Menu +

V úterý zavítá do Třebíče tým HC Zubr Přerov, Třebíčští chtějí uspět

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třebíčští hokejisté už ve svém sedmém přípravném zápase nastoupí proti Přerovu. Bude se jednat o poslední domácí zkoušku před ligou. Navíc v prvním mistrovském zápase nastoupí Třebíč právě proti Přerovu. Domácí by už měli hrát v sestavě, se kterou počítají na mistrovské zápasy. Od pondělí se již zaměřují na přesilovky, oslabení a herní situace. Dokážou Bílé hvězdy v domácím prostředí poprvé zvítězit? To se dozvíte v úterý od 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL ARENĚ.
Sdílejte článek
 

HC Zubr Přerov, nováček minulé sezony

Přerov dokázal postoupit do druhé nejvyšší soutěže v minulé sezoně. A nevedli si vůbec špatně. V základní části skončili na krásném šestém místě. A mohlo to být ještě lepší, s Prostějovem měli stejný počet bodů, a tak rozhodovaly vzájemné zápasy, které měli lepší Jestřábi z Prostějova. V play – off narazili Zubři na velice silné České Budějovice. V prvních dvou zápasech na ledu týmu z Jihočeského kraje vybojoval tým Přerova jedno velmi cenné utkání, a tak se do domácího prostředí Zubrů jelo za stavu 1:1 na zápasy. Domácího prostředí ale nevyužili, prohráli oba zápasy a České Budějovice si to doma pohlídaly a postoupily do semifinále. I přes vyřazení měl Přerov velice úspěšnou sezonu.

V letošní přípravě odehrál tým z Olomouckého kraje celkem pět zápasů. V prvním zápase sice od brněnské Komety dostali pět gólu a prohráli 5:1, ale v dalších dvou zápasech dokázali porazit polský Krakov 6:2 a Prostějov 5:2. S nováčkem letošního ročníku Frýdkem – Místkem prohráli 4:2, ale náladu si zlepšili v Prostějově, kde vyhráli 6:4.

Na které hráče by mohl trenér Přerova spoléhat v letošním ročníku?

Posilou by mohl být zkušený útočník Karel Plášek, který odehrál v české extralize přes 700 zápasů a nasbíral 262 kanadských bodů. Do Přerova přišel ze sestupujícího Šumperka. Střídavé starty ze Zlína má domluvené forvard David Šťastný, který v minulém ročníků pomohl Zubrům ve 26 zápasech a připsal si pěkných 20 bodů za 10 branek a stejný počet asistencí. Dále z útočníků by měli za Přerov nastupovat např. Milan Procházka, Marek Sikora, Tadeáš Král a nejspíš by se mohl v dresu přerovských v mistrovských zápasech objevit i Vlastimil Dostálek. Z obránců patří k oporám mužstva např. Jakub Grof, Jakub Ferenc a mladíci Jakub Šnajnar s Lukášem Vágnerem. V letošní sezoně májí Zubři silnou brankářskou dvojici, kterou tvoří Lukáš Klimeš společně s Lubošem Horčičkou. Oba brankáři dobře znají třebíčské prostředí.

Třebíč od pondělí najíždí na tréninky herních schémat

Horácká Slavia Třebíč v posledním zápase podlehla MAC Budapešť 2:3. V zápase si vyzkoušela celkem pět mladých hráčů z Komety Brno. Obránci Filip Král, Dalimil Mikyska a z forvardů Tomáš Mlynář, Marek Škvrně a Matěj Novák. Navíc Tomáš Mlynář s Matějem Novákem jsou odchovanci třebíčského hokeje. Podle slov trenéra a sportovního manažera Martina Sobotky by se někdo z těchto mladíků mohl objevit v mistrovských zápasech. „Dnes přijeli mladí kluci z Brna, reprezentanti do osmnácti let, které jsme chtěli vidět v zápase. Myslím, že nezklamali a hráli dobře. Při nějakém zranění v našem kádru, nebo pří výpadku formy některého hráče, bychom je mohli povolat."

Od pondělí by Třebíč měla hlavně trénovat přesilovky, oslabení a herní situace. „Teď si musíme odpočinout a pak začneme více pracovat na přesilovkách a oslabeních. Doufám, že úterní utkání už bude vypadat z naší strany lépe a že se nám do sestavy vrátí lehce zranění hráči jako Silvester Kusko, Jan Wasserbauer, Matěj Psota a Jan Milfait,“ řekl trenér Martin Sobotka.

Utkání mezi Třebíčí a Přerovem startuje v úterý od 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL ARENĚ.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024