Menu +

V Kolíně jsem si díky našim fanouškům připadal jako doma, pochvaluje si Furch. Co chce zlepšit?

Ohlasy po utkání
Bílé hvězdy si z Kolína přivezly další tři body, které jim svou vítěznou trefou přisoudil poctivý zadák Michal Furch. Třebíčský mladík prožívá podařený ročník, svými výkony si řekl o stálé místo v sestavě, přesto však pořád vidí prostor pro zlepšení individuálních výkonů. „Snažím se pracovat na hře do těla" , říká.
Sdílejte článek
 

Jak se za dalším vítězstvím v Kolíně ohlížíš?

Myslím si, že to byl těžký zápas a velmi cenné vítězství za tři body. Bohužel jsme ve druhé třetině, kdy jsme měli velký tlak nedokázali navýšit vedení. Naopak ke konci druhé třetiny nás stejně jako celý zápas podržel Honza Mičán. I když Kolín ve třetí třetině srovnal, tak jsme se z toho nesesypali a šli jsme si za vítězstvím. To nakonec přišlo, i když s velkou porcí štěstí, avšak to k hokeji patří.

Čím si vysvětluješ, že letos jste schopni strhávat většinu vyrovnaných zápasů na svou stranu? Svědčí to o vnitřní síle týmu?

Jo, myslím, že určitě to poukazuje na velkou vnitřní sílu týmu. Když se soupeři podaří vyrovnat, tak nesložíme zbraně, ale naopak si jdeme pořád pro vítězství.

Možná hraje důležitou roli i psychika a fakt, že na rozdíl od většiny soupeřů můžete hrát s klidem na hokejkách…

Určitě ano. Myslím, že jsme ve velké psychické pohodě, a to se tím pádem ukazuje na ledě.

Dal jsi vítězný gól, byl to docela šťastný moment, že?

Hodně šťastný moment (směje se). Láďa Bittner vyhrál vhazování, Martin Dočekal mi to přihrál na modrou a já se jen snažil puk jakkoliv dostat na bránu a se štěstím to tam propadlo.

V posledních zápasech moc neinkasujete, takže jste schopni vyhrát na menší počet vstřelených branek. I to je podle mě klíčový faktor.

Musím říct, že podle mě hrajeme velice dobře střední i obranné pásmo a když se stane nějaká chyba, tak se vzadu můžeme spolehnout, že to naši brankáři chytí.

„Podle mě hrajeme velice dobře střední i obranné pásmo"

Věnujete se na trénincích pečlivé hře nejen ve středním pásmu a snaze zbytečně nepropadat hodně?

Ano, právě střední i obranné pásmo trénujeme často, snažíme se odehrát co nejmíň času u nás v pásmu a hrát dobře v obraně.

Letos dostáváš na ledě poměrně hodně prostoru. Vnímáš to tak, že z osobního pohledu je to tvoje průlomová sezona?

Těžko říct, jestli to je průlomová sezona. Každopádně za strávený čas na ledě jsem velmi vděčný a snažím se na ledě plnit to, co ode mě trenéři očekávají.

Ve hře se předpokládám snažíš využívat zejména své dobré fyzické parametry…

Snažím se vyhrávat osobní souboje. Ačkoliv je pravda, že je mi občas vyčteno, že jsem na ledě až moc hodný, že s mojí výškou a váhou bych mohl hrát více do těla. Tak na tom se snažím zapracovat.

Co říkáš na podporu fanoušků, kterou jste v Kolíně měli?

Byli skvělí. Celý zápas nás podporovali a tím, že byli hned vedle naší střídačky, tak mi to přišlo, jako bychom hráli před domácím publikem.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Byl to zmar, říká Krliš o přesilovkách. Po gólu mu spadl kámen ze srdce

včera
Ohlasy po utkání

Obrazem: Vítězné derby objektivem Markéty Křížové

před 3 dny
Ohlasy po utkání

Podali jsme výborný, soustředěný výkon a šli jsme si za vítězstvím, říká Tomáš Křehlík

02.12.2021