Menu +

V úterý přijede k další přípravě atraktivní soupeř - Kometa Brno

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Hokejisté Horácké Slavie Třebíč stále čekají na svoje první vítězství v přípravných zápasech na příští sezónu. Nedočkali se jej ani v pátečním zápase v Havlíčkově Brodě. Další příležitost se nabízí již v nadcházejícím utkání, kdy se v úterý 22. srpna střetne domácí Horácká Slavia s Kometou Brno. Brněnští zatím v přípravě prokazují velmi dobrou herní i střeleckou formu. Dokázali zvítězit zatím v pěti zápasech z celkových sedmi odehraných a svým soupeřům navíc nastřílet dokonce 28 gólů!

Přípravný zápas Horácká Slavia Třebíč – Kometa Brno začíná na Zimním stadionu města Třebíče v úterý 22. srpna v 18:00 hodin.

Sdílejte článek
 

Třebíčští prvoligoví hokejisté mají před sebou další v pořadí již šestý přípravný zápas na novou sezónu. V prozatím pěti již odehraných se zatím stále nedočkali vítězství. Proti silnému soupeři jakým Kometa nepochybně je mají příležitost nelichotivou bilanci napravit. Zápasy obou soupeřů se vždy vyznačují nejen nádechem derby ale i atraktivní hrou s mnoha zajímavými momenty. Což bývá pravidlem nejen v duelech kdy se hraje o body do prvoligové tabulky.

Kometa patřila již v loňské sezóně k nadprůměrným týmům a po základní části jí patřila čtvrtá příčka za 90 získaných bodů. Brněnským však nevyšlo vůbec play-off. Když již ve čtvrtfinále vyřazovací části soutěže nestačili na Havířov jemuž nakonec podlehli 1:4 na zápasy. Hokejisté z jihomoravské metropole mají v kádru řadu ostřílených borců, kteří mají bohaté zkušenosti z náročných extraligových zápasů. Když se k tomu přidají talentovaní hráči mladší a střední generace je zřejmé, že Kometa musí mít pro příští sezónu cíle nejvyšší. Pro ně hovoří i velmi solidní ekonomické zajištění klubu a jeho podpora ze strany města Brna.

V hráčském kádru Komety došlo k několika změnám. Tým posílili zkušení obránci Martínek na hostování z Litvínova a Malena z Jihlavy a Špelda ze Slavie na přestup. Také útočné řady doznaly změn, platnou posilou by měl být Daniel Hodek z Jihlavy, Patrik Moskal z Třince i Miroslav Barus ze Znojma, který v Brně hostoval již v předešlé sezóně. Jako velký talent se jeví i mladý útočník Peter Sojčík, ten zamířil do Brna z Trenčína.

Brankářskou jedničkou je v Kometě dlouhodobě zkušený exzlínský Pavel Maláč. V obraně kralují zkušení Lhotský a Martínek a mladí Vyrůbalík se Špeldou. V útoku mužstvo spoléhá především na umění zkušených borců Brančíka, Černého, Meluzína a Hodka a mladých Obdržálka a Sojčíka.

Z celkové porce 12 přípravných zápasů má Kometa odehráno již sedm utkání a v nich byla výsledkově úspěšná. Brněnští porazili Prostějov, Jihlavu, dvakrát Olomouc i Horáckou Slavii Třebíč, remizovali s Prostějovem a prohráli pouze na ledě extraligových Pardubic. Velmi výmluvně hovoří i vysoce aktivní skóre z těchto duelů v poměru 28:18. Kometa si tak udržuje vysoký průměr 4 vstřelených branek na zápas. To ukazuje jak silné a nebezpečné je mužstvo Brna v útočné fázi. Střelecká produktivita Komety však určitě táhne fanoušky na stadion i když se zatím hrají „jen“ přípravné zápasy. Úterní zápas s atraktivním soupeřem je pro fanoušky Horácké Slavie tou nejlepší pozvánkou do ochozů.

Zatím odehrané přípravné zápasy Komety:

Prostějov – Kometa 2:2 (1:0, 0:1, 1:1), branky Komety: Sojčík, Meluzín

Kometa – Prostějov 7:4 (3:4, 2:0, 2:0), branky: Barus, Foltýn, Černý, David, Mikel, Sojčík, Meluzín

Olomouc – Kometa 3:6 (2:1, 1:3, 0:2), branky: 2 Staněk, Hodek, David, Obdržálek, Brančík

Pardubice – Kometa 4:2 (2:1, 1:0, 1:1), branky: Šúrek, Meluzín

Kometa – Třebíč 3:1 (1:1, 0:0, 2:0), branky: Hodek, Barus, Moskal

Jihlava – Kometa 3:6 (1:1, 2:2, 0:3), branky: Černý, Appel, Mikel, Moskal, Obdržálek, Brančík

Kometa – Olomouc 2:1 (1:1, 1:0, 0:0), branky: Staněk, Vyrůbalík

Přípravný přátelský zápas Horácká Slavia Třebíč – Kometa Brno se hraje v úterý 22. srpna v 18:00 hodin na Zimním stadionu města Třebíče.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024