V sobotu do Jihlavy k třetímu derby s Duklou

Pozvánky na zápas
T ř e b í č – Již jedenatřicáté pokračování má před sebou letošní seriál první hokejové ligy. Třebíčští hokejisté v něm cestují nedaleko, zavítají do krajského města, kde se jim postaví už ve třetím vzájemném duelu této sezóny domácí tým HC Dukla Jihlava. Utkání začne v sobotu 10. prosince 2011 v 17:30 hodin na Horáckém zimním stadionu.

Jihlavská Dukla proháněla v úvodu sezóny favority ze severu Čech. Po 30 odehraných kolech jí patří čtvrtá příčka v tabulce se ziskem 58 bodů. Zároveň se družina trenéra Petra Vlka může pochlubit třetí nejpevnější obranou soutěže, jelikož inkasovala pouhých 59 branek. Z Jihlavy se nevozí body snadno. Dukla doma posbírala 37 bodů ze 42 možných.

Velice povedený ročník prožívá Daniel Hodek, jenž vede tabulku střelců první ligy s dvaceti přesnými zásahy. O produktivitu Jihlavských se dále starají Tomáš Čachotský (9+14) a Michal Jelínek (10+10). Koncovku Dukly ze zadních řad zdatně podporuje Tomáš Kolafa se sedmi brankami a třinácti asistencemi.

Třebíč bojuje se střeleckou potencí

Třebíčští hokejisté se poslední dobou trápí především s koncovkou. Navíc jejich poslední tříbodová výhra je hodně vousatá. Byla zaznamenána v Kadani 2. listopadu. Fandové Horácké Slavie doufají, že se mužstvo co nejdříve zvedne a zamíří ze 13. místa v tabulce k pozicím zaručující účast ve vyřazovacích bojích. Nicméně Třebíčští potřebují přestat ztrácet body, jinak se ztráta na osmé místo, která v současnosti činí 9 bodů, bude nadále prohlubovat.

První divoké derby ovládla Dukla

Málo vídanou přestřelku v derby sledovalo na konci září více než 3000 diváků. Dukla vedla ve 22. minutě již 4:1 a na začátku třetí periody 6:3 po brance Kolafy v přesilovce. Horáci se ale nevzdali, brankami Buriana a Sobotky se vrátili zpět do zápasu, ale vyrovnat už nestačili. Jihlava nakonec horko - těžko uhájila výhru 6:5.

Odvetu zvládla Třebíč, vyhrála v nájezdech

V Třebíči se na derby přišlo podívat téměř 4200 diváků. Ti ovšem neviděli takové brankové hody, které se odehrály v prvním vzájemném měření sil. Duklu dostal do vedení v 19. minutě Domin, za devět minut vyrovnal David Dolníček. A protože po zbytek zápasu dováděli oba brankáři, třebíčský Šimon Hrubec a jihlavský Filip Novotný, všechny střelce k zoufalství, dospělo střetnutí až k penaltovému rozstřelu. V něm se prosadili pouze Třebíčští, takže si pak drtivá většina přítomných diváků užila výhru domácího celku.

Sestavy souperů v minulém kole

Jihlava: Novotný - Ficenc, Malena, Kolafa, Petráček, Dobrovolný, Kolda, Kaláb - Hodek, Hubáček, Čachotský - Jeslínek, Padělek, Polcar - Vysloužil, Domin, Krupka - Karpov, Pometlo, Bezděk – Maliník

Třebíč: Hrubec - Rangl, Kania, Kadela, Valenta, Sobotka, Dietz, Sláma - Havlíček, Dolníček, Čech - Havel, Ostřížek, Burian - Vondráček, Dočekal, Vítek - Heřman, Fořt, Přibyl – Stejskal

Utkání 31. kola první ligy HC Dukla Jihlava – SK Horácká Slavia Třebíč začíná v sobotu 10. prosince 2011 v 17:30 hodin na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě. Ze zápasu zajistí jihlavská redakce tradiční online přenos.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!