Vyrovnání nás nepoložilo, ubojovali jsme druhý bod, chválí Tomáš Vondráček

T ř e b í č - Třebíč se veze na vítězné vlně, kterou nepřerušily ani velmi dobře hrající Litoměřice. Ačkoli šli domácí do vedení, dokázali Třebíčští nastřílet ve druhé třetině tři branky v řadě, přičemž dvě vsítil Tomáš Vondráček, kterého jsme si po zápase pozvali k redakčnímu mikrofonu, aby zápas zhodnotil.

Tomáš VONDRÁČEK

Už pátá výhra v řadě posunula Horáckou Slavii na skvělé třetí místo v tabulce hned za dvojici superfavoritů, ještě loni extraligovou Mladou Boleslav a ´finalistu loňského ročníku první ligy z Ústí nad Labem. Vítězství v Kalich Areně se ale nerodilo lehce. Slavisté od šestadvacáté minuty prohrávali, 1:0, jenže ve druhé periodě nasázeli nešťastnému mladému Sparťanovi v brance Stadionu Sedláčkovi hned tři branky, jednu hezčí než druhou. Domácí, odpověděli velmi rychlou a velmi šťastnou brankou na začátku třetí třetiny a vyrovnali v power – play po nedůrazu jednoho z třebíčských beků. Hned v první minutě prodloužení urval druhý bod a vítězství pro Třebíč Vilém Burian po krásné spolupráci se Stanislavem Dietzem a Davidem Ostřížkem.

“V první třetině se hrál myslím vyrovnaný hokej, šance byly na obou stranách. Druhou třetinu jsme vyhráli 3:1. Škoda, že jsme minutu a půl před koncem třetí třetiny dostali ten vyrovnávací gól. Bylo ale výborné, že nás to nepoložilo a že jsme v prodloužení ubojovali druhý bod,“ hodnotí dvougólový střelec večera Tomáš Vondráček.

Horáci mají na marodce hned pětici hráčů, navíc kabinou se šíří jakási viróza, která v každém zápase skolí některého z hráčů. Ale to právě hráče semklo a ti, kteří se místo marodů dostali do hry, podali výborný výkon na hranici svých možností, podpořený kolektivním bojovným přístupem všech hráčů.

“Určitě nás semkne, když takhle bojujeme a skáčeme do střel, to vždycky pomůže,“ pokyvuje hlavou jednadvacetiletý sto a devadesát centimetrů vysoký třebíčský odchovanec.

Tomáš Vondráček byl až do jedenáctého kola mlčícím střelcem, ale v Kalich Areně se trefil do sítě domácího týmu hned dvakrát. A obě branky opravdu stály za to.
“U první branky mi Vilda Burian dával puk do rohu, já jsme vybruslil na kruh a David Ostřížek clonil před bránou. Tak jsme to tam zkusil vystřelit a gólman asi nic neviděl, takže to tam padlo. Při druhém gólu prošel puk brankáři pod rukou, takže taky takové nečekané. Ale za góly jsem samozřejmě rád,“ popisuje velmi skromně své dvě krásné trefy Tomáš Vondráček. Oba góly rozveselily zhruba dvacítku třebíčských fanoušků, kteří za týmem na sever Čech přicestovali. Zvláště druhá branky po individuální akci a prudké střele, na kterou brankář nedokázal reagovat, byla doslova výstavní.

Jak už je uvedeno výše, domácí hokejisté dokázali v závěru utkání smazat dvougólové manko a urvali alespoň bod. Třebíčští si připsali body dva.
“Myslím si, že ty dva body jsou dobré, byl to vyrovnaný zápas a domácí si za svůj výkon aspoň ten jeden bod taky zasloužili,“ uzavírá hráč s číslem pět na dresu pozápasové povídání.