Menu +

Velké sbohem. V třebíčském klubu končí bojovník Lukáš Paták

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Po vzájemné dohodě dnes ukončil své působení v klubu útočník Lukáš Paták. Třebíčský odchovanec si chce od vrcholového sportu odpočinout a věnovat se novým životním výzvám.
Sdílejte článek
 

Dnešním dnem končí jedna velká hokejová kapitola. Po vzájemné dohodě dal své sbohem třebíčskému hokejovému klubu bojovník a dříč Lukáš Paták. Sedmadvacetiletý hokejista se nyní chce věnovat novým životním výzvám. Zejména těm v civilním zaměstnání. Proto vedení klubu požádal o ukončení hráčské smlouvy, které mu po vzájemné dohodě vyhovělo.

„Cítil jsem, že je čas na změnu. Chci si teď od všeho trošku odpočinout. Začít novou životní kapitolu, hledat nové výzvy. Profesionálnímu sportu se nyní věnovat nebudu. Samozřejmě, že teď jsem plný emocí, všechno je to čerstvé. V Třebíči jsem strávil dlouhé roky, na které budu vždy vzpomínat v dobrém. Zažili jsme lepší i horší chvíle, ale tak už to ve sportu a také v životě chodí. Třebíč každopádně vždy zůstane v mém srdci. Na hokej budu chodit dál a kluky budu podporovat,“ pověděl ke svému rozhodnutí.

Lukáš Paták.

Lukáš Paták je dalším z řady třebíčských odchovanců, kteří dokázali zanechat nesmazatelnou stopu v seniorském hokeji. Obětavý bojovník vyčníval už v mládežnických kategoriích. Již tehdy byl patrný jeho značný potenciál. Patřil k lídrům svého ročníku, dokázal být platný na obou stranách ledové plochy. V ofenzivě rozhodoval zápasy, v defenzivě byl příkladným bojovníkem.

První starty za třebíčský „A“ tým stihl během sezony 2011/2012. Bylo jich sedm, přitom Paták už tehdy ukázal svou šikovnost, když se v nich dokázal dvakrát skórovat. Přesun do dospělého hokeje, tedy krok, jenž řada dalších hokejistů nezvládne, pro něj nebyl problém.

V dresu Horácké Slavie nakonec celkem odehrál 198 utkání. Během nich si na své konto připsal 36 kanadských bodů (19+17). Postupně se vyprofiloval v poctivého defenzivního útočníka, který je mimořádně platný, především svou zarputilostí a bojovností. Však také společně s Ondřejem Malcem a Tadeášem Králem vytvořili jeden z nejlepších defenzivních útoků Chance ligy. Byli to právě oni, koho trenéři často nasazovali proti největším hvězdám soupeře, přičemž trio dříčů zadaný úkol ubránit je, zvládalo na jedničku.

Lukáš Paták.

Sedmadvacetiletý Paták působil rovněž ve 2. lize. Zde oblékal dres Moravských Budějovic, Žďáru nad Sázavou, popřípadě Chotěboře. Ve všech zmíněných štacích patřil k tahounům. Celkově sehrál mezi mantinely třetí nejvyšší soutěže nastoupil do 83 zápasů (39+35).

"Lukáš Paták dnes požádal Horáckou Slavii o ukončení působení v Horácké Slavii Třebíč. Horácká Slavia Třebíč přeje svému odchovanci mnoho úspěchů v jeho dalším působišti a zároveň Lukáši Patákovi děkuje za mnohaleté odvedené sportovní služby pro HST,“ okomentoval Patákův konec sportovní manažer Radek Novák.

Do dalšího života přejeme Lukášovi jménem Horácké Slavie Třebíč jen to nejlepší.

Podobné články

Aktuální zprávy

Stadion v Moravských Budějovicích se pomalu chystá na zápasy Maxa Ligy

dnes
Aktuální zprávy

Odešel dlouholetý obránce HST a člen postupové party Karel Šefčík

12.07.2024
Aktuální zprávy

Na co se můžete těšit během léta?

03.07.2024