Výsledky prvního prosincového víkendu

Co nadělila naše mládežnická a žákovská mužstva soupeřům o Mikulášském víkendu? Dvě třetiny z odehraných zápasů skončily výhrou pro HST, což je služná bilance a to tím spíš, že napříč kategoriemi panují trable s nemocemi i zraněními.

V pátek se na domácím ledě vystřídaly týmy starších žáků A s juniorkou a obě mužstva soupeře porazila. Žáci hráli proti Příbrami, zápas skončil výsledkem 5:3 a trenér Rosťa Malena hodnotí výkon mužstva jako výborný a výhru tedy jako zaslouženou. Juniorský tým zvítězil nad Břeclaví 3:2 po samostatných nájezdech. Napínavý zápas detailněji popsal trenér juniorky David Dolníček: „Po problémech se složením sestavy se nám první dvě třetiny hra příliš nedařila, především přesilové hry. Poslední třetinu jsme ale zvedli obrátky a zaslouženě vyrovnali. V nájezdech jsme byli o jeden lepší a v bráně nás skvěle podržel Vejmelka.“ Dorost hrál v Kolíně a po velmi dobrém výkonu celého mužstva, kdy si soupeř gólově neškrtl, utkání skončilo 0:4.

V sobotu vyjela družstva žáků A a C až do Českých Budějovic, domů se ale vracela bez bodů. Mladší žáci C byli poraženi tamním týmem 3:12. „První půlku zápasu jsme odehráli dobře. V druhé nám došly síly, chyběl tomu pohyb a soupeř nás trestal,“ hodnotí sobotní výkony Rosťa Malena a k souboji starších žáků A, kteří v ČB prohráli 0:10, dodává: „Po pátečním těžkém utkání jsme na zápas dojeli v deseti a kvůli zranění jsme poslední třetinu dohrávali dokonce v devíti, což se pochopitelně promítlo do naší hry.“

Ani v neděli neměli mladí hokejisté HST volno a hrálo se jako o život. Junioři se statečně utkali s Kroměříží, ale četná zranění a onemocnění v kádru způsobila, že tým prohrál po samostatných nájezdech 2:3. Mužstvo dorostu svým bojovným výkonem porazilo telčské Ledové draky 4:1 a pro tento víkend se stalo absolutně neporaženým. Také žákům se doma, proti týmům z Ledče nad Sázavou, dařilo. Mladší žáci D podle slov trenéra Maleny po vlažném začátku převzali zápas do svých rukou a zasloužili si výhru 8:6. Starší žáci B měli zápas pod kontrolou již od samého začátku a Ledeč porazili 6:4.