Menu +

Zase stejná písnička, smutně konstatoval David Dolníček

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Stále stejná písnička, dalo by se říct o zápasech Horácké Slavie v poslední době. Velký tlak domácích, velké šance a pak lacino získané vedení soupeře. Tento scénář se opakoval i v utkání se Sarezou. Domácí pak sice dokázali brankami Davida Dolníčka a Lubora Dibelky skóre otočit ve svůj prospěch, ale další branky Třebíčští přidat nedokázali a to ani z těch nejvyloženějších šancí. Utkání tak nakonec skončilo opět ztrátou další tří důležitých bodů.
Sdílejte článek
 
O vánoční přestávce prošel kabinou Horácké Slavie poměrně velký průvan. Dva hráči museli balit své věci, další odešel na střídavý start. Čtyři nové tváře do týmu přišly a hru se opravdu podařilo oživit. Utkání se Sarezou Ostrava však ukázalo přetrvávající bolest třebíčského hokeje, kterým je neproměňování šancí. Především kvůli tomuto problému dnes v Třebíči nezůstal ani bod. Tohoto problému si je vědom i jeden ze dvou domácích střelců zápasu David Dolníček.


David Dolníček

David Dolníček

„Pořád se tady opakuje ta stejná písnička. Tlak, velké, ale bohužel neproměněné šance, vzadu dnes byla také dost velká okna. Soupeř byl lehkonohý a jeho brejky byly hodně nebezpečné a prostě nám ty góly dali, my jim ne, " stručně, leč výstižně hodnotí šikovný útočník.


Centr prvního nově složeného útoku Šúrek – Dolníček – Sedlák nastoupil po jednozápasové pauze. Musel nuceně odpočívat v derby s jihlavskou Duklou.
„Byla to nějaká viróza, měl jsem napadené dýchací cesty, takže jsem musel jeden zápas vynechat. Dneska to ještě nebylo ono, dost jsem se trápil.“


Běžela šestadvacátá minuta, když David Dolníček poprvé po dlouhé době rozjásal hlediště třebíčského stadionu. Svoji přesilovkovou trefu viděl takto: „Hráli jsme přesilovku a chtěli jsme ji hrát jednoduše, takže jsem zkusil od modré vystřelit. Vyměnili jsme si puk s Trončou (Marek Trončinský – pozn. red.) a zkusil jsem vystřelit. Kluci před bránou perfektně clonili, takže to zapadlo do brány.“


Do Šumperka a do Havířova teď budou třebíčští hokejisté zajíždět v následujících dvou kolech.
„Myslím, že herně to dneska nebylo špatné, ale bohužel. Musíme zlepšit hru dozadu, odstranit ty okna. Asi ale bude muset Michal Nedvídek vychytat nulu, abychom se chytli,“ s jasnou nadsázkou v hlase a v narážce na neproměněné šance ukončil pozápasové hodnocení David Dolníček.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020