Menu +

V brance jsem se nenudil, jsem tam od toho, abych chytal, říká Radek Fiala

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Už dvacet dva kol má za sebou prvoligový hokejový maraton. V něm přivítala Horácká Slavia v dalším utkání Porubu, kterou v tomto ročníku soutěže už jednou porazila. Díky zlepšenému výkonu mužstva ve druhé a třetí třetině, čtyřem vstřeleným brankám a výbornému výkonu gólmana Radka Fialy porazili Třebíčští hosty z Ostravy i podruhé a získali důležité tři body.
Sdílejte článek
 
Brankář Radek Fiala oblékl třebíčský dres při utkání s Kometou, a i když v Brně svůj tým dlouho držel ve hře, nakonec musel sedmkrát lovit puk ze své sítě. To v utkání s Porubou před domácími diváky se společně se spoluhráči mohl radovat z vítězství.


“Hrálo se dlouho 0:0, takže to bylo poměrně nervózní, čekalo se kdo dá první gól, zaplať pánbůh jsme ho dali my. Kluci pak hráli super, bylo vidět, že když vedou, že hrají v pohodě,“ všiml si brněnský rodák se zkušenostmi z extraligového Litvínova.


Tomáš Kaláb

Radek Fiala

Celkem třicet pět zásahů předvedl Radek Fiala v tomto důležitém duelu.


“Ne, v brance jsem se nenudil, ale od toho abych chytal, tam jsem. Hokej hraji s chutí a pro radost, takže je jen dobře, že jsem se nenudil a že jsem si zachytal," pochvaloval si vytíženost a známou pravdu, že gólmani mají rádi hodně práce, Radek Fiala.


Až šestatřicátá střela pět vteřin před koncem utkání pronikla za jeho záda a pokazila mu čisté konto.


“Horší by bylo, kdyby tam ten gól padl někdy v první třetině, nebo na začátku druhé, zaplať pánbůh, že jsme gól dostali až takhle před koncem. Takhle to už na našem vítězství nic nezměnilo. Samozřejmě je příjemné, když člověk v zápase nedostane gól, ale jak říkám, je lepší, když padl až takhle před koncem, než kdybychom ho dostali v nějaký horší čas. To by pro nás bylo mnohem horší a to je podstatné,“ nedělá si hlavu s pokaženým čistým kontem muž, jehož jméno v utkání několikrát vyvolávali fanoušci v ochozech.


Také trenér Horácké Slavie Kamil Pokorný, ač většinou odmítá vyzdvihnout výkony jednotlivců, tentokrát výkon brankáře Radky Fialy ochotně okomentoval.


“Radek Fiala už v Brně ukázal, že je dobrý gólman, ale tam tlak od domácích a jejich kombinace byly tak vypracované a trefené, že s tím nemohl nic dělat, přesto nás dlouho držel ve hře. Dneska mu hráči pomohli tím, že šli do vedení a on až do konce zápasu podával mimořádný výkon. Trošku mě mrzí, že dostal ten gól, ale teď jsem s ním mluvil a vlastně ještě ušetřil, protože pokladník by ho za nulu skásnul,“ usmíval se na tiskové konferenci domácí kouč.


Vcelku složitou cestou se Radek Fiala dostal až do branky Horácké Slavie, sám ji popisuje takto.


“Jsem hráčem Ústí, kde se mi se Salfou (Dušan Salfický – pozn. red.) pracuje skvěle, moc mi pomáhá. Chytat jsem letos jezdil i do druholigové Roudnice a teď jsem na měsíc v Českých Budějovicích, které mají s Třebíčí dohodu o spolupráci, takže mě do toho zapojili a jsem teď tady.“


Po utkání diváci Radka Fialu nechtěli pustit z ledu a vytleskali si jej zpátky. Ten se jim odvděčil vítězným kotoulem a potleskem vsedě.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024