V prvním přátelském utkání Třebíčští podlehli Hradci Králové 2:4

T ř e b í č - V prvním ukání Horácká Slavia podlehla na domácím ledě celku z Hradce Králové. Po nerozhodné úvodní části 1:1 hosté ve druhé třetině vstřelili dvě branky. Ve třetí třetině domácí sice snížili, ale poslední slovo měli hosté, kteří na třebíčském ledě zvítězili 2:4. Fotografie z utkání najdete TADY.

přát., úterý 1.8.2006
2:41:1, 0:2, 1:1
HKR HKR
Branky a nahrávky: 18. Přibyl (Ščerban), 43. Pelán - 14. Suchý Pavel (Fišer), 24. Koudelka (Suchý Petr), 24. Vondráček (Koudelka), 44. Fišer (Haluza). Diváci: 450.
SK Horácká Slavia Třebíč: Valent - Šefčík, Bulička, Hrbáček, Sedláček, Ščerban, Sláma, Dvořák, Pálka, Krčál, Dolníček, Látal, Handlovský, Oliva, Oberreiter, Čech, Zahradník, Přibyl, Pelán, Sobotka, Ludvík.
Mountfield HK: Hylák - Toužimský, Mocek, Hendrich, Pazdera, Suchý, Burian, Višňák, Daňo, Šebek, Roubík, Potůček, Domin, Koudelka, Vondráček, Haluza, Suchý, Šimoníček, Volráb, Petružálek.

Již od prvních minut bylo znatelné, že oba soupeři nastoupili v prvním zápase po dlouhé době. Hrál se sice překvapivě rychlý hokej, který se ovšem neobešel bez četných nepřesností. V 7. minutě domácí nevyužili první přesilovku. Hosté to dokázali dokonale potrestat, když ve 14. minutě vystřelil nad lapačku domácího Valenta neobsazený Pavel Suchý. Domácí brankář neměl šanci tuto umístěnou střelu chytit - 0:1. V 18. minutě si však v útočném pásmu vyměnili kotouč Ščerban s Milanem Přibylem a druhý jmenovaný umístil kotouč do odkryté brány hostů - 1:1. Tímto výsledkem také úvodní třetina skončila.

V úvodu prostřední části měl obrovskou šanci hostující Burian, který po vydařené střele trefil tyčku Valentovy branky. Ve 24. minutě Hradečtí využili chyby domácí obrany a Martin Koudelka po samostatném průniku překonal nadvakrát domácího brankáře - 1:2. O deset vteřin později pak zvýšil náskok hostů Roman Vondráček - 1:3. Domácí byli po těchto brankách jdoucích rychle za sebou zaskočeni.

Ve 43. minutě se domácím podařilo po závaru snížit. Do brány kotouč dotlačil domácí Pavel Pelán - 2:3. Třebíčská radost ze snížení však netrvala ani minutu. Ze samostatného úniku překonal Valenta hostující Miroslav Fišer - 2:4. Poté se blýskl vydařenými zákroky debutant v třebíčské kleci Michal Valent. Horácká Slavia však branku i přes šance vstřelit nedokázala, a tak si Hradec Králové odvezl z Třebíče vítězství.