Menu +

Věříme, že to bude dobré řešení, říká o svém nástupu Roman Mejzlík

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Na pozici hlavního trenéra A týmu Horácké Slavie Třebíč nastupuje ostřílený Roman Mejzlík. Dvaapadesátiletý odchovanec třebíčského hokeje platí za respektovaného odborníka, který strávil několik posledních let u mládeže. Nyní se přesouvá k prvnímu týmu mužů. Jeho asistentem zůstává Jaroslav Barvíř.
Sdílejte článek
 

Na pozici hlavního trenéra prvního týmu bílých hvězd nastupuje dnešním dnem Roman Mejzlík. Dvaapadesátiletý odchovanec třebíčského hokeje má na svém kontě bohaté hráčské i trenérské zkušenosti.

Posuďte sami. V nejvyšší soutěži odehrál 499 utkání. Oblékal dresy Jihlavy, Zlína nebo Komety Brno. Pokaždé přitom patřil ke stěžejním útočníkům, kteří uměli rozhodovat zápasy. Během sezony 1989/1990 nakoukl rovněž do reprezentačního výběru tehdejšího Československa, kde odehrál tři střetnutí. Stejný kousek zopakoval ještě o rok později.

V závěru své bohaté kariéry okusil Roman Mejzlík nižší soutěže v Německu. Definitivní sbohem pak dal aktivní kariéře s příchodem ročníku 2001/2002, který strávil v Havlíčkově Brodě.

Hned poté se vydal na dráhu profesionálního trenéra. Tu započal na místě, kde s hokejem začínal – tedy v Třebíči. Pod palcem měl většinou mládežnické výběry bílých hvězd. Loni atakoval s třebíčskými dorostenci postup do dorostenecké extraligy. Pak ale zasáhl koronavirus.

Pro Romana Mejzlíka to nebude první trenérská zkušenost s dospělým hokejem. Již dříve totiž stál na střídačce Třebíče a jihlavské Dukly.

Zároveň jde o držitele trenérské licence A. Tedy té nejvyšší, kterou lze získat. O jeho zkušenostech a kvalitách proto nemůže být pochyb.

„S Jardou Barvířem jsme v kontaktu už několik dní. Dalekosáhle jsme o možnosti mého nástupu debatovali. Ta situace se vyvinula, jak se vyvinula, okolnosti všichni známe. Nakonec jsem se tedy rozhodl tu možnost přijmout. Věříme, že to bude dobré řešení. Co se týče přípravy, tam se nic zásadního měnit nebude. Samozřejmě máme s Jardou konzultace, ale není třeba dělat nějaké změny," líčí Roman Mejzlík.

Další informace s ohledem na vedení klubu vám přineseme v nejbližších dnech.

Podobné články

Aktuální zprávy

Nabídka funkčních triček s erbem HST

včera
Aktuální zprávy

Třebíčští mladí hokejisté, fotbalisté a florbalisté se potkali na jednom tréninku

před 2 dny
Aktuální zprávy

HST podepsala smlouvu o partnerství s KHNP na novou sezonu

18.06.2021