Menu +

Víkendové dění u dorostu a žáků HST

Mládežnický hokej
Sezóna už běží a do tempa se dostávají i kategorie dětí a mládeže Horácké Slavie. Žákovské týmy odehrály svoje zápasy ve Znojmě a Velké Bíteši a dorost se o víkendu utkal s družstvem z Polska a Břeclavi.
Sdílejte článek
 

V pátek náš dorost skóroval na domácím ledu a polského soupeře porazil 3:1. Podle slov trenéra Nikoly Marka šlo o vyrovnané utkání: „I když nás brzdily zbytečné útočné fauly, odehráli jsme dobrou druhou třetinu a v závěru zápasu jsme zabojovali. Tam jsme dokonce ubránili soupeřovu přesilovku při power play 6 na 3,“ a zápas hodnotí jako „dobrý vstup do sezóny“.

Sobota patřila venkovním zápasům a žáci z řad HST byli úspěšní v polovině odehraných utkání. Ve Velké Bíteši hrály týmy starších žáků B s výsledkem 7:5 pro domácí. Naši mladší žáci D naopak tamní tým porazili 9:8. Trenér Zdeněk Sedláček oba zápasy hodnotí pozitivně, hokej se prý hrál v pěkném tempu.

Starší žáci A porazili znojemské družstvo 6:0 a jak výsledek hovoří a trenér Rosťa Malena potvrzuje, celý zápas měli naši kluci pod kontrolou a zaslouženě vyhráli. Zápas se spoustou šancí a gólů odehráli ve Znojmě mladší žáci C, soupeř byl ale o kousek lepší a hra dopadla 13:8 pro domácí tým.

9. třída odehrála svůj zápas v neděli v Jihlavě, kde se nedařilo, soupeř hrál lépe a porazil náš tým 15:1.

Jako „smolnou prohru“ hodnotí Nikola Marek nedělní utkání dorostu v Břeclavi s konečným výsledkem 4:3. „Příliš mnoho zbytečných faulů na útočné polovině a příliš přísná rozhodnutí rozhodčího,“ popisuje Marek.

Podobné články

Mládežnický hokej

Dorost i juniorka porazili lídry sousedních skupin

03.10.2022
Mládežnický hokej

První zápas juniorky, sezona se rozjíždí!

26.09.2022
Mládežnický hokej

Hokejový turnaj ročníku 2008

24.08.2022