Menu +

V úterý za přípravou do jihomoravského Znojma

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Ke druhému přípravnému zápasu zajíždí Horácká Slavia do jihomoravského Znojma. Třebíčští hokejisté se stejně jako loni v přípravě utkají s Orly doma i venku, první vzájemné klání je na programu v úterý 7. srpna 2012 od 17:30 hodin na Zimním stadionu ve Znojmě. Pro Třebíč je Znojmo atraktivním soupeřem, neboť se jedná o účastníka rakouské EBEL ligy a tradičního soka z dob druholigových i prvoligových.
Sdílejte článek
 

Orli Znojmo – klub hrající rakouskou soutěž EBEL

Tradiční třebíčský soupeř v dobách druholigových, Orli Znojmo, odprodal extraligovou licence Kometě, dvě sezóny odehrál v české první lize a poté vstoupil do rakouské EBEL ligy.

Erste Bank Eishockey Liga (EBEL) je nejvyšší profesionální hokejová soutěž v Rakousku, byla založena již v roce 1923. Od roku 2003 je hlavním partnerem Erste Bank, díky čemuž se soutěž finančně zkvalitnila a postupně expandovala i za hranice. Přibyla slovinská Jesenice, Lublaň, maďarský Fehérvár, chorvatský Záhřeb a posléze i Orli Znojmo. V soutěži působilo kromě výše uvedených týmů i 6 rakouských celků, Orli obsadili v premiérové sezóně v EBEL 8. místo, ve čtvrtfinále play-off nestačili na Záhřeb.

Kvůli finančním potížím odstoupila po sezóně slovinská Jesenice, nově přistoupili rakouské celky Dornbirn Eishockey Club a HC TWK Innsbruck. Soutěž tak bude hrát od nové sezóny 12 klubů.

Loni byla utkání s Orli Znojmo místy i vyhrocená a plná tvrdosti.

K sestavě Znojma

Za Znojmo hraje už deset let odchovanec třebíčského hokeje, Jiří Beroun. V premiérové sezóně v EBEL měl na dresu poprvé i kapitánské „céčko“.

V loňské sezóně se vrátil do Znojma Peter Pucher, nyní ho doplnil i jeho dlouholetý spoluhráč Marek Uram. V sestavě Znojma by se měli objevit i nováčci, kanadští hráči Burke Henry, Kyle Wharton, Paul Crowder, nebo Fin Kim Strömberg.

Loňské zápasy v přípravě

Znojmo – Třebíč 2:3 (Kadela Roman, Stejskal, Burian)
Třebíč – Znojmo 2:1 (Čech, Burian)

Soupiska Třebíče v prvním přípravném utkání proti Kometě

SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak (53. Barus) – Malena, Rangl, Sláma, Sobotka, Čejka, Zdráhal, Bilčík, Dlapa, Zítka – Čech, Dolníček, Čuřík, Moučka, Kaut, Vondráček, Přibyl, Křenek, Kadela Eduard, Křivohlávek, Jurák, Káňa Jan.

Atraktivní utkání Orli Znojmo – Horácká Slavia Třebíč začíná v úterý 7. srpna 2012 v 17:30 hodin na Zimním stadionu ve Znojmě, znojemští kolegové připraví tradiční on-line přenos.

Účastník EBEL po roce opět v Třebíči

Účastníka Erste Bank Eishockey Ligy, nejvyšší profesionální hokejové soutěže v Rakousku, a tradičního soupeře z dob druholigových i prvoligových mohou vidět příznivci Horácké Slavie i v Třebíči 23. srpna, kdy je naplánovaná odveta.

Plán přípravy 2012/2013
Třebíč – Kometa0:5
Znojmo – Třebíčúterý 7. 8. 2012
Třebíč – Jihlavačtvrtek 9. 8. 2012
soupeř neznámýúterý 14. 8. 2012
Olomouc – Třebíččtvrtek 16. 8. 2012
Třebíč – Písekúterý 21. 8. 2012
Třebíč – Znojmočtvrtek 23. 8. 2012
Jihlava – Třebíčúterý 28. 8. 2012
Třebíč – Havlíčkův Brodčtvrtek 30. 8. 2012
Třebíč – Olomoucúterý 4. 9. 2012
Písek – Třebíččtvrtek 6. 9. 2012

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020