Víkend plný žákovských a mládežnických utkání a jejich výsledky

Mládežnický hokej
Další týden za námi a s ním i víkend, který utekl jako voda. I dnes přinášíme přehled zápasů, ve kterých se utkaly mladé oddíly Horácké Slavie, včetně komentářů trenérů a výsledků.

Bláznivé utkání se, dle slov trenéra Nikoly Marka, odehrálo v pátek na domácím ledě. Proti našemu týmu dorostu stanul soupeř z Havířova a napínavý zápas skončil až po samostatných nájezdech výsledkem 6:5. Zápas juniorky s Břeclaví byl kvůli nemoci soupeře odložen.

V sobotu se dařilo deváťákům, kteří porazili tým z Uherského Hradiště 9:3. „V zápase jsme byli lepším týmem, i když první dvě třetiny naše šance nekončily gólem. Ve třetí třetině nám to tam naštěstí napadalo,“ říká o průběhu zápasu trenér Malena.

Jako vyrovnané utkání v dobrém tempu se spoustou gólových šancí na obou stranách, popisuje venkovní zápas proti Dukle Jihlava mladších žáků B, trenér Zdeněk Sedláček a dodává: „Z naší strany bylo hodně zbytečných faulů, které soupeř v nájezdech potrestal, a to rozhodlo o výsledku 8:6.“ Ani oddíl starších žáků B v Jihlavě neobstál. Vinou individuálních chyb, potrestaných soupeřem i nevyužitých šancí našeho týmu, zápas skončil 7:2.

O první adventní neděli týmy HST hrály dokonce pět zápasů…Mladší žáci C zvítězili nad Technikou Brno 9:6 a trenér týmu, Štěpán Hrůza pochvalně komentuje: „Po první třetině jsme si řekli, že je potřeba přidat. To se nám povedlo a zápas jsme dotáhli k výhře,“ I starším žákům A se proti stejnému soupeři na domácí půdě dařilo a jak popsal Rosťa Malena, odehráli dobré týmové utkání, ve kterém se nenechali rozhodit agresivně hrajícím soupeřem a zaslouženě vyhráli.

Zápas 9. tříd se sice hrál v dobrém tempu, o výsledku ale rozhodlo prvních deset minut druhé třetiny a neproměněné šance. Domácí zápas proti Břeclavi tedy dopadl výsledkem 1:5.

O utkání dorostu proti Technice trenér Marek řekl: „Celý zápas se hrál ve velmi dobrém tempu, soupeř měl ale větší touhu vyhrát, což rozhodlo,“ a doplňuje, že tentokrát si náš tým nepomohl ani přesilovkami.

Hokejovou neděli uzavírá zápas juniorky proti znojemským s výsledkem 6:3 pro HST. „Šlo o těžké utkání s houževnatým a lepšícím se soupeřem. Vlastní nedisciplinovaností nás výhra stála spoustu sil s tím, že dvě pojišťující branky jsme vstřelili až v poslední minutě,“ hodnotí vítězný zápas trenér mužstva juniorů David Dolníček.

Sezona mládeže: Junioři po boji neprorazili, dorost obstál