Menu +

Zlepšili jsme hru ve středním a obranném pásmu, zapracovali jsme na tom, konstatuje Jaromír Šindel

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Odvetné přípravné utkání s Chrudimí přineslo svižný hokej, vyrovnaný průběh utkání a nakonec i vyrovnaný remízový výsledek 2:2. V dovednostní disciplině - samostatných nájezdech - pak byli lepší domácí. Jediný nájezd totiž proměnil Petr Zahradník, zatímco Pavel Míča střelcům Chrudimi nepovolil jediný zásah. V dobrém světle se ukázala posila obranných řad Radim Ostrčil. “Chceme, aby u nás hrál, aby byl členem našeho kádru,“ uvedl po utkání na jeho adresu kouč Jaromír Šindel.
Sdílejte článek
 
TRE-JIH
Martin Hosták


Třebíčští proti Chrudimi opět nenastoupili kompletní. Volno tentokrát dostal forvard Marek Laš a golman Jakub Lev, naopak v sestavě Horáků se objevila nová tvář, dvacetiletý urostlý obránce Radim Ostrčil.
Mladá sestava Horácké Slavie i ve druhém utkání s Chrudimí dokázala být zkušenějšímu soupeři více než vyrovnaným soupeřem. Třikrát chyběly při tyčkách z holí Milana Přibyla a Jana Káni jen centimetry k vítězné brance, což potvrdil i trenér Východočechů Martin Hosták.


“Zápas měl překvapivě dobré tempo a líbil se mi. Nehráli jsme celý zápas dobře, byly tam pasáže, kdy se mi to líbilo a hráli jsme to, co jsme si řekli. Pak tam z naší strany byly sekvence, kdy to nebylo ono, kdy jsme nehráli dostatečně důrazně. Soupeř nás chvilkami přehrával, měli jsme štěstí, že tam byly nějaké tyčky. I my jsme si však vypracovali některé šance, takže zápas byl v zásadě vyrovnaný. Hlavně jsme soupeře posadili na koně zbytečnými vyloučeními v závěru a tím pádem jsme byli pořád pod tlakem. Jinak si myslím, že to byl zápas odpovídající tomu období přípravy, v němž se nacházíme.“


Dva zápasy spolu odehráli oba soupeři v přípravě, oba měly vyrovnaný průběh i skóre. Ačkoli Chrudim má hodně zkušený kádr prošpikovaný hráči s množstvím extraligových utkání na kontě, třebíčští mladíci se nenechali zahanbit, soupeře se nezalekli a odvedli dobrou práci.


“Nevím, čím to je, asi nějaká náhoda. Nepřikládám tomu nějaký velký význam. My jsme ještě nebyli složení v pětkách tak, jak budeme hrát, neměli jsme ještě přesilovkové formace. Tohle všechno se ještě může změnit. S Třebíčí hrajeme vyrovnané zápasy vždycky a myslím, že to tak bude i v sezóně. My se pořád učíme nějaké věci a jsem rád, že se ve hře už začaly objevovat. Na druhu stranu jsou i věci, které musíme dělat líp. Je to prostě přípravné utkání a to, že to dvakrát skončilo 2:2, je spíš náhoda.


TRE-JIH
Jaromír Šindel


Kouč domácích hokejistů Jaromír Šindel tentokrát musel svůj tým pochválit. Změnu oproti minulým zápasům viděl hlavně ve zlepšení obranné hry a lepší hře mužstva ve středním pásmu.


"Po zápase s Vídní, v němž jsme měli trošku problémy s obranou, jsme se věnovali defenzivě, začali jsme na tom pracovat, abychom hru v obraně zlepšili. Myslím si, že především ve středním pásmu i v obranné třetině bylo podstatné zlepšení. Samotné utkání naše mužstvo zvládlo dobře, soupeř má velice kvalitní kádr, jeho hráči jsou velice zkušení a má to promícháno mládím z Pardubic. Myslím si, že Chrudim bude hrát hodně vysoko. My jsme s nimi dvakrát hráli 2:2, takže jsme jim byli dá se říct vyrovnaným partnerem,“ pochválil tentokrát hru svých svěřenců Jaromír Šindel.


Vládce domácí střídačky také zhodnotil hru nové posily do obrany, Radima Ostrčila, kterou mohli diváci vidět v třebíčském dresu vůbec poprvé.


“Vyzkoušeli jsme dnes Radima Ostrčila. Sice bylo uvedeno, že ho zkoušíme, ale chceme, aby tady hrál. Kamil Pokorný už dodělává poslední věci potřebné pro to, aby se stal Ostrčil naším právoplatným hráčem a stal se členem našeho kádru. U dalších jmen, o kterých uvažujeme, záleží na situaci v extraligových klubech. Do neděle bychom však měli znát jména dalších hráčů, kteří k nám přijdou,“ nechává třebíčský lodivod soupisku mužstva stále ještě otevřenou.

Podobné články

Ohlasy po utkání

VIDEO: Ohlasy trenérů a Martina Šťovíčka po utkaní s Benátkami nad Jizerou

včera
Ohlasy po utkání

VIDEO: Ohlasy trenérů a Tadeáše Krále po utkaní s Benátkami nad Jizerou

před 3 dny
Ohlasy po utkání

Gól vždycky potěší. Zvlášť, když jsem na něj čekal delší dobu, říká Jan Václavek

23.01.2020
×
Odehrané 18:00 | Muži
HC Slovan Ústí nad Labem
SK Horácká Slavia Třebíč