Menu +

Uklidnily nás rychlé góly, Poruba nám zavařila ve třetí třetině, všiml si Jakub Lev

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Hokejisté Horácké Slavie odehráli první zápas druhé poloviny skupiny play-out a vyhráli ho vysoko 9:2. Nutno však říci, že Poruba přijela k zápasu jen se třinácti hráči a jen jedním gólmanem. V takovýchto utkáních bývají důležité první rychlé góly a ty dali domácí hned dva v průběhu jediné, čtvrté minuty zápasu. První gól dal Jiří Burian, druhý pak Petr Zahradník. Oba hráči v průběhu utkání přidali ještě po jedné brance. Výborným výkonem se opět prezentoval Jakub Lev, i když zápas nakonec nedochytal.
Sdílejte článek
 
Třebíčští v utkání sedmého kola play-out nakonec bezezbytku využili faktu, že mužstvo Poruby k utkání přijelo jen se třinácti hráči a v brance s gólmanem, který pro zranění prstu hodně dlouho nechytal. Ne, že by Porubští zápas nějak odevzdali, nebo snad nehráli naplno, ale v tomhle složení prostě na Třebíč nemohli stačit. Ráz průběhu utkání dala už čtvrtá minuta, kdy domácí Jiřím Burianem a Petrem Zahradníkem vstřelili dvě hezké branky, které je hodně uklidnily.


Petr Zahradník

Petr Zahradník

“Zápas možná pohodově jen vypadal, protože jsme dali rychlé branky, jinak to byl zápas jako každý jiný. Možná si myslíte, že když Ostrava přijede v třinácti lidech, že to bude jednoduché, ale na ledě je pět hráčů. My jsme věděli, že oni nemají co ztratit. Zápas to byl jako každý jiný, i když výsledek tomu nenapovídá,“ odmítá Petr Zahradník názor, že zápas mohl být lehčí než jiná utkání.


“Uznávám, že není obvyklé přijet k zápasu v tak malém počtu a jen s jedním brankářem, ale jak říkám, oni už neměli co ztratit a přijeli si jen zahrát hokej. Trošku nám to nahrálo, protože na konci jim už docházely síly,“ uznává centr prvního třebíčského útoku.


Zápas ovšem neměl nijak strhující tempo, bylo v něm mnoho nepřesností, jakoby hráči měli někde v podvědomí fakt, že Poruba přijela jen s malým počtem hráčů. V sobotu však přijede o všechno bojující Beroun a to bude jiná káva.


"Je to pravda, věděli jsme, že je jich málo,ale rozhodně si nemyslím, že bychom zápas nějak podcenili, dali jsme rychlé dva góly, což nám hodně pomohlo a dalo nám to klid. Soupeře to naopak srazilo. Samozřejmě v zápase bylo dost nepřesností, za stavu 6:1 už se nehraje tak opatrně, víc si dovolíme. Nakonec jsme to ale výsledkově zvládli a to bylo dnes důležité.“


Petr Zahradník se v zápase po delší době prosadil dvakrát a obě jeho branky musely pohladit srdce hokejového labužníka.


“Dvakrát jsem dostal puk do jízdy. Poprvé jsem objížděl beka, který mě hákoval, puk jsme dal nahoru do bekhendu,“ pochvaluje si Zahradník.


“Na druhý gól mi nahrál výborně Martin Čech do sólového úniku. Zase jsem to dal do bekhendu, ale tentokrát po zemi mezi nohy a vyšlo to taky, takže dobrý. Bylo to taky tím, že už jsme měli nahráno a člověk si pak v té koncovce víc věří,“ libuje si šestadvacetiletý forvard, který svou druhou branku pozdravem do hlediště věnoval své sestře a malé neteři Terezce.


Krátce po skončení zápasu už třebíčská kabina věděla, že Most podlehl v Berouně, což Horácké Slavii dává na sestupové místo už velký náskok jedenácti bodů.
“Máme zprávy, že Beroun porazil Most, takže máme náskok jedenácti bodů a hraje se ještě o patnáct, takže situace je to pro nás dobrá, rozhodnuto ale ještě nic není. Musíme zvládnout ještě alespoň jeden zápas z těch zbývajících pěti a bude to v pohodě,“ krotí autor dvou branek možná ještě předčasný optimismus.


Podobně, jako Petr Zahradník, hodnotí utkání s Porubou i brankářská jednička Horácké Slavie, Jakub Lev.


Jakub Lev

Jakub Lev

“Ano přijeli v málo lidech, ale byli výborně fyzicky připraveni, bruslili hodně až do konce zápasu a i ve třetí třetině nám dokázali pěkně zavařit. Říká se, že takové zápasy se nesmí podcenit, ale samozřejmě to vidíme, že jich přijelo málo, takže v podvědomí asi troška toho podcenění je. Naštěstí jsme ale dali rychlé góly a naše hra se tím uklidnila.“


Paradoxně ve třetí třetině už za rozhodnutého stavu měl Jakub Lev v třebíčské brance nejvíc práce v celém průběhu utkání, nakonec musel svoji svatyni dvě minuty před koncem utkání přenechat Pavlu Míčovi.


“Ono, když už je to o šest branek, tak si všichni hráči chtějí dát góla, z toho to vyplynulo. V padesáté čtvrté minutě mě při jednom zákroku píchlo v třísle, tak jsem si radši šel odpočinout. Bylo to lepší, než aby se mi s tím ještě něco stalo. Už s tím mám problémy asi měsíc a teď se to obnovilo. Teď pocity nic moc, ale uvidíme zítra ráno, jak to bude vypadat.“


Už v sobotu se hokejisté Horácké Slavie opět představí na domácím ledě. Na Zimním stadionu Města Třebíče – Mann+Hummel Areně přivítají ve třetím domácím zápase v řadě Beroun.


“Konečně zase pořádný zápas. Beroun hraje o všechno, ten když tady prohraje, tak bude mít těžkou práci s udržením druhého místa. Určitě to bude pěkný zápas,“ vystavuje Jakub Lev divákům na sobotní klání pozvánku do ochozů.


Třebíč má Berounu co vracet, minulé domácí utkání totiž s Medvědy doma prohrála 3:1 po vyrovnaném průběhu, navíc v zápase, který byl velice nervózní. Někteří hráči soupeře v něm neudrželi nervy a častovali diváky různými gesty.


“Nervózní byl, to je pravda. Ty zápasy s Berounem jsou takové zvláštní, takové uspávací. Musíme hrát dobře odzadu, nesmíme dělat takové chyby jako dneska, kdy jsme vylítli dopředu a zapomínali jsme bránit,“ upozorňuje před předposledním domácím utkáním sezóny sympatický brankář.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024