Ve středu na hokej! Přiletí Jestřábi z Prostějova

Pozvánky na zápas
Ve středu čeká bílé hvězdy první domácí zápas kalendářního roku 2022. Celek z Vysočiny v něm přivítá nebezpečný Prostějov. Přijďte se pobavit, přijďte si zafandit. Utkání startuje v 17:30 hodin. Těšíme se na Vás.

SK Horácká Slavia Třebíč

Vstup do kalendářního roku 2022 bílým hvězdám vyšel. Horáci zvítězili v Sokolově 3:2 – zejména díky podařené první třetině, ve které skórovali hned dvakrát. Třetí gól z hole Martina Šťovíčka přišel ve druhém dějství, právě ten se nakonec ukázal být vítězným. Celek z Vysočiny předvedl solidní výkon založený na poctivé hře a obětavosti, jež občas hraničila s ochotou vlastního sebeobětování. Už proto putovaly tři body na Vysočinu zaslouženě.

„Povedlo se nám dobře vstoupit do zápasu a rychle se dostat do vedení, to bylo pro nás po dlouhé cestě důležité. Po zbytek zápasu jsme měli slušný pohyb, ale občas jsme špatně řešili situace, jestli jít napadat, nebo postavit střední pásmo, ale Pavka nás podržel a díky bojovnému výkonu jsme vyhráli,“ zhodnotil utkání v Sokolově Lukáš Nedvídek, který si v něm připsal jeden gól a jednu asistenci.

Spokojen byl také trenér Jaroslav Barvíř. Realizační tým se sice tentokrát musel obejít bez svého lídra Kamila Pokorného, avšak netypická situace neměla na výkon jako takový vliv. „Věděli jsme, že nás dnes čeká strašně těžký soupeř. Chtěli jsme hlavně hrát ve výborném pohybu a vrátit se ke hře, která nám přinášela úspěchy, tedy k jednoduchosti a dodržování systému. To se nám dařilo hlavně v první třetině, kterou jsme odehráli opravdu výborně, a eliminovali jsme domácí tým. Od druhé třetiny už to bylo horší, bylo těžké ukočírovat nažhavené hráče. Hru jsme v této části zápasu na náš vkus až moc otevírali, naštěstí jsme ale vedli už 3:1. Na konci druhé třetiny jsme udělali taktickou chybu a špatným střídáním jsme dali soupeři naději na snížení. To Sokolov využil pár vteřin před koncem tohoto oslabení, které jsme jinak odehráli velice dobře. Zbývalo osmnáct minut, které jsme ale chtěli za každou cenu urvat v náš prospěch. Soustředili jsme se na obranu a tato taktika nakonec slavila úspěch, takže máme tři body. Jsme za ně velice rádi a moc si vážíme toho, že jsme přerušili sérii proher. Teď musíme dobře zregenerovat a připravit se na domácí středeční zápas s Prostějovem. S vítězstvím nám i ta dlouhá cesta domů snad uteče lépe. Dnes jsme na lavičce postrádali kvůli zdravotnímu problému Kamila Pokorného, takže ho zaskočil David Dolníček. Celá kabina ale hlavního trenéra zdraví a přeje mu rychlé uzdravení. Dnes jsme hráli tak trochu i za něj,“ nechal se slyšet Barvíř.

Sestava Třebíče z posledního utkání: Jekel – Mlčák, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Zukal – Šťovíček, L. Bittner, Střondala – Krliš, Nedvídek, D. Sklenář – M. Zabloudil, Vodný, Gajarský – Křehlík, D. Michálek, Ferda.

STATISTIKY HRÁČŮ SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ

lídr kanadského bodování: Lukáš Nedvídek (4+18)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (14+7)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (4+18)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 91,95%, Jan Mičán 95,35%

LHK Jestřábi Prostějov

Prostějovu patří v aktuální tabulce pátá příčka. Jestřábi získali v dosavadním průběhu Chance ligy 57 bodů, tedy o 13 méně, než je tomu v případě Třebíče. Hlavní síla našeho středečního soupeře tkví zejména v ofenzivě. Prostějov má k dispozici řadu individualit, které jsou schopny rozhodovat zápasy.

Nejproduktivnějším Jestřábem je momentálně Petr Mrázek, který vstřelil 17 branek, k nimž přidal 18 přesných asistencí. Skvěle si vede rovněž Jan Kloz (12+22). Příliš pozadu není ani bývalý hráč Poruby Tomáš Jáchym (8+21) a dobrými statistikami se může pochlubit rovněž Martin Novák (9+18). Opomenout nesmíme výkony Jiřího Klimíčka, devětadvacetiletý obránce letos zaznamenal 4 góly a 19 asistencí. Na beka skvělá čísla, která Klimíčka katapultovala mezi nejlepší obránce soutěže. Zároveň dodejme, že prostějovský dres obléká útočník Petr Beránek, jehož si mohou pamatovat i třebíčští fanoušci. Beránek totiž strávil část loňské sezony právě na Vysočině.

Poslední dva zápasy Prostějovu příliš nevyšly. Alespoň ne výsledkově. Jestřábi nejdříve podlehli Litoměřicím na jejich ledě 3:5 a následně byla nad jejich síly pražská Slavia. Sešívaní na Moravě triumfovali výsledkem 4:3 v prodloužení.

A jak vidí středečního protivníka bílých hvězd kapitán Ladislav Bittner? „Čeká nás velmi silný soupeř, který preferuje útočný hokej. Mají dobrý pohyb a šikovné hráče. My budeme chtít do zápasu opět dobře vstoupit, nečeká nás nic jednoduchého. Věřím, že si fanoušci cestu na hokej najdou a že nás v novém roce přijdou podpořit.“

Sestava Prostějova z posledního utkání: Bláha (15. M. Altrichter) – Husák, Klimíček, P. Krejčí, Babka, Motloch, Vala – M. Švec, J. Kloz, Mrázek – P. Beránek, T. Jáchym, A. Havlík – Š. Jelínek, Martin Novák, Rudovský – Jiránek, Štefka, T. Koblížek.

Statistiky hráčů LHK Jestřábi Prostějov

Lídr kanadského bodování: Petr Mrázek (17+18)

Nejlepší střelec: Petr Mrázek (17+18)

Nejlepší nahrávač: Jan Kloz (12+22)

Procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Ondřej Bláha 90,62%, Martin Altrichter 90,8%, Marek Micka 90,48%

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!