Menu +

Ve středu míří bílé hvězdy do Benátek nad Jizerou, přivezou další tři body?

Pozvánky na zápas
Ve středu čeká hokejisty Třebíče další venkovní střetnutí. Horáci se tentokrát představí v Benátkách nad Jizerou, přičemž svému soupeři budou chtít oplatit porážku z prvního vzájemného měření sil této sezony. Zápas startuje v 16:30. Vy jej budete moci sledovat na HOKEJKA.TV. Další možností jsou Onlajny.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Horáci můžou jet do Benátek s relativním klidem, soubor z Vysočiny totiž v minulém utkání dokázal zvítězit na ledě Havířova, což mu v tabulce zajistilo lehce komfortnější pozici. K triumfu na severu Moravy stačily dvě trefy Ladislava Bittnera, třebíčský forvard se díky nim osamostatnil na čele tabulky střelců Chance ligy. Momentálně má Bittner na svém kontě třináct branek. „Člověk musí být spokojený sám se sebou, od toho se to odvíjí. V kabině je super parta kluků, mám skvělou manželku a báječnou dceru. Život v Třebíči se nám moc libí, takže je tu spousta okolností, které hrají roli. Já si teď užívám,“ popisuje vytáhlý forvard důvody svých parádních výkonů.

To hlavní trenér Barvíř viděl v počínání svých oveček řadu nedostatků. „Dneska jsem spokojen spíše s výsledkem než s předvedenou hrou. Řekl bych, že vyhrál spíše šťastnější tým, ale i takové vítězství jsme potřebovali. Poté, co jsme minulé utkání doma nezvládli, tak tentokrát jsme to dotáhli do vítězného konce. V naší hře je však hodně věcí, které si budeme muset ukázat a do dalších zápasů zlepšit.“ Pravdou je, že střetnutí v Havířově připomínalo spíš boj než pohledný hokejový zápas, oba týmy si byly vědomi jeho důležitosti a nikdo nechtěl udělat chybu. O to více se tyto vydřeně, upocené, ale o to cennější body počítají.

Poslední zápas Třebíče: AZ Heimstaden Havířov – SK Horácká Slavia Třebíč 1:2

Individuální statistiky

Brankářská jednička:

Pavel Jekel (91,85 %)

Nejproduktivnější obránce:

Karel Nedbal (0+7)

Nejproduktivnější hráč:

Ladislav Bittner (13+7)

Nejlepší střelec:

Ladislav Bittner (13 branek)

Nejlepší nahrávač:

Lukáš Nedvídek (11 asistencí)

Nejlepší hráč v hodnocení +/-:

Michal Furch (+6)

Nejtrestanější hráč:

Jakub Stehlík, (24 TM)

HC Benátky nad Jizerou

Náš středeční soupeř měl skvělý vstup do sezony, vždyť Benáky dokonce celou Chance ligu vedly. Postupně ale přišel ústup ze slávy, který je zapříčiněn zejména odlivem rozdílových hokejistů. V kádru Benátek už nepůsobí obránce Martin Haš nebo třeba útočníci Kryštof Hrabík s Matějem Pekařem, kteří se vydali do zámoří. Další útočníci Jakub Rychlovský, potažmo Adamem Najman povýšili do kádru extraligového Liberce. To stejné platí rovněž o zkušeném obránci Petru Kolmannovi, ten u Býlích Tygrů zacelil mezeru po zraněném tandemu Ladislav Šmíd – Ondřej Vitásek. Nelze však vyloučit, že se některé z výše zmíněných jmen ve středu na ledě objeví. Tak či tak neprožívají svěřenci trenéra Jiruše podařené období, z posledních pěti zápasů prohráli hned čtyřikrát, což má za následek pád tabulkou. Momentálně jsou Benátky se sedmadvaceti body na desátém místě. Když si uvědomíme, že tentýž celek Chance lize před dvěma měsíci vládl, jde o výrazný sešup. Z nové várky libereckých mladíků, kteří se v Benátkách mají seznámit s dospělým hokejem zaujali především šestnáctiletý obránce Tomáš Cibulka a stejně starý útočník Jakub Hujer. Oba hokejisté zaznamenali v nedávné době své první kanadské body v Chance lize.

Poslední zápas Benátek nad Jizerou: HC Rytíři Kladno – HC Benátky nad Jizerou 2:1

Individuální statistiky

Brankářská jednička:

Lukáš Pařík (89,7 %)

Nejproduktivnější obránce:

Petr Kolmann (4+4)

Nejproduktivnější útočník:

Kryštof Hrabík (6+8)

Nejlepší střelec:

Kryštof Hrabík (6 branek)

Nejlepší nahrávač:

Kryštof Hrabík (8 asistencí)

Nejlepší hráč v hodnocení +/-:

Matěj Pekař (+6)

Nejtrestanější hráč:

Kryštof Hrabík (34 TM)

Sestavy z posledního zápasu

SK Horácká Slavia Třebíč:

Jekel – Zukal, Furch, Chalupa, Stehlík, Tejnor, Nedbal, Kowalczyk – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Ferda, Michálek, Š. Kratochvil – Hrubec, Křehlík, Oščádal.

HC Benátky nad Jizerou:

Žajdlík – Aubrecht (A), Cibulka, Kovář, Böhm, Had, Bieniek, Kollert – Jiruš, Čederle, Pabiška (C) – Wiencek, Jansa, Hujer – Putz, Šafařovský, Drábek – Vomáčka, Strnad, Křepelka.

Podobné články

Pozvánky na zápas

V sobotu doma s Ústím, úvodní buly už v 15:30!

15.01.2021
Pozvánky na zápas

Bitva o šest bodů! V pondělí míří Třebíč do Havířova

10.01.2021
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia bude chtít v sobotu potvrdit venkovní výhru. Proti bude ale Prostějov, který potřebuje zabrat!

08.01.2021