Utekli jsme hrobníkovi z lopaty, přiznal Denis Rehák

T ř e b í č - Po minulém domácím utkání, v němž Třebíč hostila Ústí nad Labem, měli diváci možnost vidět další špičkový prvoligový tým. K sedmnáctému kolu první ligy totiž do Třebíče přicestoval vedoucí tým tabulky Hradec Králové. Utkání, v němž byli hosté dvě třetiny lepším mužstvem a zaslouženě vedli už 2:0 se domácí neuvěřitelně zvedli. Ve třetí třetině, která nabídla asi nejlepší hokej jaký byl v tomto soutěžním ročníku v Třebíči k vidění a to od obou soupeřů, domácí dokázali i vyrovnat a dovést zápas až do prodloužení. V něm pak o zisku druhého bodu pro hosty rozhodl Koma. Vynikající výkon podal v brance domácích Michal Valent.
Fotografie z utkání najdete TADY.

První třetina se domácím příliš nevyvedla. Jen díky vynikajícímu Valentovi, který pochytal několik jasných brankových šancí, svítil na časomíře po jejím skončení stav jen 0:1. Od druhé třetiny se hra částečně vyrovnala a domácí začali kousat. Přesto dali Hradečtí druhý gól a vedli už 2:0. Málokdo z přítomných diváků v tu chvíli věřil, že proti výborně hrajícímu soupeři se domácím podaří to, co se jim v následujícím průběhu utkání podařilo. Nejprve totiž dal kontaktní gól obránce Denis Rehák po spolupráci s Davidem Dolníčkem. To domácí nabudilo a od té chvíle byli lídrovi prvoligové tabulky více než vyrovnaným soupeřem. Podruhé se do kabin šlo za stavu 1:2. Třetí třetina nabídla necelým osmi stovkám diváků atraktivní podívanou, kterou publikum několikrát ocenilo potleskem na otevřené scéně. Třebíč, znovu i s pěti juniory v sestavě, byla aktivnějším mužstvem a vedoucí tým soutěže musel několikrát sáhnout jen k zakázanému uvolnění, aby přerušil její tlak. I výborně chytající Alexandr Hylák v brance hostí musel ukázat mnoho ze svého umění, aby udržel pro svůj tým jednogólový náskok. Na spolupráci Ščerban – Látal – Zahradník, kterou posledně jmenovaný zakončil perfektní střelou do levého růžku branky Východočechů, však už ani on nestačil a bylo srovnáno –2:2. Ani v prodloužení pak nebyla nouze o zajímavé okamžiky před oběma brankami. Rozhodnout mohl v šedesáté třetí minutě Jiří Oliva, jehož střela šla jen centimetry nad Hylákovu branku. Z rychlého protiútoku pak zápas definitivně ukončil hradecký Jaroslav Koma, který tak hostům zajistil bonusový druhý bod.

TRE_HKR

Denis Rehák

První branku domácích a svoji první v této sezóně, po níž se domácí tým herně zvedl, dal Denis Rehák. Obránce, který v posledních zápasech podává velmi dobré výkony a vedle zkušeného Bedřicha Ščerbana roste zápas od zápasu.
“ Jak jste mohli vidět, byl to velmi těžký zápas. Prohrávali jsme už dva nula. Hlavně první třetina z naší strany nebyla dobrá. Pak nám pomohl první gól, po kterém jsme se dost zvedli. Povedlo se nám i vyrovnat a jak se říká, utekli jsme hrobaři z lopaty. „

Urostlý bek dal v letošní sezóně svůj první gól a situaci, po níž se mohl radovat viděl takto: “najel jsem si na střed, Dolňa (David Dolníček – pozn. red.) mi puk dobře poslal. Máme to nacvičené, ale nikdy mi to nevyšlo. Vystřelil jsem, puk se ke mně znovu odrazil a já jsem ho bekhendem dorazil do brány. V prodloužení nám pak chyběla troška štěstí k zisku druhého bodu.“

Už v sobotu čeká hokejisty Horácké Slavie nebezpečný Beroun a Denis Rehák prozradil co by na něj mohlo platit: “Určitě musíme hrát odzadu a co nejvíc bez vyloučení. Pozorná obrana bez chyb a dobrá střelba. V Berouně bychom chtěli vyhrát.“

TRE_HKR

Lukáš Vomela

Obránce Lukáš Vomela se do sestavy Horácké Slavie vrátil po nemoci a hned naskočil do zápasu proti vedoucímu týmu tabulky.
“K návratu po nemoci jsem si asi vybral ten nejtěžší zápas. Vlastně jsem byl jen včera na tréninku a do zápasu jsem šel po jedenácti dnech ležení a po antibiotikách, takže jsem toho měl plné zuby. Nejhorší to bylo ke konci zápasu v poslední třetině a v prodloužení.“ „ Ten bod je velice cenný, remizovat s lídrem soutěže má určitě svoji hodnotu. Škoda, že se nám nepovedlo prodloužení. Chtěli jsme to dovést do nájezdů a tam zkusit štěstí, ale nevyšlo to:“ trošku smutně řekl Lukáš Vomela.

Zápas jaký má většina gólmanů ráda odchytal Michal Valent. Neustále byl v permanenci a předváděl někdy až neuvěřitelné zákroky. Zejména v první třetině svůj tým uchránil několikrát od téměř jistých gólů.
“Byl to fajn zápas, jsme rádi alespoň za ten jeden bod. Pro mě to zpočátku nebylo lehké. Do brány jsem se dostal po delší době a navíc jsem hned z první střely inkasoval. Kluci mi pomohli, podrželi mě. Hodně puků, které jsem měl podržet mi v první třetině vypadlo, ale obrana mi pomohla a odpálila je. Děkuji jim, že mi pomohli a že jsem mohl odchytat celý zápas.“

Takovýto zápas je pro brankáře úplně super. Určitě je lepší, když má brankář práci, než když na něj jdou tři, čtyři střely a z nich inkasuje. Mám radši zápasy, v nichž jsem v permanenci a v nichž mohu mužstvu pomoci tím, že něco chytím: liboval si po zápase spokojený gólman.

Tre_HKR

Michal Valent

Michal Valent do Třebíče přišel z Berouna, kam Třebíč zajíždí už v sobotním kole a kam se chystá jet svůj tým podpořit i třebíčský Fan Club. Proto další dotaz snad ani nemohl být jiný, než ten, co by Michal svým spoluhráčům na Medvědy poradil:“ Já bych v Berouně hrozně rád chytal, protože loni jsem tam strávil celou sezónu. Myslím, že když budeme hrát jako dnes ze zabezpečené obrany, budeme hrát do těla a vytvoříme si nějaké šance tak bychom tam mohli uspět. Beroun se v tabulce pohybuje na podobných pozicích jako my, takže to bude vyrovnaný zápas. Rozhodovat budou i právě výkony brankářů.“