provázela, nemůže trvat věčně. Konečně se jim povedlo přetrhnout sérii porážek a z ledu soupeře přivezli cenné tři body. Čekalo se, zda se jim podaří potvrdit zlepšení také na domácím ledě. Díky dvěma gólům z hokejky Martina Čecha a trefách Viléma Buriana a střelce posledních zápasů Tomáše Vrby se jim povedlo výhru z Hané potvrdit.


Martin Čech

Martin Čech

“Chtěli jsme potrvdit body zvenku a jsme za to rádi, protože se nám to povedlo poprvé v sezóně. Ve druhé třetině jsme měli trochu výpadek a soupeř šel do vedení. Naštěstí jsme ale dokázali vyrovnat a dát ještě góla navrch. Ve třetí třetině jsme to udrželi, což je paráda,“ radoval se spokojený střelec prvních dvou branek Horácké Slavie, Martin Čech.


Před pondělním střetnutím v Olomouci museli slávisté spolknout šest hořkých pilulek v podobě šesti porážek za sebou. Tři body z ledu Kohoutů byly pro tým koučů Kamila Pokorného a Luboše Slámy doslova jako živá voda.


“Určitě nám to pomohlo. Vyhráli jsme po dlouhé době a ta série už byla strašně dlouhá. Bylo jasné, že už to musíme někde zlomit a já doufám, že teď se to povedlo. Máme dvě vítězství za sebou a to nás musí nakopnout," přeje si levé křídlo první útočné formace Horácké Slavie.


Už sedm branek má na svém kontě Martin Čech. I přesto, že v posledních sezónách platil spíše za bojovníka a z pozice levého křídla měl spíše jistit útočné snažení spoluhráčů, letos přidal k těmto úkolům i střeleckou potenci. V současné době je nejlepším střelcem týmu se sedmi vstřelenými brankami. Na další čtyři góly přihrál a je tak navíc v čele kanadského bodování mužstva.


“Ten první gól byla střela od Vrbiče (Tomáš Vrba – pozn. red.) a já jsem ji tečoval. Při té druhé brance se ke mně dostal odražený puk ve středním pásmu. Díval jsem se, jestli bych nemohl dát puk za sebe, ale už jsem se dostal mezi kruhy, takže jsem zkusil vystřelit a naštěstí to tam padlo,“ spokojeně se usmívá střelec večera.


Nové složení prvního útoku Čech - Zahradník - Vrba evidentně velmi dobře funguje. Důkazem jsou nejen minulé dva vítězné zápasy, ale také čtyři branky, které v nich první útok nastřílel.


"Já myslím, že ani před tím jsme nehráli špatně, jenže jsme pořád prohrávali. Teď jak k nám přišel Vrbič, je to znát hlavně v tom, že dáváme góly,“ myslí si čtyřiadvacetiletý odchovanec Horácké Slavie.


Marek Trončinský

Marek Trončinský

Už v minulé sezóně odehrál Marek Trončinský v Třebíči šest utkání a svými výkony mužstvu pomohl. Vedení klubu proto i letos projevilo o šikovného beka zájem, protože v extraligovém Kladně, jehož je hráčem, se mu nepovedlo získat místo v základní sestavě. Tento týden se povedlo už delší dobu trvající jednání dovést do konce a Marek tak mohl naskočit do zápasu s Havířovem.


“Děkuji za gratulaci. Jsem rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Myslím, že jsme byli lepší, ale v pár okamžicích nás tam docela točili. Důležité bylo, že jsme ke konci druhé třetiny dali ty dva góly, otočili jsme skóre a pak jsme si výhru už pohlídali,“ hodnotí první zápas v této sezóně v třebíčském dresu Marek Trončinský.


Důrazný a šikovný bek s dobrým přehledem ve hře se zařadil do první obranné dvojice. Ovšem než vůbec mohl za Třebíč naskočit, muselo vedení klubu i on sám absolvovat složitá jednání. Ta nakonec dopadla dobře a Třebíč tak získala na střídavé starty výraznou posilu svých obranných řad.


"Jednali jsme o tom s mým agentem. Pan Pokorný mi volal už na začátku sezóny, když jsem nehrál na Kladně, kterého jsem hráčem. Ptal se mě, kde hraju, v té době jsem nehrál zrovna nikde. Byl jsem pak jen na dvou zápasech v Berouně. Tam to ale nebylo ono, tak jsem zvolil Třebíč a jsem rád, že jsem sem šel,“ vysvětluje Marek Trončinský složitou cestu z Kladna do Horácké Slavie.


Extraliga je pro Marka přece jen prioritou. V Kladně ovšem zatím místo nezískal, proto je rád, že může hrát za Třebíč.


“Určitě bych rád hrál extraligu, ale v Kladně teď nějak není prostor. Musím hrát stabilně první ligu, vyhrát se a čekat, že mě Kladno bude potřebovat.“


Nejbližší program Horácké Slavie v první lize nabízí další soupeře, s nimiž by tým měl získávat body. V sobotu zajíždí Třebíčští do Mostu, kterému mají co oplácet. Ve středu pak doma v derby Vysočiny přivítají slávisté tradičního soupeře Duklu Jihlava. V obou zápasech je zisk bodů jistě možný.

Cesta k nim však vede přes tvrdou, poctivou práci celého týmu po celých šedesát minut. A v derby se čeká i velká podpora ze strany fanoušků. Ti by si zasloužili trochu té hokejové radosti. A kdy jindy než právě v derby s Jihlavou by je mohlo vítězství potěšit více?

Derby je však ještě týden daleko. Teď je třeba se soustředit na Severočechy a zisk nějakého toho bodíku v Mostě. To by byla nejlepší pozvánka na zápas s Duklou.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024