Menu +

SAR-TRE 2:1 - Sareza procitla ze spánku, Horácká Slavia odjíždí s prázdnou

Reportáže
T ř e b í č - Sareza Ostrava přivítala po pěti porážkách v řadě Horáckou Slavii, která přijela do severomoravské metropole naopak nabuzena pondělním vítězstvím. Pomyslné štěstí se od červenobílých odklonilo a všechny tři body zůstaly v Ostravě, která zvítězila těsně 2:1. Jediný, kdo překonal Jakuba Čecha v brance Sarezy, byl Bedřich Ščerban, který vyrovnával na 1:1. O vítězství Ostravanů rozhodl Marek Badžo, který v čase 43:44 překonal Martina Růžičku střelou mezi betony. Vyrovnat se už červenobílým nepodařilo, Sareza Ostrava tak po pěti porážkách zabrala a snížila náskok Horácké Slavie na pět bodů. Odčinit tuto porážku budou moci Slávisté příští středu, kdy zajíždí na led beznadějně poslední Olomouce, a poté v sobotu 3.2., kdy přivítají lídra soutěže z Ústí nad Labem.
Sdílejte článek
 
39.kolo, středa 24.1.2007
SAR SAR
2:10:0, 1:1, 1:0
TRE TRE
Statistiky
Branky a nahrávky: 31. Holík (Holuša, Klimek), Badžo (Valušiak, Ovšák) - 35. Šcerban (Rehák). Rozhodčí: Kočí - Barteček, Koliba. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 420. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.
Sestavy
HC Sareza Ostrava: Čech – Ovšák, Mocek D., Palík, Holík, Vajda, Tesařík, Mocek J., Vnenk – Šebesta, Boháč, Bokroš – Klimek, Sochorek, Holuša – Gelačák, Badžo, Valušiak – Dušek, Janečka, Glas.
SK Horácká Slavia Třebíč: Růžička – Ščerban, Rehák, Vomela, Bulička, Hrbáček, Sláma, Dvořák, Ševčík - Laš, Dolníček, Pšurný - Handlovský, Oliva, Kubica - Čech, Zahradník, Látal - Přibyl, Burian J., Buček.

Komentář k zápasu

Zápas dvou horkých kandidátů na play-off začal domácí tým mnohem aktivněji, i když šancemi se to příliš nehemžilo. Ve 2. minutě Badžo s Valušiakem z chumelenice, která řádila nejen za zdmi stadionu, ale i před Růžičkou v hostující svatyni, branku nevstřelili, stejně si vedl o minutu později Glas, který minul zcela odkrytou branku po Janečkově křižném pasu. Boháč naopak protáhl třebíčského gólmana ranou od modré a dorážející Šebesta neměl potřebné štěstí. A když se Badžem vyslaný touš toulal od brankářových betonů líně po brankové čáře mimo tři tyče, zaměstnala Třebíč poprvé také ostravského Čecha Slámovou jedovkou od modré. V téže 10. minutě při přesilové hře musel domácí brankář opět čelit útočníkům v bílých dresech - betonem zasáhl proti Lašově střele. Ve 13. minutě po ose Burian – Buček mířil druhý jmenovaný Čechovi do hrudi. Ve 14. minutě domácí Holuša protáhl Růžičku z mezikruží, jako následně Glas, jenž stanul brankáři tváří v tvář. První pokus stihl třebíčský hráč úspěšně vyrazit, druhý namířil domácí borec mimo tři tyče. A když za Ostravu Badžo nenašel skulinku mezi betony a za Horáckou Slavii Laš nadvakrát a ani Zahradník při sólu se závěrečnou sirénou nepřelstili Čecha, skončila třetina bez branek.

Vyrovnaný obrázek hry přinesla i část následující - vyrovnaný ale stejně dobrou ofenzivní snahou domácího výběru jako Horešovského preciznímu zednickému umění při stavbách obranných linií, kde nebylo příliš mezer k čemukoliv. Ve 23. minutě kapitán rudých Ostravanů Šebesta zavezl kotouč do útočného pásma, jenže jeho prudkou přihrávku neměl šanci Glas zpracovat. Ovšem hra na obranu přinášela hostím řadu vyloučení a nezbývalo jim než hrát na brejky, ze kterých hrozili stejně, ne-li ještě více, než domácí. Typickou ukázkou byl Zahradníkův forčekink proti Čechovi, Dolníčkovo probití se mezi kruhy a namíření projektilu těsně nad branku či Lašův výpad z jedenatřicáté minuty. Dlouhá intermezza mezi úniky hostí obstarávaly přesilovkové formace Sarezy se střelami ze všech koutů a míst: Holušův pokus Růžička na poslední chvíli betonem zastavil několik centimetrů před brankovou čárou či Badžova nepříjemná střela do ramene golmana. První půle zápasu nepřinesla víc než jen střelecké pokusy obou týmů, to ta druhá i branky a stačilo jen 57 vteřin, aby Vladimír Holík v početní výhodě první trefou letošního ročníku od kruhu po levici Růžičky rozradostnil přítomné diváky. Třebíčským se však vlila do žil čerstvá krev, Pšurného výpad zpoza brány ještě ostravský gólman pokryl, ale na tvrdou ránu Bedřicha Ščerbana z 35. minuty při dvojnásobném oslabení od modré nestačil – 1:1. Dvě minuty před druhou sirénou musel Čech bránit kotouč celým tělem za svou svatyní, neboť Buček, který mimochodem se Sarezou strávil letní přípravu, dolování puku dlouho nenechal, ale skóre se již neměnilo.

Ještě pořádně nevhodil sudí kotouč do hry a už byl třebíčský Pšurný u tvrdé rány do Čechovy levé ruky. Vzápětí se na Růžičku v hostující bráně vyřítil nejdříve Klimek, aby Holuša v tandemu s Janečkou zvolil rovnou střelecký pokus, pro něj bohužel vytěsněný gólmanem. Hra se v těchto minutách hodně přelévala ze strany na stranu, nejdříve Pšurný v akci s Dolníčkem nadvakrát na ostravského muže nevyzrál, aby Marek Badžo o pár chvil později poslal Ostravu opět vedení, Růžičkovy betony nesklaply včas. Ve 45. minutě hostující Rehák najel na hranici kruhu a jen přesnější muška by vedla ve vyrovnání. Poslední třetina patřila hokejové kráse a brankáři se jen překonávali proti krásným kombinacím obou táborů. Rehák či dorážející Buček a opět agilní Buček v teči puku nad z třiapadesáté minuty nebo na straně domácích Badžo v úniku s Gelačákem či zase Badžo své minisouboje s brankáři prohráli. V závěru utkání hosté opět okusili hru ve třech, ale domácí tým této výhody nevyužili, přesto se může radovat z těsného vítězství 2:1.Ohlasy trenérů

Petr Fabián (Sareza Ostrava): "Hokej Třebíče je dnes již po celé lize znám defenzivní taktikou. Vůbec nemají zájem otvírat hru a z toho plyne, že se dneska na tu hru skoro nedalo dívat. Co se týče krásy jsme hráli jeden z nejhorších zápasů, ale právě proto si tohoto utkání velice vážím. Dnes do zápasu velkým sebezapřením nastoupili kluci, kteří včera ještě ani nebyli na tréninku, mají chřipky, angíny. Teď bude týden volno, tak se snad doléčí. Zápas nebyl ani náhodou pro oko diváka, byl utrápený po pěti prohraných zápasech v řadě, hráli jsme v křeči, což se projevilo i v přesilovkách. Proto klobouk dolů před všemi, že dovedli takový zápas vyhrát a získat cenné tři body."

Josef Horešovský (Horácká Slavia Třebíč): "Jsme trošku zklamaní, že jsme tady nebodovali. Když se podívám zpátky, tak výkon soupeře nebyl oslnivý, ale bohužel náš výkon postrádal více šťávy. Měli jsme náročný program, hráli jsme v osmi dnech čtyři utkání, protože jsme dohrávali jedno odložené. Na druhou stranu neomlouvá, že někteří hráči nejsou schopni vydat se z maxima, což nás mrzí. Takový je hokejový život. Snažíme se v každém zápase získat nějaký bodík, protože boj o playoff ještě zdaleka není rozhodnutý a bude ještě hodně obtížný."


Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024