Menu +

Za góly se už nehoním, ale jsem rád, že můžu pomoct týmu, říká autor hattricku Dočekal

Ohlasy po utkání
Bílé hvězdy sehrály ve Frýdku-Místku parádní zápas, možná nejlepší v aktuální sezoně. Bittner a spol. domácí soubor od první minuty přehrávali a výsledek 5:1 hovoří jasnou řečí. Hattrickem se na demolici Frýdeckomísteckých podílel Martin Dočekal. Třebíčská devadesátka díky tomu pokořila hranici třiceti vstřelených branek v základní části.
Sdílejte článek
 

V sobotu jste dominantním způsobem porazili Frýdek-Místek. Byl to váš nejlepší výkon v sezoně?
To nevím, ale zápas jsme dobře začali, i když je fakt, že soupeř nám toho tentokrát dovolil fakt hodně. Dost propadali, nedrželi se systému, což nám umožňovalo přecházet do rychlých protiútoků, které jsme využili. Zároveň musím pochválit naši obranu, kluci hráli dobře, nic zbytečného nevymýšleli.

Když jsem se po minulém utkání ve Frýdku bavil s Davidem Michálkem, říkal mi, že vám jejich styl sedí právě proto, že hrají dost ofenzivně. Souhlasíš?
Co si vybavuju minulý a předminulý zápas ve Frýdku, udělali jsme tam takovou loupež, protože domácí v obou případech dlouho vedli, přičemž, nám se nakonec podařilo zápasy otočit. Ale jo, hrají hodně otevřeně, což nám sedí. Troufám si říct, že z rychlých protiútoků dokážeme dát góly komukoliv.

Utkání jsi odstartoval gólem hned ve druhé minutě...
Ta střela mi nesedla, ale mám pocit, že se odrazila od brusle obránce a šla brankáři přímo mezi betony. Vyplynulo to ze situace, proházeli jsme lajny a já k sobě dostal dva dravce, kteří výborně bruslí. Vybojovali mi to.

Svůj druhý a třetí gól bys popsal jak?
Druhý gól padl z přesilovky, najel jsem si mezi kruhy a viděl, že jejich obránce cloní brankáři ve výhledu. Navíc tam parádně stál i Láďa (Bittner pozn. red.), takže na mně bylo trefit bránu, což naštěstí vyšlo. Třetí gól byl o tom, že jsem dostal přihrávku zpoza brány. Sice jsem stál mezi několika hráči, ale nikdo mě nehlídal, dokonce mi neatakovali ani hůl. Střela byla mířená k tyči, myslím, že brankář neměl moc šancí reagovat.

Na svém kontě máš letos už 30 gólů, to potěší, co?
Jasně, ale když to řeknu blbě, ve svém věku se už za góly nehoním. Hlavní je, že můžu pomoct týmu, abychom v tabulce skončili co nejlépe.

Sleduješ postavení v tabulce a případné soupeře pro play off?
Člověk se může dívat, tabulka je ale tak zamotaná, že v úvahu přichází šest nebo sedm týmů. Soustředíme se proto sami na sebe a na to, abychom uhráli šestku.

Říkáš šestku, ale uhrát umístění v top čtyřce a začínat play off doma by byla ještě větší výhoda, ne?
Upřímně? Nemyslím si, že je výhoda začínat play off doma. Zažil jsem už dost takových sérií a vždycky mi vyhovovalo spíš to, když jsme začínali venku. Když totiž začínáš doma a první zápas se ti nepovede, dostaneš se pod velký tlak. Naopak když začínáš venku a první zápas zvládneš, je to velká výhoda.

Další zápas hrajete až ve čtvrtek. Vítáš větší prostor pro regeneraci?
Většina dostala dva dny volno s tím, že někteří jdou na led i v pondělí. Hlavně kluci, kteří byli zranění nebo hrají míň. Osobně si volno užívám pracemi na baráku, takže snad mě to nesedře. (směje se) A samozřejmě taky s rodinou. Musím ale říct, že bych nejradši hrál třikrát týdně. Nemám rád reprezentační přestávky nebo delší pauzy, to mě zabíjí.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024