Menu +

Závěr základní části zavede bílé hvězdy do Kolína

Pozvánky na zápas
Ideální možnost k návratu na vítěznou vlnu budou mít třebíčští hokejisté v pondělí na ledě Kolína. Kozlové už letošní ročník dohrávají pouze z nutnosti, čemuž odpovídají jejich poslední výsledky. Horáci si budou chtít pojistit začátek předkola na domácí půdě (stačí jim uhrát bod) a stejně tak bude v sázce získání herní pohody, protože ve čtvrtek už nebude cesty zpět. Začínáme v 18:00 hodin.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Poslední zápas základní části zavede bílé hvězdy do Kolína. Tedy k soupeři, který sezonu dohrává už jen z povinnosti. Snad i proto by se Horáci měli právě díky tomuto střetnutí dostat zpět na vítěznou vlnu, což je před čtvrtečním startem předkola play off to nejdůležitější. K získání tolik potřebné pohody totiž nepomohlo ani druhé derby Vysočiny, v němž Horácká Slavia nestačila na Jihlavu poměrem 1:3. Jediné pozitivum z tohoto střetnutí je snad jen uzdravení Václava Krliše, šikovný útočník se k hernímu vytížení vrátil takřka po měsíční pauze. Čestný úspěch Horáků zaznamenal proti Dukle člen čtvrté útočné formace Tomáš Křehlík, jemuž puk přesně naservíroval Radim Ferda. Závěr vyhroceného mače okořenilo, jak už je při derby zvykem, hned několik strkanic a potyček. „Na nás je vidět, že na nás padla deka a teď se v tom babráme. Jihlava vstoupila do zápasu lépe a měla šance. Poté, když jsme se začali trochu zvedat a chtěli jsme si pomoct přesilovkou, tak jsme v ní propadli a dostali úplně laciný gól. Do druhé třetiny jsme vstoupili lépe a měli jsme nějaké šance, ale dostali jsme opět laciný gól, který nám soupeř doslova dostrkal nohama do brány. Ve třetí třetině jsme se to pokusili otočit, ale bohužel se to už nepovedlo,“ hlásil v pozápasovém hodnocení David Dolníček.

Na ledě Kolína bude v sázce start předkola na domácím ledě, k jeho jistotě potřebují bílé hvězdy uhrát alespoň jeden bod. Pokud by totiž v základní hrací době prohrály a zároveň Slavia vyválčila tři body proti Benátkám nad Jizerou, startovalo by předkolo právě na její půdě – tedy v Edenu. Oba týmy by sice měly shodný počet 55 bodů, ale ve prospěch sešívaných by hovořila příznivější bilance z letošních vzájemných utkání.

Poslední zápas Třebíče: SK Horácká Slavia Třebíč – HC Dukla Jihlava 1:3

SC Kolín

Jak už bylo řečeno, Kozlové sezonu dohrávají pouze z povinnosti. V pondělí je totiž jistojistě čeká letošní derniéra, neboť soubor trenéra Martínka už do předkola postoupit nemůže. I kvůli tomu Kolínští uvolnili jednoho ze svých elitních útočníků Jana Veselého do Hradce Králové. Největší zbraní Středočechů je bezesporu první útočné komando složené z Davida Šafránka (21+18), Zdeňka Krále (6+29, potažmo Václava Jankovského (13+21) Skvěle si vede také obránce Jakub Husa (10+21), který patří k nejproduktivnějším bekům celé soutěže. Zbytek týmu už z bodového hlediska výrazně zaostává. O chabé formě Kozlů svědčí především jejich aktuální výsledky. Porážky od Šumperka 2:5, Jihlavy 2:8 a také od Vrchlabí 3:6 rozhodně nejsou dobrou vizitkou.

Poslední zápas Kolína: HC Stadion Vrchlabí – SC Kolín 6:3

Sestavy z posledního zápasu

SK Horácká Slavia Třebíč:

Jekel – L. Chalupa, Nedbal, Tejnor, Zukal, Vodička, Furch – Bittner, Šťovíček, Psota – Vodný, Nedvídek, Krliš – P. Beránek, Michálek, Š. Kratochvil – Křehlík, Malý, Ferda – Oščádal.

SC Kolín

Sajdl (O. Martínek) – Husa, Muška, Váchal, Pýcha, Blaha, Zdeněk – Jankovský, Šafránek (C), Z. Král – Zumr, Semirád, J. Stehlík (A) – Síla, Štohanzl, Petržilka – Kopecký, Kozák, Němec – Mašín.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Ve středu zápas o všechno. Která ze Slavií se bude radovat?

16.03.2021
Pozvánky na zápas

Bitvu dvou Slavií čeká za vyrovnaného stavu série přesun na pražské kolbiště

13.03.2021
Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje. Horáky čekají dva zápasy ve dvou dnech proti Slavii

10.03.2021