Menu +

V úterý opět na hokej! Přijedou Plameny

Pozvánky na zápas
Již zítra čeká třebíčské hokejisty v pořadí třetí přípravné utkání před nadcházející sezonou. Tentokrát zavítá do KHNP ARÉNY celek nedalekého Žďáru nad Sázavou. Začínáme v 17:30 hodin.
Sdílejte článek
 

Pro Třebíč třetí přípravný zápas

Bílé hvězdy mají za sebou už dvě zápasové prověrky na následující sezonu. Svěřenci Romana Mejzlíka a Jaroslava Barvíře si nejdříve poradili s Havlíčkovým Brodem 6:2, aby posléze nestačili na jihlavskou Duklu poměrem 3:5.

O výsledky však v přípravném období nejde. Hlavní je opět si zvyknout na zápasové tempo, vyzkoušet nové hráče a optimalizovat sestavu pro začátek sezony. Z tohoto pohledu může být Třebíč spokojena. Z hráčů na zkoušku dostali svou příležitost kupříkladu brankář Jan Mičán, obránci Lukáš Zukal a Lukáš Chalupa, nebo útočníci Václav Krliš či olomoucké duo Podlaha – Kořenek. Opomenout nelze ani nasazení talentovaných třebíčských odchovanců Zdeňka Vedrala a Patrika Mojdla.

Jakub Planý skončil, novicem obránce Lukáš Kříž

Po dvou přípravných zápasech se z kádru Horáků poroučel útočník Jakub Planý. Odchovanec mladoboleslavského hokeje tak učinil po vzájemné dohodě s klubem, přičemž jeho prioritou je teď jiná životní cesta, která nebude mít své základy v hokeji. Naopak novou tváří je obránce Lukáš Kříž. Ten udělal své první hokejové krůčky Českých Budějovicích, oblékl rovněž dres Písku, Tábora nebo slovenské Žiliny. Výborné jméno si udělal ve druholigovém David Servisu, kde byl nejlepším zadákem. Naposledy pak působil ve Francii.

Odehrané zápasy Třebíče

SK HS Třebíč – BK Havlíčkův Brod 6:2

SK HS Třebíč – HC Dukla Jihlava 3:5

Sestava Třebíče z posledního utkání:

Mičán – Zukal, Szathmáry, Chalupa, Nedbal (A), Čejka, Ševčík – Vodný, Nedvídek (C), Krliš – Psota (A), Kořének, Podlaha – Michálek, Bittner, Havlát – Vedral, Mojdl, Ferda.

Premiéra Plamenů

Na rozdíl od Třebíče ještě Žďár nad Sázavou letos přípravný zápas neodehrál. Družina trenérů Hamana a Nečase si proto proti bílým hvězdám odbude svou letošní premiéru, A nutno říct, že k ní nemuselo vůbec dojít. Nad osudem Plamenů totiž dlouho visel pořádný otazník. Nakonec se ale představitelé klubu společně s městem dohodli, takže Bouchalky čeká další druholigová sezona.

Žďárský kádr je postavený kolem starých známých jmen. Máme na mysli kupříkladu brankáře Jiřího Slámu, obránce Martina Lojka s Martinem Plevou nebo útočníky Lukáše Bureše, Ondřeje Kovářů či Marka Prokše. Tihle všichni se v úterním střetnutí dost možná ukážou, jistojistě však bude chybět Jan Wasserbauer, útočník s třebíčskou minulostí totiž musel podstoupit komplikovanou operaci kolene, která ho o velkou část následující sezony připraví.

Mezi nejvýraznější posily Plamenů patří například exjihlavští Václav Půža s Davidem Čermákem, popřípadě Petr Beneš. Tyto jména doplňuje celá řada mladíků, kteří o své místo na slunci zabojují právě v přípravných zápasech.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří do Prostějova, kde změří síly s tamní jestřábí letkou

14.09.2020
Pozvánky na zápas

První mistrovské utkání je tady! Bílé hvězdy míří k předehrávce třicátého kola do Litoměřic

10.09.2020
×
Dnes v   | Muži
HC Slovan Ústí nad Labem
SK Horácká Slavia Třebíč