Menu +

Ve středu míří Horáci do Šumperka

Pozvánky na zápas
Středeční hokejové menu nabídne souboj mezi Třebíčí a Šumperkem. Jasným favoritem jsou bílé hvězdy, které budou chtít navázat na předchozí úspěchy. Zápas začíná v 18:00 hodin. K dispozici bude opět Hokejka a Onlajny.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Třebíč se veze na vítězně vlně. Horáci zvítězili už šestkrát za sebou, díky čemuž mohou stále vehementněji pokukovat po umístění v elitní čtyřce, které zaručuje nejvýhodnější výchozí pozici pro blížící se play off. Již zmíněný šestý vítězný korálek navlékla družina trenérů Barvíře a Dolníčka v zápase proti Kolínu. Byla to vpravdě jednoznačná záležitost, ve které stačilo bílým hvězdám k rozhodujícímu trháku pouhých sedmnáct minut první třetiny. Právě do tohoto úseku hry totiž třebíčští hokejisté vměstnali tři góly, úspěšnými střelci se stali Martin Šťovíček Ladislav Bittner a debutant Jakub Malý. Mladíček z brněnské Komety se tak v třebíčském dresu uvedl tím nejlepším možným způsobem. Poté se hostující brankář Sejpal poroučel ze své svatyně, ale ani to Kozlům kýžený impuls nepřineslo. Zbytek utkání probíhal v o poznání klidnějším duchu, bílé hvězdy si svůj náskok kontrolovaly, přičemž soupeř se na výraznější odpor nezmohl. Do utkání nezasáhli marodi Michal Furch se Šimonem Kratochvilem, naopak trenérský tandem už mohl počítat se službami uzdraveného Lukáše Chalupy. „Dnešní zápas pro nás trenéry byl příjemnější, vydrželi jsme 60 minut hrát to, co jsme si řekli. Měli jsme pěkné šance, góly a pohyb. Dále bych chtěl pochválit lajnu Davida Michálka, která výborně pokryla první lajnu Kolína. Jsme rádi za Pavlovu nulu a celkově si myslím, že jsme celý zápas byli lepší a zasloužili jsme si vyhrát,“ hlásil spokojeně David Dolníček.

Poslední zápas Třebíče: SK Horácká Slavia Třebíč – SC Kolín 5:0

Draci PARS Šumperk

Šumperk se do Chance ligy vrátil po několika letech strávených ve třetí nejvyšší soutěži, ale nutno říct, že jeho comeback je (zatím) neslavný. Dosavadních čtrnáct získaných bodů, které stačí jen na předposlední místo v tabulce je toho jasným důkazem. Hůř už je na tom pouze Kadaň. Jak by taky ne, když Šumperští před začátkem sezony spíše oslabili, než posílili, v týmu skončili produktivní Tomáš Drtil s Danielem Vachutkou, ti vyslyšeli volání Prostějova, další ostřílený bek Tomáš Sedlák pro změnu ukončil kariéru. Posily? Žádná sláva, většinou mladí hráči s minimem nebo dokonce vůbec žádnými prvoligovými zkušenostmi. Výjimkou je snad jen tandem ve složení Tadeáš Král, Petr Kratochvíl, tedy útočníci, kteří jsou třebíčským fanouškům dobře známi. Ty si do Šumperka přivedl hlavní trenér Martin Sobotka, jenž je dobře znal ze společného působení na Vysočině. Také Sobotka je přitom v Šumperku novicem, neboť v týmu nahradil Martina Janečka. Strůjce šumperského postupu do Chance ligy totiž před sezonou zlanařila Poruba.

V brankovišti se Šumperští opírají o tandem Marek Peksa – Martin Altrichter mladší, avšak ani jeden z nich neoslnil. Oba maskovaní muži momentálně disponují úspěšnosti zákroků pod devadesáti procenty. Více zápasové porce odchytal Marek Peksa, který se mezi tyče postavil v osmnácti případech. Obranu si řídil Petr Gewiese, výkony odchovance Draků byly tak dobré, že si jej nedávno stáhly extraligové Vítkovice, které Gewiesemu nabídly smlouvu do konce sezony. Roli stěžejního beka převzal další hokejista s třebíčskou minulostí Daniel Kabelka (2+7). Dále stojí za zmínku výkony Ondřeje Ševčíka (0+4) nebo Richarda Záruby(1+2). Produktivitě útočných šiků vévodí Tadeáš Jaroš (7+9), jehož následují Petr Kratochvíl (4+8) a Jan Milfait (5+6).

Na závěr dodejme, že Šumperští v minulých dnech přivedli hned tři nové posily. Jsou jimi obránci Dominik Valík s Ludvíkem Rutarem a také útočník Robin Kaplan.

Poslední zápas Šumperka: HC Dukla Jihlava – Draci PARS Šumperk 5:0

Sestavy z posledního zápasu

SK Horácká Slavia Třebíč:

Jekel – Kowalczyk, Nedbal, Tejnor, Vodička, L. Chalupa, Zukal, Stehlík – Šťovíček, Bittner, Psota – Vodný, Nedvídek, Krliš – Hrubec, Michálek, Ferda – Křehlík, Malý, Oščádal.

Draci PARS Šumperk:

Peksa (Altrichter) – Záruba, Kabelka, Ševčík, Valík, Dosek, Machů – Moučka, Milfait (C), Jaroš (A) – Tjurin, Spratek, Baláž (A) – Krejčiřík, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Danielčák, J. Kučera, Bernovský – Blaško.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy vyhlíží domácí duel se svou pražskou jmenovkyní

před 3 dny
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia ve středu změří své síly s tradičním rivalem z Jihlavy

23.02.2021
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou usilovat o návrat na vítěznou vlnu v zápase se šumperskými Draky

18.02.2021