Menu +

Ve středu čeká Bílé hvězdy souboj s českobudějovickým Motorem

Pozvánky na zápas
T ř e b í č – Po sobotní kanonádě Bílých hvězd proti celku Kadaně zavítá na třebíčský led budějovický Motor. Třebíčský hokejisté bojují před blížícím se play-off o každý bod, který by jim pomohl dostat se do předkola. Rozjetý Motor naopak hraje ve velké pohodě a s náskokem pěti bodů okupuje druhé místo. Zápas 47. kola WSM ligy: SK Horácká Slavia Třebíč – ČEZ Motor České Budějovice odstartuje ve středu 3.2.2016 na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL Aréně v 17:30. K utkání bude připraven tradiční on-line přenos.
Sdílejte článek
 

Krátký pohled do historie klubu

Tradiční hokejový klub má své kořeny v roce 1928 a za dobu své existence vychoval již nespočet reprezentantů a výborných hráčů. Jmenovitě například Václav Nedorost, Václav Prospal či Roman Turek.

Odkaz klubu přečkal nejen mnoho reorganizací po druhé světové válce a za dob vlády komunismu, ale i jednání společnosti Mountfield, která jakožto vlastník extraligové licence přestěhovala klub před ročníkem 2013/2014 do Hradce Králové.

Skupina českobudějovických patriotů a bývalých hráčů však dokázala hokej v Českých Budějovicích zachránit a nové uskupení HC Motor České Budějovice přihlásila do druhé nejvyšší domácí soutěže.

ČEZ Motor České Budějovice

Letos patří Motor k největším favoritům soutěže a dá se říct, že předpoklady potvrzuje i svými výsledky. Nebýt kontumace a odečtu 6 bodů za neoprávněný start Martina Semráda, vyhřívaly by se České Budějovice na vrcholu tabulky WSM ligy, nyní jsou však na místě čtvrtém, i když se ztrátou pouhých 2 bodů!

Budějovické brankářské duo David Gába (93,09%), Ondřej Bláha (92,11%) patří, co se týče úspěšnosti zákroků mezi nejlepší brankáře ligy. Oba podávají velmi vyrovnané výkony a na oplátku dostávají velmi podobný prostor na ledě.

Lídrem kanadského bodování Motoru je Josef Straka (19+30) a gólově ho pak doplňuje Tomáš Nouza (21+25).

Předzápasové informace

České Budějovice z posledních sedmi zápasů dokázali porazit soupeře hned šestkrát a nachází se na druhém místě tabulky WSM ligy. Na první Kladno ztrácejí čtyři body.

To Bílé hvězdy se po protrápené části sezóny dostaly na opačný pól tabulky a musí nutně bojovat o každý bod, aby se vyhnuly nadstavbě o udržení a dostali se do předkola play-off. Na desáté místo, které předkolo zajišťuje ztrácí třebíčští hokejisté pouhý bod.

Soupisky obou soupeřů v minulém kole

ČEZ Motor České Budějovice: Gába – Kolmann, Kříž, Suchánek, Zíb, Bohunický, Žovinec – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Babka, Švihálek – Guman, Mikyska, Prokeš

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Malena, Podlipnik, Schejbal, Štindl, Šaur, Niko, Bartoň – Erat, Dolníček, Zohorna – Kusko, Polodna, Psota – Švec, Juráň, Přibyl – Čech, Baldwin, Pokorný

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024