Víkendový vítězný blonďácký double!

Aktuální zprávy
Zimní stadion města Třebíče KHNP aréna byla tuto neděli místem, kde by se emoce daly krájet. Chvíle neskutečného napětí vystřídaly výbuchy nadšení a štěstí a to hned dvakrát! Juniorka i dorost HST zvítězili ve svých soutěžích a zajistili si postup do baráží.

• ROZPIS BARÁŽE JUNIORŮ

• ROZPIS BARÁŽE DOROSTU

• Pojďme ale postupně a jak velí slušnost, začneme u “starších”. Finálové playoff Regionální ligy juniorů určilo jako soupeře hráčům HST kohouty z Tábora. První zápas byl odehrán v pátek na ledě v Táboře a ani zde se rozhodně nejednalo o emočně poklidný zápas. Soupeř byl v prvních dvou třetinách tím lepším mužstvem a na začátku třetí třetiny vedl dokonce 2:4. Na výsledku se hodně podepsaly především vstupy do první a třetí třetiny, ve kterých naše mužstvo vždy inkasovalo v prvních sekundách. Pak ale junioři HST převzali otěže zápasu, podařilo se jim vyrovnat, následující šance se jim ale bohužel nepodařilo proměnit. V závěru utkání, kdy poslední dvě minuty zápasu juniorka dohrávala v oslabení, bohužel 14 vteřin před koncem inkasovala branku a tím pádem úvodní zápas prohrála 4:5.

V rámci nedělní odvety v Třebíči bylo tedy nezbytné, aby se našim juniorům povedlo zvítězit a to minimálně o dva góly. Vítězství o jednu branku by znamenalo prodloužení, remíza či prohra pak prohrané finále. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a ve čtvrté minutě jsme šli do vedení 1:0 gólem Tadeáše Kuby. Bohužel druhou část první třetiny poznamenala dvě vyloučení, soupeř se dostal do hry a následně se mu podařilo ještě srovnat skóre. V první minutě druhé třetiny šel Tábor do vedení a hráčům HST nezbývalo nic jiného, než se zvednout a pořádně zabrat. A tak se i stalo. V rozmezí 26 a 31 minuty střílíme 3 góly (Lukáš Přidal, Adam Kříž, Denis Štorek) a jsme jasně lepším mužstvem. Soupeř reaguje oddechovým časem, snaží se srovnat hru, to se mu ale úplně nedaří a do konce druhé třetiny inkasuje ještě další dva góly z hole Zdenka Hudečka a Jakuba Hykla. Po druhé třetině vede naše juniorka 6:2 a vše nasvědčuje poklidu ve zbytku zápasu. Ale omyl! Prvních pět minut třetí třetiny vrací soupeře z Tábora do hry dva góly, stav 6:4 pro HST a hraje se o vše! I naši trenéři reagují oddechovým čase a snaží se mužstvo uklidnit. Následuje 15 hororových minut, závěrečná powerplay soupeře, dva naše vyhozené puky těsně míjí soupeřovu bránu, Tábor několikrát nebezpečně střílí od modré, vzájemné vyloučení 9 vteřin před koncem po strkanici před bránou a KONEC! Neskutečný výbuch radosti, třebíčští junioři vyhrávají Regionální ligu a postupují do baráže o Ligu juniorů. KHNP aréna bouří! Blonďáci GO!

Družina juniorů s trenéry Davidem Dolníčkem a Jardou Barvířem

Ihned po explozi radosti z úspěchu juniorů jdou na led dorostenci HST. Pro pořádek se ale musíme vrátit ještě ke středě a pátku, kdy naši kluci hráli utkání v Náhodě a doma s karlovarskou Energií. Obě utkání zvládl dorost vítězně, kdy HC Náchod porazil 6:2 a Energii Karlovy Vary 4:1. Těmito výsledky se dostávají do vedení finálové skupiny Ligy dorostu a zároveň už v pátek si zajišťují právo účasti v barážové skupině o extraligu dorostu. Bylo by chybou si myslet, že nedělní zápas s Polskou reprezentací U16 bude pouhou formalitou. Polákům jde o postup a oběma mužstvům o první místo v soutěži! I přes to, že naši dorostenci jsou lepším mužstvem, zápas se nevyvíjí dobře. Nejdříve prohráváme 0:2, ale daří se nám srovnat brankami Tomáše Suchánka a Filipa Svobody. Bohužel 10 vteřin před koncem druhé třetiny opět inkasujeme a do poslední třetiny vstupujeme s jednobrankovým mankem. I přes tlak v závěrečné třetině, se nám nedaří vsítit gól. Soupeř, pouze brání a vyhazuje puky. Gól ne a ne padnout. Přichází závěr celého utkání, Třebíč si bere oddechový čas, budeme hrát powerplay, jde se na to. Stadión šílí, oslavující junioři svým mladším kolegům vytváří neskutečnou atmosféru. A pak to přijde, Matěj Mojdl dává gól a vyrovnáváme, chybí 4 vteřiny do konce. Neskutečná euforie. Základní hrací doba končí a následuje pět nájezdů, které rozhodnou o vítězi Ligy dorostu. Neskutečné drama pokračuje, naši kluci se drží za ramena na střídačce. Zahajujeme nájezdy, první jede Broňa Daněček a proměňuje! Jak odpoví soupeř z Polska? Náš gólman Ondra Málek nedává polskému střelci šanci. Jako druhý za HST vyráží na nájezd Fanda Bláha a střelou dává gól! Druhý polský hráč opět ztroskotává na našem brankáři. Třetí nájezd nás může hodně posunout k vítězství a tak se i stává, Filip Svoboda proměňuje a vedeme 3:0! Definitivní vítězství tak drží v rukou brankař Málek a daří se mu jej udržet. Vedeme 3:0 a nájezdy končí! Ani po třetí soupeř neuspěl! Výbuch radosti podruhé za nedělní odpoledne! Na led vbíhají i junioři a následuje společná oslava a zdravice divákům. Obrovská vlna euforie, vítězný double dokonán! Blonďáci GO!

Družina dorostu s trenéry Zdeňkem Sedláčkem a Nikolou Markem

Juniorka i dorostenci mají za sebou neskutečně úspěšné působení ve svých soutěžích v sezóně 2021/2022, ale jak znělo v jedné z písní z kabiny juniorky “tento příběh ještě nekončí”! Obě mužstva postoupila do baráží vyšších soutěží a blonďáci bojují dál. Na juniory čeká baráž s valachy ze Vsetína a to na dva vítězné zápasy. Hrací dny jsou následující čtvrtek, sobota a případně pondělí. Dorost jde hrát o extraligu a to formou barážové tabulky, kdy ho čeká 6 zápasů se soupeři z Tábora, Havlíčkova Brodu a opět s reprezentací Polska U16. S každým soupeřem se utká dvakrát a soutěž se bude hrát až do 16. dubna 2022. Takže příběh nekončí, držme stále klukům pěsti a bloňdáci GOOOO!

Chcete vidět hvězdy světového hokeje v akci? Stále máte možnost!