Menu +

VIDEO + INFO: Hokejisté znají rozpis 1. ligy, příprava na nový ročník je v plném proudu

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Hokejisté Horácké Slavie již znají rozpis mistrovských utkání pro nový ročník 2018 – 2019, který byl s konečnou platností určen ve čtvrtek 7. června. Hráči v té době právě pracovali v Libušině údolí na dynamické síle a nutno doplnit, že pro některé z nich byl trénink náročný a doslova až na hraně fyzického vyčerpání. “Suchá část přípravy skončí 29. června tenisem, hráči dostanou na dovolenou individuální tréninkové plány,“ říkal ve videorozhovoru hlavní trenér mužů Martin Sobotka.
Sdílejte článek
 

 • ROZPIS MISTROVSKÝCH ZÁPASŮ HORÁCKÉ SLAVIE TŘEBÍČ ZDE


 • Seznam hráčů, kteří se připravují s HST
 • Jedná se o seznam hráčů v přípravě. Někteří již mají podepsané smlouvy, další hráči o ně v průběhu přípravy bojují.

  Brankáři: Pavel Jekel, Dominik Sovoboda
  Obránci: Václav Čejka, Lukáš Hort, Vladimír Brož, Michal Furch, Vlastimil Bilčík, Daniel Kabelka, Aleš Trnka, Štěpán Kučera, Tomáš Jurnečka, Roman Jeřábek
  Útočníci: Radim Ferda, Tadeáš Král, Silvester Kusko, Ondřej Malec, Matěj Novák, Lukáš Paták, Michal Vodný, Radim Nejedlý, Lukáš Nedvídek, Adam Raška, Robert Havlát, Jakub Čejka, Lukáš Frydrych, Jakub Matula, Petr Krejčí


 • První liga bude znovu nesestupová, hrát ji bude patnáct týmů
 • Informace o tom, v jakém formátu se bude hrát první liga, poskytl naší redakci sportovní manažer Horácké Slavie Třebíč Radek Novák.

  Nový ročník první ligy mužů v ledním hokeji dozná hned několika změn. Stále platí, že první liga bude nesestupovou soutěží. Nově ovšem bude mít lichý počet účastníků, což znamená, že v každém kole bude mít jeden z týmů volno. Nováčkem, vlastně staronovým týmem v soutěži bude Poruba, která dokázala postoupit ze druhé ligy. Po roční anabázi v extralize se do druhé nejvyšší soutěže mužů vrací také jihlavská Dukla, takže fanoušci Horácké Slavie se opět mohou těšit na oblíbená a hojně navštěvovaná derby.

  První liga bude mít šedesát kol základní části s tím, že každý z účastníků odehraje padesát šest zápasů. V sezóně 2018 – 2019 bude první liga opět uzavřenou, tedy nesestupovou soutěží. To znamená, že v příštím ročníku 2019 – 2020 bude mít šestnáct družstev. Rozhodnuto bylo také o tom, že ani letos se nebude hrát předkolo play-off. To znamená, že do vyřazovacích bojů postoupí jen osmička nejlepších. Zbytku prvoligistů skončí po základní části sezóna.

  Směrem nahoru, tedy do baráže o extraligu zůstává první liga stále otevřenou soutěží. O postup mezi elitu se bude hrát takzvaná velká baráž, což znamená, že o dvě postupová místa se poperou dva nejhorší týmy z extraligy a dva nejlepší týmy z ligy první.

  Velmi viditelnou novinkou v pravidlech bude úprava brankoviště na kanadské rozměry. To by mělo zatraktivnit souboje právě v předbrankovém prostoru.

  Statistiky

  Instruktážní video ke změně rozměrů brankoviště

  Podobné články

  Aktuální zprávy

  POTVRZENO! Trenéři Sobotka a Barvíř podepsali v Třebíči výhradní novou smlouvu

  19.03.2019
  Aktuální zprávy

  Předprodej končí, zbývajících 500 lístků jde na pokladny

  22.02.2019
  Aktuální zprávy

  Chcete vidět Jágra? Lístky rychle mizí, koupí přes aplikaci máte jistotu

  19.02.2019